• Informacje na temat:

  aria dla atlety

Artykuły na temat: aria dla atlety
 • Rybkowskiego, "Szpitalu przemienienia" (1978), Edwarda Żebrowskiego, "Arii dla atlety" (1979), Filipa Bajona, "Blaszanym bębenku" (1979) Volkera Schlöndorffa, "Austerii" (1982) Jerzego Kawalerowicza, "Strajku(...) Nagrody im. Zelwerowicza za rolę Leona w "Pracowni krawieckiej" Jean-Claude Grumberga w Teatrze TV i Pignona w "Kolacji dla głupca" Francisa Vebera w Teatrze Ateneum w Warszawie (2001).

 • Sto lat dla "Marusi"! Pola Raksa ma dziś urodziny

  Do historii polskiego kina przeszła jako Marusia z serialu "Czterej pancerni i pies". Wystapiła również w "Popiołach", "Rękopisie znalezionym w Saragossie" czy "Arii dla atlety". Pola Raksa, aktorka filmowa i teatralna, kończy 14 kwietnia 74 lata.

 • 70. urodziny Poli Raksy

  Polonorum" (1978, jako królowa Oda), w "Arii dla atlety" (1979) Filipa Bajona, w serialu "Tulipan" i "Uprowadzeniu Agaty" Marka Piwowskiego (1993). Brała też udział w produkcjach węgierskich...

 • Lew mógł pożreć Pszoniaka. Premiera "Arii dla atlety"

  Szarżujący na ekipę lew, malowanie byków na czarno i zgoda na przekroczenie budżetu - tak powstawała "Aria dla atlety". Premiera zrekonstruowanego cyfrowo debiutu Filipa Bajona odbyła się 12 czerwca 2014 w warszawskim kinie Kultura.

 • Poznań pamięta o Wilhelmim

  Wystawa zdjęć i pokaz filmu "Aria dla atlety", z udziałem reżysera Filipa Bajona, rozpoczną w środę w Poznaniu Dni Romana Wilhelmiego. Wydarzenie odbywa się po raz trzeci.

 • Kino Filipa Bajona: W cieniu Wajdy

  Pierwsze filmy Filipa Bajona, zebrane w kolekcji "Arcydzieła Polskiego Kina", ukazują reżysera o wielkiej filmowej wyobraźni i niezwykłym wyczuleniu na tematy narodowe. Co przeszkodziło Bajonowi zostać reżyserem pokroju Andrzeja Wajdy?

 • "Śluby panieńskie" w USA

  Najnowszy film Filipa Bajona "Śluby panieńskie" będzie miał swoją międzynarodową premierę w Stanach Zjednoczonych.

 • Interaktywne "Przedwiośnie"

  W czwartek, o godzinie 13.00, na terenie rezydencji prezydenckiej Belweder, odbędzie się konferencja prasowa na temat produkcji filmu "Przedwiośnie", czyli ekranizacji powieści Stefana Żeromskiego. Będzie to pierwsza interaktywna konferencja prasowa dotycząca filmu fabularnego, transmitowana wyłącznie w Internecie.

 • Wielkie kino Filipa Bajona

  Kolejną kolekcją z serii "Arcydzieła Polskiego Kina", którą firmuje Wydawnictwo Telewizji Kino Polska, jest box trzech filmów Filipa Bajona, nakręconych na przestrzeni lat 1979-1981.

 • Filip Bajon - reżyser i scenarzysta, a także autor powieści i opowiadań oraz, sporadycznie - aktor, kończy w sobotę 60 lat.

Wideo na temat: aria dla atlety
 • Dla Ellen

  Joby ubiera się z nonszalancją, prowadzi się ekscentrycznie, noc bywa dla niego dniem, dzień – okazją do odespania nocy. Żyjąc trybem muzyka rockowego nie sprawia wrażenia człowieka zbyt pochłoniętego obowiązkami czy obarczonego powinnościami innymi niż koncerty i szampańska zabawa tuż po nich. Pewnie wiódłby taką egzystencję dalej, gdyby nie moment otrzeźwienia: utrata prawa do opieki nad ukochaną córką, Ellen. Wydaje się, że Joby wyczerpał już wszystkie szanse, jakie dawała mu Claire, matka...

 • Dla niej wszystko

  "Dla niej wszystko" - to kolejny rewelacyjny francuski thriller, ale przede wszystkim historia wielkiej miłości i granic, które zakochany mężczyzna jest w stanie przekroczyć, aby uratować swoją ukochaną? Lisa (Diane Kruger) i Julien (Vincent Lindon) są szczęśliwym, kochającym się małżeństwem, mają małego synka Oscara (Lancelot Roch) i prowadzą spokojne, rodzinne życie. Ale pewnego poranka policja aresztuje Lisę pod zarzutem brutalnego morderstwa. I choć kobieta jest niewinna - wszystkie...

 • Dla niej wszystko

  Russell Crowe ("Robin Hood", "Gladiator") w najnowszy filmie Paula Haggisa, twórcy znakomitego dramatu "Miasto gniewu" ("Crash"), nagrodzonego trzema Oscarami w tym za najlepszy film i scenariusz oryginalny (autorstwa Haggisa). "Dla niej wszystko" to historia zwykłego człowieka postawionego w niezwykłej sytuacji. Spokojne życie profesora Johna Brennana w jednej chwili zostaje wywrócone do góry nogami, gdy policja aresztuje jego ukochaną żonę pod zarzutem morderstwa. Brennan od początku nie...