• Informacje na temat:

  anthony perkins

Artykuły na temat: anthony perkins
 • Zmarła aktorka Betsy Palmer

  W wieku 88 lat zmarła charakterystyczna aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna Betsy Palmer - poinformował w niedzielę, 31 maja, jej długoletni agent Brad Lemack. Palmer zmarła w piątek, 29 maja, w hospicjum w stanie Connecticut.

 • Od Lectera do Fotografa

  Nowy film Waldemara Krzystka podejmuje rzadko obecny w polskiej kinematografii temat seryjnego mordercy. "Fotograf" to mocne kino, próbujące przybliżyć widzom mroczny umysł stojący za kolejnymi zbrodniami. Przywołujemy najsłynniejszych ekranowych psychopatów, którzy przerażają i fascynują aż do dziś.

 • Mike Nichols nie żyje

  19 listopada zmarł Mike Nichols, jeden z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów. Twórca "Kto się boi Virginii Woolf?", "Absolwenta", "Pracującej dziewczyny" i "Bliżej" odszedł niespełna dwa tygodnie po swoich 83. urodzinach.

 • Powinni dostać Oscara

  James Stewart znalazł się na szczycie listy artystów pominiętych przez Amerykańską Akademię Filmową podczas wyboru laureatów Oscarów. Czytelnicy popularnego tygodnika "Entertainment Weekly" uznali, że rola aktora w filmie Alfreda Hitchcocka "Zawrót główy" zasługiwała na złotą statutkę. Wśród pokrzywdzonych przez członków Akademii znaleźli się m.in. Anthony Perkins i zagrany przez niego bohater

 • Hannibal najsłynniejszym czarnym charakterem

  Hannibal "Kanibal" Lecter został okrzyknięty czarnym charakterem kina wszech czasów. Bohater, którego już dwa razy bardzo wiarygodnie zagrał Anthony Hopkins w filmach "Milczenie owiec" i "Hannibal" , znalazł się na czele listy, stworzonej dzięki głosom internautów.

 • Straszny Hannibal Lecter

  Hannibal Lecter został uznany przez czytelników magazynu "Total Film" za najbardziej przerażającego filmowego seryjnego zabójcę wszech czasów. 18 października na ekranach polskich kin debiutuje "Czerwony smok" , trzeci obraz, w którym w krwiożerczego kanibala wciela się Anthony Hopkins.

 • Najlepsze kwestie filmowe

  Słynna kwestia "I could been a contender" Marlona Brando, z filmu "Na nabrzeżach" , została niedawno uznana za najlepsze słowa wypowiedziane kiedykolwiek przez bohatera filmowego.

 • Bohater wszech czasów

  Vito Corleone, brawurowo zagrany w "Ojcu chrzestnym" Francisa Forda Coppoli przez Marlona Brando, został uznany za najlepszego filmowego bohatera wszech czasów. Ranking przygotował magazyn "Premiere". Marlon Brando za swą kreację w 1973 roku uhonorowany został Oscarem.

 • Diane Lane: Ślub na bosaka

  39-letnia Diane Lane ( "Niewierna" ) i 36-letni Josh Brolin ( "Człowiek - widmo" ), którzy pobrali się w niedzielę, 15 sierpnia, dopiero teraz ujawnili nieco szczegółów na temat ceremonii. Wcześniej podano jedynie, że ślub odbył się "gdzieś na zachodnim wybrzeżu USA".

 • Hannibal złoczyńcą wszech czasów

  Hannibal Lecter, grany przez Anthony'ego Hopkinsa w filmie "Milczenie owiec" (1991), został obwołany najlepszym czarnym charakterem w historii amerykańskiego kina. Wyniki ankiety zorganizowanej przez American Film Institute zostały ujawnione we wtorek, 3 czerwca, w specjalnym programie telewizyjnym. Wśród bohaterów pozytywnych bezapelacyjnie zwyciężył idealistyczny adwokat Atticus Finch

Wideo na temat: anthony perkins
 • Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

  Marvel Studios, wytwórnia stojąca za sukcesem takich hitów jak "Avengers" i "Iron Man 3", przedstawia film "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz". Kapitan Ameryka zostaje wplątany w sieć zagrażającej całemu światu intrygi. By ujawnić spisek superbohater łączy siły z Czarną Wdową (Scarlett Johansson). Kiedy już wreszcie kryzys wydaje się być zażegnany, niespodziewanie pojawia się nowy, potężny wróg - Zimowy żołnierz...

 • Zakochany wilczek 3D

  Pełna akcji animacja 3D o dwóch wilczkach z? wilczym apetytem na przygodę! Ucieczka przed rozjuszonym niedźwiedziem i kłującymi jeżozwierzami, podróże autostopem, zatrzymywanie ciężarówek, skoki nad przepaścią i do tego gęś grająca w golfa ze swym kaczym przyjacielem! To recepta na przygodę, która aż nadto wystarczy dwóm młodym wilczkom! Ona jest samicą z grupy Alfa - wysportowana, zdyscyplinowana i zwinna niczym Lara Croft! On pochodzi ze stada Omeg. Uwielbia żartować i wygłupiać się z...

 • Wieczni chłopcy

  Thomas (grany przez Maxa Boublila, współautora scenariusza ) marzy o komponowaniu piosenek. Plany poślubienia Loli, a tym samym konieczność zarobienia na ślub, dom, przyszłą rodzinę, powodują, że z obiecującego muzyka staje się szarym wyrobnikiem na urzędniczym etacie. Gdy z przyszłą żoną odwiedza jej rodziców: cynicznego Gilberta (wspaniały Alain Chabat) i jego żonę Suzanne jego świat zostaje wywrócony do góry nogami. Gilbert wyniszczony przez monotonię trzydziestoletniego małżeństwa...