• Informacje na temat:

  anna iwaszkiewicz

Artykuły na temat: anna iwaszkiewicz
 • Jarosław Iwaszkiewicz nigdy nie zostawił rodziny dla młodego kochanka. Żył w trójkącie

  Jesień życia była dla Jarosława Iwaszkiewicza (+86) okresem największych porywów serca. Nie obyło się bez miłosnych wyznań i kłótni zwaśnionych kochanków. A wszystko to za zgodą tolerancyjnej żony.

 • Uroczystą projekcję filmu "Panny z Wilka" Andrzeja Wajdy zorganizowano w środę, 8 marca, w warszawskim kinie "Kultura", z okazji 80. urodzin reżysera. "Opowiadanie Iwaszkiewicza, na podstawie którego powstał ten film, zawiera najpiękniejszy portret kobiety w polskiej literaturze" - podkreślił Wajda przed projekcją filmu przypadającą na Dzień Kobiet.

 • Pamiętacie Ewę Krzyżewską? Nazywano ją polską Sophią Loren!

  ...z Juliuszem Jeremi Przybora. Rodzina mieszkała przy ul. Podchorążych 87, później w Międzylesiu. Przyjaźnili się z Anną i Jarosławem Iwaszkiewiczami, często gościli u nich w Stawisku. W 1940 r. wyjechali do Chrzanowa i zamieszkali u matki Marii. Ojciec Ewy w liście do Iwaszkiewicza pisał: „Marzę, by po wojnie pójść z córką do cukierni na ciastka, wzbudzając zazdrość mniej szczęśliwych...

 • Grochowska uwiedzie Amerykanina

  Agnieszka Grochowska i Amerykanin Joshua Leonard - znany z roli w horrorze "The Blair Witch Project" - zagrają głównych bohaterów komedii romantycznej "Expecting Love" w reżyserii Łukasza Karwowskiego.

 • "Czas honoru": Magdalena Cielecka słucha głosu ciała

  ..., naiwna - żartuje. Królik-Magda wyrosła na jedną z najlepszych, choć wymykających się ocenom aktorek polskich. Nam dała się poznać jako jako Anna w "Pokuszeniu" (1995) Barbary Sass oraz wychowanka starej Gołąbkowej, Aniela, w serialu na motywach powieści Jarosława Iwaszkiewicza "Sława i chwała" (1997). Były potem znakomite role w "Chaosie", "Defekcie", "Oficerze", "Siedlisku", "Katyniu", "Trzecim...

 • "Maraton tańca": Osobista autoterapia

  We wtorek w warszawskiej Kinotece można było spotkać wielu artystów i twórców filmowych, m.in. Danutę Szaflarską, Dorotę Kędzierzawską, Annę Romantowską z córką Julią Kolberger, Magdalenę Popławską, Annę Czartoryską, Małgorzatę Buczkowską z mężem Ksawerym Szlenkierem, Ilonę Łepkowską z mężem Czesławem Bieleckim, Rafała Mohra, czy Irenę Karel. Powód do spotkania dała Magdalena Łazarkiewicz, która po długiej przerwie powróciła na duży ekran filmem "Maraton tańca".

 • Czytanie scenariusza Łazarkiewicz i Kowalewskiego

  26 kwietnia o godz. 21.30 w warszawskim Teatrze Polonia odbędzie się - prawdopodobnie pierwsze w Polsce - publiczne czytanie scenariusza filmowego. W czytaniu tekstu Magdaleny Łazarkiewicz i Macieja Kowalewskiego wezmą udział m.in. Rafał Mohr ( "PitBull" ), Sławomir Orzechowski ( "Komornik" ) i Maria Seweryn ( "Pół serio" ).

 • Fundacja Film Polski

  Niebawem rozpoczyna swoją działalność Fundacja Film Polski. Na początek instytucja wprowadzi do kin najnowszy film Jerzego Stuhra "Korowód".

 • Literackie Superjedynki

  Maleńczuk kontra Stare Dobre Małżeństwo oraz Habakuk kontra Grzegorz Turnau - tegoroczne Superjedynki dla płyty literackiej to zdecydowanie najbardziej różnorodna kategoria spośród wszystkich opolskich nagród.

 • Wałęsa i Wajda w Gdyni

  Były prezydent Lech Wałęsa z żoną Danutą był obecny na środowym (9 maja) pokazie zrekonstruowanych cyfrowo "Panien z Wilka" Andrzeja Wajdy. Film zaprezentowano na 37. festiwalu w Gdyni. Z widzami spotkał się też reżyser obrazu.

Wideo na temat: anna iwaszkiewicz
 • Anna Karenina

  Ekranizacja powieści Lwa Tołstoja to historia tragicznej miłości Anny Kareniny (Keira Knightley) i Aleksego Wrońskiego (Aaron Johnson). Początkowo Anna broni się przed uczuciem, chce pozostać wierną żoną i matką. Jednak ulega namiętności i jednocześnie decyduje się powiedzieć prawdę mężowi (Jude Law). Zostaje wykluczona z petersburskiego high life'u, zabrania się jej kontaktów z ukochanym synkiem Sieriożą. Jej szaleńcze uzależnienie od Aleksego doprowadza do tragedii...

 • Annie

  Film jest remakiem popularnego musicalu z 1982 roku. Tytułowa bohaterka jest sierotą mieszkającą w ponurym domu dziecka, zarządzanym przez okrutną panią Hannigan. Jej beznadziejne położenie zmienia się, gdy zostaje wybrana do spędzenia dłuższego czasu w rezydencji bogatego Benjamina Stacksa. Jej radość życia szybko sprawia, że nawet zimne serce bezwzględnego przedsiębiorcy mięknie. Pan Stacks postanawia pomóc Annie odnaleźć jej zaginioną rodzinę.

 • Z miłości

  Młodzi małżonkowie, Ewelina i Piotr, z powodu kłopotów finansowych decydują się zagrać w filmie porno. Chcą zrobić to tylko raz, jednak świat, w który nieopatrznie weszli, wciąga ich coraz głębiej. Bohaterowie przesuwają granice moralne coraz dalej i dalej, wywołując serię zdarzeń, które przewartościują ich życie.