• Informacje na temat:

  ani difranco

Artykuły na temat: ani difranco
 • Cyndi Lauper na nowo

  Na początku listopada przypomni o sobie Cyndi Lauper, amerykańska wokalistka znana z przeboju "Girls Just Wanna Have Fun". Wtedy wyda płytę "The Body Acoustic", na której zaprezentuje swoje najpopularniejsze piosenki w akustycznych wersjach. Nagrała je z udziałem kilku słynnych gości, których niegdyś inspirowała Lauper.

 • Twilight Singers w kwietniu w Polsce

  Jedyny polski koncert kultowej formacji Twilight Singers odbędzie się 10 kwietnia w warszawskiej Stodole.

 • Gwiazdy dla noblistki

  "For The Lady" to tytuł dwupłytowego albumu dla noblistki z Birmy (obecnie Myanmar) Aung San Suu Kyi. Aktywistka na rzecz ruchu praw człowieka od 1990 roku jest trzymana w domowym areszcie przez tamtejszy reżim. Album jest dedykowany także "odważnym ludziom z Birmy".

 • Muzycy przeciwko wojnie

  Powiększają się szeregi muzyków, którzy w zdecydowany sposób postanowili się wypowiedzieć przeciwko amerykańskiej interwencji w Iraku. Pod ogłoszeniem "War On Iraq Is Wrong And We Know It" ("Wojna w Iraku jest złem i dobrze o tym wiemy"), jakie ukazało się w środę, 26 lutego, w "The New York Times", podpisały się największy gwiazdy show biznesu.

 • Niecodzienny hołd złoży Bruce'owi Springsteenowi grupa słynnych muzyków, reprezentujących różne odmiany rocka. Artyści nagrają płytę "Bossa" - "Nebraska", która utorowała mu drogę do światowej kariery. Wydawnictwo zatytułowano "Badlands: A Tribute To Bruce Springsteen's 'Nebraska'". Ukaże się ono 4. listopada nakładem wytwórni Sub Pop.

 • Za Oceanem bez zmian

  Po raz trzeci na szczycie zestawienia najchętniej kupowanych w Stanach Zjednoczonych albumów uplasowała się grupa Dixie Chicks. Płyta "Home" znalazła w minionym tygodniu kolejnych ponad 214 tysięcy nabywców, co pozwoliło wokalistkom wyprzedzić Avril Lavigne, awansującą na miejsce drugie z wydawnictwem "Let Go".

Wideo na temat: ani difranco
 • Ani słowa więcej

  Rozwiedziona i samotna Eva (Julia Louis-Dreyfus) pracuje jako masażystka. Prywatnie nie radzi sobie ze zbliżającym się wyjazdem córki na studia, przeżywając syndrom pustego gniazda. W międzyczasie poznaje na przyjęciu słodkiego, zabawnego i podobnie myślącego Alberta (James Gandolfini). Chcąc odmienić swoje życie, kobieta angażuje się coraz bardziej w znajomość. Kiedy ich romans kwitnie, Eva zaprzyjaźnia się z nowa klientką salonu masażu, poetką Marianne (Catherine Keener), która raczy ja...

 • Pod ochroną

  Próba wyrwania się ze spirali domowej przemocy w obiektywie Wojciecha Staronia. Mały Matias po powrocie ze szkoły znajduje swoją matkę w kałuży krwi. Laurze udaje się przeżyć, ale po wyjściu ze szpitala wie już, że ani ona, ani jej ośmioletni syn nie wrócą do agresywnego ojca rodziny. Rozpoczynają wędrówkę w poszukiwaniu azylu, który pozwoli im rozpocząć nowe, wolne od ciągłego strachu życie.

 • Prorok

  Dziewiętnastoletni Malik zostaje skazany na sześć lat więzienia. Nie potrafi czytać ani pisać. Jest zupełnie sam. Chłopak od razu przykuwa uwagę bossa korsykańskiego gangu. Dostaje od niego kolejne misje, dzięki którym zyskuje szacunek wśród innych więźniów. Coraz bardziej świadomy swojej siły Malik nie zawaha się, by sięgnąć po władzę?