• Informacje na temat:

  anna dymna janosik

Artykuły na temat: anna dymna janosik
 • "Janosik": Romantyczny złodziej

  Przystępując do pracy nad "Janosikiem" Jerzy Passendorfer od razu założył, że szerokim łukiem ominie historyczne podania o słynnym Juraju Jánošíku, który żył na przełomie XVII i XVIII w. - Nasza opowieść jest kompilacją rozmaitych podań, legend i baśni o dzielnym zbójniku: nasz Janosik nie ma nic wspólnego z żadną postacią historyczną - mówił reżyser w jednym z wywiadów.

 • Anna Dymna "zasłużona dla polszczyzny"

  Aktorka, prezes fundacji "Mimo Wszystko" Anna Dymna otrzymała medal "Zasłużony dla polszczyzny". Wyróżnienie wręczył artystce prezydent Bronisław Komorowski na czwartkowej gali w auli Politechniki Warszawskiej, której towarzyszył koncert poezji Edwarda Stachury.

 • Anna Dymna nie tęskni za szczupłą sylwetką: To nie ma znaczenia

  Anna Dymna (66 l.) nie ukrywa, że kiedy idzie ulicami ukochanego Krakowa, słyszy na swój temat różne komentarze. I raczej nie dotyczą one działalności dobroczynnej, która od wielu lat stanowi sens jej życia.

 • Anna Dymna: Anioł z Krakowa

  Anna Dymna od 12 lat poświęca czas i siły ludziom niepełnosprawnym i chorym. Teraz jednym z nich stał się jej bliski przyjaciel Krzysztof Globisz. Aktorka organizuje koncert i aukcję w krakowskiej filharmonii, by mu pomóc.

 • Polacy pozostali wierni "Janosikowi"

  Marek Perepeczko zagrał Janosika w 1973 roku. Do końca życia kojarzony był z tą postacią.

 • Anna Dymna kończy 60 lat

  Anna Dymna, znakomita aktorka filmowa i teatralna, niezapomniana Barbara Radziwiłłówna w filmie Janusza Majewskiego i Ania Pawlakówna z komedii o "samych swoich", kończy w środę 60 lat.

 • Janosik spod samiuśkich Tater

  Opowieść o polskim harnasiu, który zbójował pod Tatrami, wciąż interesuje i cieszy widzów. Niewątpliwie "Janosik" należy do tak zwanych kultowych seriali.

 • Anna Dymna - jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego teatru - obchodzi jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. Aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie ma w dorobku niemal dwieście ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych.

 • Tam gdzie harnaś machał ciupagą

  W kolejnej odsłonie naszego letniego cyklu wyruszymy śladami niezapomnianego rozbójnika z serialu "Janosik"! Hej!

 • Janosikowy Festiwal Filmowy w Krakowie

  12 maja w krakowskim Klubie Filmowym "Rotunda" rozpocznie się trzydniowy "Janosikowy Festiwal Filmowy", w ramach którego będzie można zobaczyć aż 5 filmów poświęconych temu słynnemu rozbójnikowi. Impreza, organizowana na kilka miesięcy przed planowaną przez Agnieszkę Holland realizacją nowego filmu o Janosiku, ma przybliżyć widzom obraz tego bohatera w kinematografii środkowoeuropejskiej.

Zdjęcia na temat: anna dymna janosik
Wideo na temat: anna dymna janosik
 • Janosik. Prawdziwa historia

  Zmysłowa, okrutna i pełna pasji, prawdziwa historia Juraja Janosika. Oparta na faktach opowieść o młodym zbójniku, którego krótkie i intensywne życie stało się legendą Młody góral Janosik, żołnierz powstańczej armii Rakoczego, podczas jednej z potyczek dostaje się w niewolę i zostaje wcielony do cesarskiej armii. Swoją służbę zaczyna w twierdzy w Bytczy, w której uwięziony jest słynny przywódca zbójników Tomasz Uhorczyk. Między dwoma góralami szybko nawiązuje się nić sympatii. Janosik pomaga...

 • Anna Karenina

  Ekranizacja powieści Lwa Tołstoja to historia tragicznej miłości Anny Kareniny (Keira Knightley) i Aleksego Wrońskiego (Aaron Johnson). Początkowo Anna broni się przed uczuciem, chce pozostać wierną żoną i matką. Jednak ulega namiętności i jednocześnie decyduje się powiedzieć prawdę mężowi (Jude Law). Zostaje wykluczona z petersburskiego high life'u, zabrania się jej kontaktów z ukochanym synkiem Sieriożą. Jej szaleńcze uzależnienie od Aleksego doprowadza do tragedii...

 • Annie

  Film jest remakiem popularnego musicalu z 1982 roku. Tytułowa bohaterka jest sierotą mieszkającą w ponurym domu dziecka, zarządzanym przez okrutną panią Hannigan. Jej beznadziejne położenie zmienia się, gdy zostaje wybrana do spędzenia dłuższego czasu w rezydencji bogatego Benjamina Stacksa. Jej radość życia szybko sprawia, że nawet zimne serce bezwzględnego przedsiębiorcy mięknie. Pan Stacks postanawia pomóc Annie odnaleźć jej zaginioną rodzinę.

Dyskusje na temat: anna dymna janosik
 • Re: "Janosik": Romantyczny złodziej

  myslalem ze Maryne grala Anna Dymna

 • Re: Anna Dymna: Piękna nie tylko na zewnątrz

  Miałem okazje w tym roku być w Lubiatowie. Pani Anna ma tam siedzibę swojej fundacji. Zrobiła mały darmowy pokaz dla dzieci. A dokładnie czytanie Pchły szachrajki Jana Brzechwy. Talent i urok osobisty tej damy jest olbrzymi.

 • Re: "Janosik": Romantyczny złodziej

  Mało kto pamięta, że pierwotnie (pierwszy odcinek serialu) "Janosik" miał zarysowaną akcję fabularną gdzie główny bohater, podobnie jak w Robin Hoodzie, romansowałby ze szlachcianką (w tej roli wystąpiła Anna Dymna). Z tego wątku się jednak wycofano, a miejsce ukochanej Janosika zajęła przaśna Maryna. Nie trudno domyślić się, że taka wersja była bardziej politycznie poprawna na tamte czasy.

 • Re: Anna Dymna ("Janosik",...

  Debilu, który napisałeś, że Kiedyś piękne, dzisiaj straszą! pomyśl, że ty też nie zawsze będziesz młody, piękny i zdrowy, i zestarzejesz się szybciej niż się tobie to wydaje (jeżeli w ogóle dożyjesz tego wieku)

 • Re: Anna Dymna ("Janosik",...

  Ja nie wiem, jak można pisać w ten sposób.. Żenada. Pani Anna Dymna była piękną i pełną kobietą w młodości, teraz również jest pełna klasy i uroku. Przede wszystkim ma ogromne serce.

 • Re: Anna Dymna ("Janosik",...

  Ciekawe jak wygląda autor :) ktoś to redaguje ?

 • Re: Anna Dymna ("Janosik",...

  najsliczniejsza kobieta ostatnich 50-ciu lat, wygladala jak BOGINI