• Informacje na temat:

  bajki misia

Artykuły na temat: bajki misia
 • Bohaterowie kultowych bajek Se-ma-fora dostaną... zimowe ubranka

  ...", "Kasztaniaki", "Kolorowy świat Pacyka", "Mordziaki", "Muminki", "Przygody misia Colargola", "Czarnoksiężnik z krainy Oz" i "Zajączek Parauszek" oraz film "Piotruś i wilk".

 • Nicole Kidman mówi głosem Mai Ostaszewskiej

  Nicole Kidman mówiąca głosem Mai Ostaszewskiej - czy taki eksperyment może się udać? Przekonamy się, oglądając w kinie polskojęzyczną wersję przygód misia Paddingtona.

 • Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

  ...liczą ponad 5 tysięcy eksponatów związanych tematycznie z animacjami dla dzieci, popularnie zwanych dobranockami. Najcenniejsze eksponaty to oryginalne lalki filmowe (np. z "Misia Uszatka", "Przygód Misia Colargola", "Maurycego i Hawranka), scenariusze, projekty, szkice i celuloidy. W muzeum można obejrzeć także przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci. Te...

 • Zamiast sutanny... budrysówka i kapelusz

  Sutannę księdza Mateusza Artur Żmijewski zamienił na niebieską budrysówkę i czerwony kapelusz. Aktor użyczył bowiem swojego głosu misiowi Paddingtonowi, który od 2 stycznia zagości w polskich kinach.

 • Wojciech Malajkat: cały jego czas zajmują rodzina i praca

  ...własnych pociech. Bezdzietność była trudną próbą dla ich małżeństwa. Długo dojrzewali do myśli o adopcji. Zdecydowali się na nią w 2008 roku.  Kacper i Misia zmienili ich świat. Doszły też nieoczekiwane(...) bajki. Razem z żoną unikają branżowych imprez i pozowania na ściankach. Ten czas wolą poświęcić domowi. Zawsze dzielili się obowiązkami i nigdy nie musieli zatrudniać niani. - Mam rodzinę i nie może...

 • Skradziono Misia Uszatka!

  Ktoś ukradł Misia Uszatka z wystawy bohaterów polskich dobranocek w łódzkim kinie Charlie. Był to jeden z trzech zachowanych misiów, występujących w bajce realizowanej w Studiu Filmowym Semafor w Łodzi - pisze "Dziennik Łódzki".

 • Kultowe bajki w polskiej telewizji

  W marcu na antenie Telewizji Kino Polska pojawią się bohaterowie kultowych bajek. Stacja pokaże przygody gwiazd dawnych dobranocek - kota Filemona, Misia Uszatka i rozbójnika Rumcajsa.

 • Kultowe bajki w polskiej telewizji

  W marcu na antenie Telewizji Kino Polska pojawią się bohaterowie kultowych bajek. Stacja pokaże przygody gwiazd dawnych dobranocek - kota Filemona, Misia Uszatka i rozbójnika Rumcajsa.

 • Jestem sobie mały miś...

  Twórcą literackiej postaci Uszatka jest Czesław Janczarski (ojciec satyryka Jacka Janczarskiego). Plastyczne kształty misia wymyślił Zbigniew Rychlicki. Z tych dwóch ojców 6 marca 1957 roku(...) okazje nosił takie same ubrania, jak jego koledzy sprzed telewizora. Olbrzymim atutem bajki jest animacja. Figurki bohaterów (Uszatek miał ich ponad sto) wykonane zostały z wszelkimi detalami...

 • Benefis Misia Uszatka

  Uwielbiany przez kilka pokoleń najmłodszych Miś Uszatek obchodzi w tym roku 50. urodziny. Z tej okazji, w łódzkim Muzeum Kinematografii odbył się w niedzielę, 25 marca, benefis tej kultowej postaci, na który przyszły tłumy dzieci i rodziców.

Wideo na temat: bajki misia
 • Passione

  Muzyka jest oknem na świat - pomaga otwierać się na nieznane piękno nowych doświadczeń i inicjować życiowe przemiany. Może być wzniosła i inspirować do rzeczy wielkich, a może być skromna i skłaniać do refleksji. Jeśli wymaga tego sytuacja, potrafi łagodzić obyczaje, a kiedy trzeba, wznieca żar autentycznej, często niekontrolowanej, pasji. Muzyka jest zwierciadłem duszy i funkcjonuje ponad wszelkimi podziałami i kulturowymi niesnaskami. "Neapol to miasto namalowane za pomocą dźwięków. A...

 • Książę nie z tej bajki

  Laura wciąż wierzy, że któregoś dnia spotka swojego "księcia z bajki". Ma już jednak 24 lata i w jej życiu nic się nie zmienia. Wtedy na jednej z imprez spotyka tajemniczego Sandro. Chłopak pojawia się dokładnie tak, jak Laura sobie to wyśniła. Wydaje się, że poznała wreszcie mężczyznę swoich marzeń, gdyby nie to, że wkrótce potem... zawiera znajomość z równie fascynującym Maxime'em. Czy można spotkać więcej niż jednego księcia z bajki?

 • Tulisie. Przygoda w Słonecznej Krainie

  Krówka Mumu zafascynowana spotykanym w parku stadem białych owieczek-artystek, lekkomyślnie porzuca przyjaciół, aby zostać gwiazdą estrady. Jednak wkrótce Mumu zrozumie, że prawdziwa przyjaźń jest ważniejsza od pięknego wyglądu i sławy. Wesołe przygody rozmarzonej krówki Mumu i jej niezawodnych przyjaciół: bystrego misia Pysia, psotnej żyrafy Fafy, małoćwierkliwego ptaszka Ćwirka, dzielnego psa Pikusia i słodkiej świnki Chrumci to najbardziej kolorowy filmie wiosny, który zachwyci wszystkich...

Dyskusje na temat: bajki misia