• Informacje na temat:

  antoni pawlicki europejski

Artykuły na temat: antoni pawlicki europejski
 • Podbili serca publiczności na festiwalu filmowym w Karlowych Warach!

  Antoni Pawlicki i Jowita Budnik, czyli Michał Orlicz z "Komisarza Aleksa" i Barbara Kozak z "Wszystko przed nami", podbili serca publiczności 48. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Film "Papusza" z ich udziałem ma szansę zdobyć główną nagrodę festiwalu - Kryształowy Globus.

 • "Z odzysku" triumfuje w Salonikach

  Polski kandydat do Oscara - "Z odzysku" w reżyserii Sławomira Fabickiego -- zdobył dwie nagrody na 47. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach w Grecji - poinformowł dystrybutor filmu, firma Kino Świat. Twórców filmu uhonorowano nagrodą za reżyserię (Fabicki) oraz nagrodą w kategorii najlepszy aktor (Antoni Pawlicki).

 • „Kruk. Szepty słychać po zmroku”: Serialowy thriller wiosną w Canal+

  ...filmy zdobywają nagrody na międzynarodowych i krajowych festiwalach filmowych. Jedno z pierwszych wyróżnień trafiło do rąk reżysera za film "Drzazgi" z Antonim Pawlickim w roli głównej - otrzymał(...). W dorobku Piotra Dzięcioła znajdziemy również filmy takie jak: "Obywatel", "Kongres" czy "Wyspa skazańców". Filmografia Łukasza Dzięcioła, członka Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii...

 • "Z odzysku" Fabickiego po Złote Globy

  Film "Z odzysku" w reżyserii Sławomira Fabickiego - polski kandydat do Oscara - będzie także kandydował do Złotego Globu, nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej - poinformował w środę, 29 listopada, dystrybutor filmu, firma Kino Świat. Parę dni temu Fabicki oraz odtwórca głównej roli - Antoni Pawlicki otrzymali nagrody na festiwalu w Salonikach.

 • Fabicki z nagrodą w Czechach

  Dramat "Z odzysku" w reżyserii Sławomira Fabickiego zdobył nagrodę na festiwalu filmowym w Zlinie w Czechach. Uznano go tam za najlepszy, debiutancki, pełnometrażowy film europejski ostatniego roku.

 • Kolejne wyróżnienie dla "Z odzysku"

  Film "Z odzysku" w reżyserii Sławomira Fabickiego - będący polskim kandydatem do Oscara - otrzymał nominację do prestiżowej Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku 2006 - poinformował w środę, 11 października, dystrybutor filmu, firma Kino Świat.

 • Kwieciński najlepszy w Europie

  Film "Jutro idziemy do kina" w reżyserii Michała Kwiecińskiego zdobył Nagrodę dla Najlepszego Filmu Europejskiego na Międzynarodowym Festiwalu Produkcji TV w La Rochelle, który odbywał się we Francji w dniach 17-21 września.

 • "Z odzysku": Między dobrem a złem

  Film "Z odzysku" zadaje pytanie o to, gdzie przebiega granica między dobrem a złem - tak o obrazie mówił w czwartek, 30 listopada, jego reżyser, Sławomir Fabicki. W sobotę, 2 grudnia, w Warszawie film Fabickiego będzie walczył o nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej w kategorii "Europejskie Odkrycie 2006". Obraz ten jest polskim kandydatem do Oscara. Będzie także kandydował do Złotego Globu

 • Zobacz teledysk promujący "Z odzysku"

  17 listopada na ekrany naszych kin trafia najnowszy film Sławomira Fabickiego "Z odzysku" . Dramat został wytypowany jako kandydat naszego kraju do Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny". Czy zdobędzie nominację dowiemy się już 23 stycznia, natomiast na stronach INTERIA.PL możecie już obejrzeć teledysk promujący film, w którym śpiewa znany raper O.S.T.R.

 • Zatorski zakończył zdjęcia

  W niedzielę, 24 października, na warszawskiej Starówce padł ostatni klaps na planie komedii kryminalnej "Kumulacja" w reżyserii Ryszarda Zatorskiego.

Wideo na temat: antoni pawlicki europejski
 • Papusza

  "Papusza" to oparta na faktach dramatyczna historia Bronisławy Wajs, pierwszej romskiej poetki, która spisała swoje wiersze. To też historia spotkania poetów: Jerzy Ficowski dostrzegł jej wielki talent, zachęcił, aby zapisywała swoje utwory, i przetłumaczył je na język polski. W 1956 roku ukazał się pierwszy tomik poezji Bronisławy Wajs zatytułowany "Pieśni Papuszy". Nie byłoby to możliwe bez wstawiennictwa i pomocy trzeciego poety - Juliana Tuwima. "Gila" Papuszy (tak poetka nazywała swoje...

 • Big Love

  "BIG LOVE" to antyromantyczna opowieść o wielkiej miłości. Dramatyczna historia pary zakochanych, rozgrywająca się na przestrzeni kilku lat. Emilka ma 16 lat, kiedy poznaje Maćka, starszego od niej o kilka lat. To jej pierwszy chłopak, który nie tylko wprowadza ją w świat namiętności i buntu wobec konserwatywnych zasad, ale stanowi dla niej - wychowywanej tylko przez matkę - figurę ojca. Pod jego wpływem wyprowadza się z domu, zamieszkuje z ukochanym. Początkowo wszystko wydaje się idealne -...

 • Los numeros

  "Los numeros" to historia, o tym, że los ma wykręcone poczucie humoru, a wielka wygrana na loterii może być początkiem równie wielkich kłopotów i ekscytujących przygód. Główne role w filmie grają Lesław Żurek, Tamara Arciuch, Weronika Książkiewicz oraz debiutująca na dużym ekranie Justyna Schneider. Ponadto w obsadzie filmu znaleźli się, Antoni Pawlicki, Marek Włodarczyk, Krzysztof Czeczot, Joanna Kulig oraz Jadwiga Basińska znana z kabaretu Mumio. Film realizowany był pod roboczym tytułem...