• Informacje na temat:

  august kowalczyk - aktor

Artykuły na temat: august kowalczyk - aktor
 • ​Zmarł August Kowalczyk

  Aktor znany serialowym widzom z "Janosika", "Chłopów" czy "Stawki większej niż życie" odszedł w niedzielę, 29 lipca. Miał 90 lat.

 • W katastrofie zginął wybitny aktor

  W sobotę pod Smoleńskiem w katastrofie rządowego samolotu, wśród 96 ofiar, zginął także Janusz Zakrzeński , polski aktor teatralny i filmowy. Polacy najbardziej zapamiętali go z roli marszałka Józefa Piłsudskiego w corocznych historycznych inscenizacjach teatralnych.

 • Uciekł z piekła

  Niezapomniany wójt Lipiec. Bezkonkurencyjny odtwórca ról nazistów. Więzień Auschwitz, jeden z nielicznych, którzy uciekli z tego piekła. – Lubię czarne charaktery, bo można je budować – mówi 90-letni August Kowalczyk.

 • Stanisław Mikulski: W mundurze było mu do twarzy

  "Dobrze sprawdzał się w filmach, które dotyczyły wojny (...) w mundurze było mu do twarzy" - o zmarłym dzisiaj Stanisławie Mikulskim mówi krytyk Andrzej Bukowiecki.

 • Zmarł aktor August Kowalczyk

  August Kowalczyk - aktor, były więzień niemieckiego obozu Auschwitz, z którego uciekł, żołnierz AK zmarł w niedzielę, 29 lipca, po południu w Oświęcimiu. Miał 90 lat.

 • Powstanie Warszawskie: Aktorzy też walczyli

  Danuta Szaflarska, Alina Janowska, Irena Kwiatkowska, Leon Niemczyk, Andrzej Łapicki, Zdzisław Maklakiewicz. Znamy ich jako odtwórców niezapomnianych ról. Warto przypomnieć, że w Powstaniu Warszawskim zasłynęli czymś więcej niż aktorskim talentem.

 • Polskie kino w 2012 roku

  Nominacje do Oscarów dla Agnieszki Holland i dla operatora Janusza Kamińskiego, prace Andrzeja Wajdy nad filmem "Wałęsa" oraz premiera "Pokłosia" w reżyserii Władysława Pasikowskiego należą do najważniejszych wydarzeń w polskim kinie w 2012 roku.

 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in. Andrzej Łapicki, Adam Hanuszkiewicz oraz wybitny prezenter telewizyjny Jan Suzin. Filmowy świat pożegnał również: Tony'ego Scotta, Theo Angelopoulosa i Michaela Clarke'a Duncana. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Łukaszewicz o Zakrzeńskim

  "Janusz był wyjątkowym pedagogiem. Aktorstwo to przełamywanie barier, a on umiał ośmielić. Chciał być przewodnikiem dla młodszych pokoleń..." - tak Janusza Zakrzeńskiego wspomina Olgierd Łukaszewicz.

Dyskusje na temat: august kowalczyk - aktor
 • Re: ​Stanisław Mikulski czasami wciąż ogląda "Stawkę większą niż życie"

  Tak naprawdę aktor z niego nędzny. Nie on jeden grał kultowe role i umiał z nich wyjść. Vide: Gołas, Pieczka, Wilchelmi. To był film z doskonałym scenariuszem i doskonałymi aktorami drugoplanowymi: Stoor, Karewicz (doskonały), Chamiec, August Kowalczyk. Przyjrzyjcie się jego grze, jest zupełnie wtórna. Jak oglądam "Pana samochodzika", to znów jest Kloss, A jak oglądam "Alternatywy", czy "Dyzmę