• Informacje na temat:

  anna iwaszkiewicz

Artykuły na temat: anna iwaszkiewicz
 • Jarosław Iwaszkiewicz nigdy nie zostawił rodziny dla młodego kochanka. Żył w trójkącie

  Jesień życia była dla Jarosława Iwaszkiewicza (+86) okresem największych porywów serca. Nie obyło się bez miłosnych wyznań i kłótni zwaśnionych kochanków. A wszystko to za zgodą tolerancyjnej żony.

 • Uroczystą projekcję filmu "Panny z Wilka" Andrzeja Wajdy zorganizowano w środę, 8 marca, w warszawskim kinie "Kultura", z okazji 80. urodzin reżysera. "Opowiadanie Iwaszkiewicza, na podstawie którego powstał ten film, zawiera najpiękniejszy portret kobiety w polskiej literaturze" - podkreślił Wajda przed projekcją filmu przypadającą na Dzień Kobiet.

 • Stulecie Winnych

  ...u Iwaszkiewiczów. Damian znajduje się w orbicie zainteresowań literata. _ To wielki pisarz... Rozmawiamy o sztuce, o muzyce... _ tłumaczy Ani, która często bywa w Stawisku. Udziela bezpłatnie lekcji córkom Iwaszkiewiczów. _ Mam dług wobec pani i pani ojca... Teraz mam szansę, żeby się odwdzięczyć, tłumaczy Annie Lilpop, gdy ta mówi, że nie ma z czego płacić za korepetycje. Kazia i Ania widzą, co...

 • Grochowska uwiedzie Amerykanina

  Agnieszka Grochowska i Amerykanin Joshua Leonard - znany z roli w horrorze "The Blair Witch Project" - zagrają głównych bohaterów komedii romantycznej "Expecting Love" w reżyserii Łukasza Karwowskiego.

 • Stulecie Winnych

  Bliźniaczki rozpoczynają naukę w szkole powszechnej i szybko stają się wyróżniającymi uczennicami. W klasie zabiegają o zainteresowanie tego samego chłopca, Pawła. Anna Lilpop przedstawia ojcu swoją nową miłość, Jarosława Iwaszkiewicza. Na budowie willi Stawisko Jasiek Winny dostaje pracę elektryka, a Damian, młody zdun, zakochuje się w chłopaku z budowy. Łucja zachwyca w szkole talentem...

 • "Maraton tańca": Osobista autoterapia

  We wtorek w warszawskiej Kinotece można było spotkać wielu artystów i twórców filmowych, m.in. Danutę Szaflarską, Dorotę Kędzierzawską, Annę Romantowską z córką Julią Kolberger, Magdalenę Popławską, Annę Czartoryską, Małgorzatę Buczkowską z mężem Ksawerym Szlenkierem, Ilonę Łepkowską z mężem Czesławem Bieleckim, Rafała Mohra, czy Irenę Karel. Powód do spotkania dała Magdalena Łazarkiewicz, która po długiej przerwie powróciła na duży ekran filmem "Maraton tańca".

 • Ewa Krzyżewska była podziwianą gwiazdą. Skończyła tragicznie

  ...rozpędzone audi...  Anna Ewa, w rodzinie nazywana Haneczką, przyszła na świat w Warszawie w lutym 1939 r. Miała siedem miesięcy, gdy wybuchła wojna i jej ojciec podchorąży Juliusz Walerian Krzyżewski(...) poprawiła się dopiero, gdy Jarosław Iwaszkiewicz, przyjaciel rodziny, wystarał się dla nich o mieszkanie w Krakowie, gdzie Ewa mogła rozpocząć studia aktorskie. Szczęście uśmiechnęło się do niej znowu, gdy na...

 • Czytanie scenariusza Łazarkiewicz i Kowalewskiego

  26 kwietnia o godz. 21.30 w warszawskim Teatrze Polonia odbędzie się - prawdopodobnie pierwsze w Polsce - publiczne czytanie scenariusza filmowego. W czytaniu tekstu Magdaleny Łazarkiewicz i Macieja Kowalewskiego wezmą udział m.in. Rafał Mohr ( "PitBull" ), Sławomir Orzechowski ( "Komornik" ) i Maria Seweryn ( "Pół serio" ).

 • rodzinka.pl": Małgorzata Kożuchowska wraca na scenę!

  Wojciecha Farugi - ogłosiła gwiazda "rodzinki.pl". Rola w sztuce na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza to dla Małgorzaty Kożuchowskiej szansa na powrót do aktorskiej pierwszej ligi - na scenie(...), kiedy jej nazwisko pojawi się na afiszu obok nazwisk takich gwiazd jak Anna Seniuk, Danuta Stenka czy Dominika Kluźniak. Premiera "Matki Joanny od Aniołów" zaplanowana jest na początek przyszłego roku.

 • Fundacja Film Polski

  Niebawem rozpoczyna swoją działalność Fundacja Film Polski. Na początek instytucja wprowadzi do kin najnowszy film Jerzego Stuhra "Korowód".

Wideo na temat: anna iwaszkiewicz
 • Anna Karenina

  Ekranizacja powieści Lwa Tołstoja to historia tragicznej miłości Anny Kareniny (Keira Knightley) i Aleksego Wrońskiego (Aaron Johnson). Początkowo Anna broni się przed uczuciem, chce pozostać wierną żoną i matką. Jednak ulega namiętności i jednocześnie decyduje się powiedzieć prawdę mężowi (Jude Law). Zostaje wykluczona z petersburskiego high life'u, zabrania się jej kontaktów z ukochanym synkiem Sieriożą. Jej szaleńcze uzależnienie od Aleksego doprowadza do tragedii...

 • Annie

  Film jest remakiem popularnego musicalu z 1982 roku. Tytułowa bohaterka jest sierotą mieszkającą w ponurym domu dziecka, zarządzanym przez okrutną panią Hannigan. Jej beznadziejne położenie zmienia się, gdy zostaje wybrana do spędzenia dłuższego czasu w rezydencji bogatego Benjamina Stacksa. Jej radość życia szybko sprawia, że nawet zimne serce bezwzględnego przedsiębiorcy mięknie. Pan Stacks postanawia pomóc Annie odnaleźć jej zaginioną rodzinę.

 • Z miłości

  Młodzi małżonkowie, Ewelina i Piotr, z powodu kłopotów finansowych decydują się zagrać w filmie porno. Chcą zrobić to tylko raz, jednak świat, w który nieopatrznie weszli, wciąga ich coraz głębiej. Bohaterowie przesuwają granice moralne coraz dalej i dalej, wywołując serię zdarzeń, które przewartościują ich życie.