• Informacje na temat:

  awangarda

Artykuły na temat: awangarda
 • "Przygody psa Cywila": Serial o psie, który pracował w MO

  ...zmienić jego imię na Szarik. "Przygody psa Cywila" to oczywiście awangarda kina familijnego. Wyjątkowo zgrabne połączenie wzruszającej historii przyjaźni pana i czworonoga - która w założeniu miała być...

 • Anna Mucha: "Sąsiady" to film, którym będę się chwalić!

  "Jeszcze nie widziałam filmu, ale czytałam recenzje i wiem, że 'Sąsiady' to film odważny, zaskakujący, dobry, mocny. Myślę, że będę chciała się nim chwalić" - mówi Anna Mucha. 20 marca 2015 roku na ekrany kin wchodzi najnowsza produkcja Grzegorza Królikiewicza, mistrza polskiej awangardy, autora psychologicznego dramatu "Na wylot" (1972), biograficznego "Przypadku Pekosińskiego" (1993) i nowej koncepcji języka filmowego.

 • Transgenderowa aktywistka Vala Tomasz Foltyn chce być prezydentem Krakowa!

  Vala Tomasz Voltyn (32 l.) jest transgenderową kandydatką na urząd prezydenta Krakowa. Jej hasło wyborcze to "Rewolucją jest czułość", bo - jak mówi - krakusy, miasto i otaczająca natura potrzebują czułości.

 • Nomad świętuje 20-lecie

  18 października na koncercie w rodzimym Opocznie Nomad świętować będzie 20. urodziny.

 • Będzie uwodzić Pawła?

  ..., bo nie zajmuje się dzieckiem. Jaki rodzaj malarstwa uprawia Olga? - Jej prace to totalna awangarda, idealne do Centrum Sztuki Współczesnej. Plamy, niesymetryczne kształty. Dlatego jestem w stanie...

 • W styczniu kolejna edycja T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée

  Zbliża się kolejna edycja przeglądu T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée, podczas której będzie można obejrzeć wybór siedmiu filmów ostatniej edycji wrocławskiego festiwalu.

 • Zmarł Andrzej Wajda

  Wybitny polski reżyser filmowy i teatralny, współtwórca polskiej szkoły filmowej, laureat Oscara zmarł w niedzielę, 9 października, wieczorem. Miał 90 lat.

 • T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée

  Kino Pod Baranami zaprasza na kolejną edycję przeglądu T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée, podczas której będzie można obejrzeć siedem filmów ostatniej edycji wrocławskiego festiwalu. Przegląd odbędzie się w 25 miastach w Polsce. W Krakowie potrwa od 2 do 8 stycznia 2015.

 • „Na dobre i na złe”: Falkowicz wróci do zdrowia?

  Boże Narodzenie i Sylwester to dla niego czas refleksji i wypoczynku. Obserwuje, jak rosną jego dzieci i robi wszystko, żeby wierzyły w Świętego Mikołaja. W przyszłym roku czekają go zdjęcia do słowackiego filmu, trzy premiery w Teatrze 6. piętro, rozstrzygnięcie plebiscytu Telekamery i kolejne spotkania z Falkowiczem na planie „Na dobre i na złe”.

 • "Sen o Warszawie": Dokument o Niemenie

  "Sen o Warszawie" - to, nawiązujący do słynnej piosenki, tytuł dokumentu poświęconego jednemu z najważniejszych muzyków polskich XX wieku. Od 21 listopada filmową biografię Czesława Niemena oglądać będzie można w wybranych kinach studyjnych w różnych miastach.

Zdjęcia na temat: awangarda
Dyskusje na temat: awangarda
 • Re: "07 zgłoś się": Jerzy Rogalski wcale nie chciał go zagrać...

  Ale jesteś tłukiem i życiowym zerem. Awangarda dzisiejszej Polski.

 • Re: "Ekstradycja" powraca!

  Przez ostatnie 30 lat nie zrobiono żadnego dobrego filmu czy nserialu była wprawdzie Plebania ale to nie tej klasy co J 23 czy Krzyzacy Forda .

 • Re: "Na dobre i na złe": Blanka za karę musi pracować w szpitalu!

  Uwielbiam postać wiktorii. To najciekawsza postać w serialu. Oby jej było jak najwięcęj na ekranie. Falkowicza zaś może nie być już wcale. serial na tym nic nie straci. Falko jest nudny jak flaki z olejem

 • Re: "O mnie się nie martw": Joanna Kulig zostanie w Hollywood?

  Te cuchnące ludzkie odchody co tutaj piszą i hejtują to Interia? Przecież to prawdziwi Polacy i katolicy. Najlepsi z najlepszych. Dzisiejsza awangarda i podpora rządzących. Ich dzieci pierworodne wychowane na ich mleku.

 • Re: "O mnie się nie martw": Joanna Kulig zostanie w Hollywood?

  Każdy kto ma fach i dwie ręce niech z tego kraju wyjeżdża póki czas i granice nie zamkniete. Wystarczy poczytać Polskie fora. Patologia, nieudacznicy i życiowe zera oraz kibole i faszyści to dzisiaj awangarda tego kraju i podpora rządzących. Ten kraj to już jedna wielka dzika nienawiść człowieka do człowieka.

 • Re: "Anna German": Polityczna propaganda czy wspaniałe dzieła?

  Pamiętam jeszcze świetne kino radzieckie ,było kapitalne nie to co teraz mamy w tvp szmira do entej jak takie badziewia oglądać ? A serial o naszej piosenkarce był fascynujący ,przypominał naszą wielką gwiazdę ,przez Słowian na wschodzie.Czy naszym filmowcom nie wstyd ?

 • Re: "Mąż czy nie mąż": Magda Schejbal nie dba o to, co mówią inni

  Pani Magdo, wolnosc i demokracja nie upowaznia nikogo do robienia tego co sie chce. Przybedzie pani troche lat i doswiadczenia, i mam nadzieje iz przekona sie Pani, ze musi byc jakis porzadek na tym swiecie. Awangarda w tej dziedzinie zwykle placi wysoka cene. Zycze sukcesow...i rozwagi.

 • Re: "Och, Karol 2"

  Pierwszy raz udało mi się schudnąć. Rewelacja. A zrobiłam to w bardzo prosty sposób.Jeśli chcesz się dowiedzieć jak, to(...)"(...) - awangarda w odchudzaniu". (...)

 • Re: Serialowy Kurt Hummel....

  Dla mnie boczki to przeszłość:). Spróbuj i Ty. Wpisz w wyszykiwarce tekst: " zmienić sylwetkę na lepszą - awangarda w odchudzaniu " i przekonaj się, że to wcale nie takie trudne.

 • W separacji!

  Dla mnie boczki to przeszłość:). Spróbuj i Ty. Wpisz w wyszykiwarce tekst: " zmienić sylwetkę na lepszą - awangarda w odchudzaniu " i przekonaj się, że to wcale nie takie trudne.