• Informacje na temat:

  anna krzyż

Artykuły na temat: anna krzyż
 • Anna Przybylska skrywała tajemnicę? Jej biografia wiele wyjaśnia

  Anna Przybylska (†36) była wspaniałą aktorką i życzliwym, otwartym człowiekiem. Jaką tajemnicę nosiła w sercu?

 • "Niewinne": Agata Kulesza i Agata Buzek w filmie o zakonnicach

  Agata Kulesza, Agata Buzek oraz m.in. Lou de Laage są w obsadzie opowiadającego o zakonnicach i lekarzach Czerwonego Krzyża dramatu "Niewinne", którego akcja toczy się w Polsce tuż po II wojnie. Za realizację filmu odpowiada znana francuska reżyserka Anne Fontaine.

 • Anna Dymna: Jestem wierna naszej tradycji

  Trzyma się zasady, że nigdy nie wyjeżdża na święta. Nie goni za nowinkami. - Ma być tak, jak było, jak żyła babcia i mama. Tak samo. Dbam o to - mówi z przekonaniem Anna Dymna (67 l.). Tylko raz(...) idzie też na cmentarz z pisankami. - Zbieram wydmuszki. Nadziewam je na patyk, na górze robię znak krzyża i te malowane jaja niosę na groby bliskich, żeby też się cieszyli - zdradza. Dla aktorki...

 • Koniec zdjęć do "Niewinnych" Anne Fontaine

  Na Warmii dobiegają końca zdjęcia do francusko-polskiej koprodukcji w reżyserii Anne Fontaine. Ekipa "Niewinnych" spędziła na planie w Polsce 7 tygodni.

 • Anna Dymna walczy o męża. Chcą go odwołać ze stanowiska!

  Anna Dymna (64 l.) stoi murem za swoim mężem, który przeżywa teraz wyjątkowo trudne chwile.

 • Budka Suflera z Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski

  Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył członków zespołu rockowego Budka Suflera - Krzysztofa Cugowskiego, Romualda Lipko, Tomasza Zeliszewskiego. Grupa kończy w tym roku swoją działalność.

 • Ewa Hołuszko jak Anna Grodzka. Coming out transseksualnej legendy Solidarności!

  Ewa Hołuszko ma na koncie sporo zasług w walce z poprzednim systemem. Za swoją odwagę została odznaczona m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.  Po "obaleniu komunizmu" zaczęła się w jej życiu kolejna walka. Tym razem walka o samą siebie.  Siedemnaście lat temu przeszła bowiem korektę płci. W ciele mężczyzny czuła się okropnie.  "Nazywała się Markiem, ale zawsze czuła się Ewą. Ten...

 • Kulesza, Buzek i Kulig u Anne Fontaine

  W ubiegłym tygodniu ruszyły zdjęcia do filmu "Niewinne" w reżyserii Anne Fontaine. Obrazu produkowany przez Mandarin Cinema i Aeroplan Film jest w całości realizowany w Polsce.

 • ..." Janusza Głowackiego (1995) a za rolę Molly Bowser w "Palcu bożym" Erskine'a Caldwella (1993) została nagrodzona na II Festiwalu Polskiej Twórczości TV. Gospodyni programu telewizyjnego "Anna Dymna(...) charytatywnych. W 2004 roku odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i dydaktycznej, za działalność na rzecz potrzebujących pomocy".

 • Recenzja Venom "From The Very Depths": Trudy rządzenia

  "Venom rządzi, deptaj krzyże!" - to obok "Slayer, k**** mać!" jedne z tych polskich powiedzeń, bez których nie ma ponoć dobrej metalowej imprezy. Czy rządy sprawowane przez angielskie trio na "From The Very Depths" nadal zaspokajają żądze nieposkromionych legionów Venom?

Wideo na temat: anna krzyż
 • Młyn i Krzyż

  "Młyn i Krzyż", to tytuł książki poświęconej obrazowi Petera Bruegela, Droga na Kalwarię. Napisał ją Michael Gibson, wieloletni krytyk sztuki w "Herald Tribune" i światowej sławy ekspert malarstwa flamandzkiego. Mieszkający w Paryżu Amerykanin zobaczył w paryskim kinie film "Angelus" Lecha Majewskiego, po czym odszukał rezysera i zaprosił do siebie, by wspólnie skonstruować scenariusz nowego filmu. Film, osadzony w roku 1564 - tym samym, w którym Bruegel namalował swoje arcydzieło - splata...

 • Anna Karenina

  Ekranizacja powieści Lwa Tołstoja to historia tragicznej miłości Anny Kareniny (Keira Knightley) i Aleksego Wrońskiego (Aaron Johnson). Początkowo Anna broni się przed uczuciem, chce pozostać wierną żoną i matką. Jednak ulega namiętności i jednocześnie decyduje się powiedzieć prawdę mężowi (Jude Law). Zostaje wykluczona z petersburskiego high life'u, zabrania się jej kontaktów z ukochanym synkiem Sieriożą. Jej szaleńcze uzależnienie od Aleksego doprowadza do tragedii...

 • Annie

  Film jest remakiem popularnego musicalu z 1982 roku. Tytułowa bohaterka jest sierotą mieszkającą w ponurym domu dziecka, zarządzanym przez okrutną panią Hannigan. Jej beznadziejne położenie zmienia się, gdy zostaje wybrana do spędzenia dłuższego czasu w rezydencji bogatego Benjamina Stacksa. Jej radość życia szybko sprawia, że nawet zimne serce bezwzględnego przedsiębiorcy mięknie. Pan Stacks postanawia pomóc Annie odnaleźć jej zaginioną rodzinę.

Dyskusje na temat: anna krzyż