• Informacje na temat:

  bal czerwonego krzyża

Artykuły na temat: bal czerwonego krzyża
 • Marek Piekarczyk: Zwierzenia kontestatora. Mamy fragmenty książki!

  "Niektórych nie dawało się nabrać - na przykład dziewczyny, nasze groupies, zawsze wiedziały, gdzie się zatrzymaliśmy, bo czekały przed hotelem. Być może jedna z nich szła do kierowcy, który zdradzał, gdzie mieszkamy". Tylko na stronach Interii możecie przeczytać obszerne fragmenty autobiografii Marka Piekarczyka!

 • Charytatywny Kiss

  Muzycy grupy Kiss postanowili przeznaczyć część dochodów ze swego przyszłorocznego koncertu z australijską orkiestrą symfoniczną dla rodzin ofiar zamachu terrorystycznego na Bali. Koncert Amerykanów odbędzie się 28 lutego przyszłego roku w Melbourne.

 • Krwiopijcy przyznali swoje nagrody

  W Hollywood zakończył się pierwszy międzynarodowy festiwal filmów o tematyce wampirycznej (Vampire Film Festival). Najlepszym obrazem fabularnym wybrano "Demon Under Glass". Nagroda dla najlepszej krótkometrażówki przypadła tytułowi "Midnight Sun".

 • W Rosji wybiorą najlepszy polski film

  Znamy tegoroczny skład sekcji konkursowej 5. Festiwalu Filmów Polskich "Wisła" w Rosji. O statuetkę "Słonia" Nagrodę Izby Znawców i Krytyków Filmowych w Rosji oraz miano najlepszego polskiego filmu zawalczy w tym roku jedenaście tytułów. Selekcjonerzy festiwalowi wybrali najbardziej znaczące produkcje minionych dwóch lat.

 • "Co roku intensywniej"

  "Nie ścigamy się z innymi festiwalami. Na Przystanku co roku jest intensywniej" - powiedział w piątek, 3 sierpnia, Jurek Owsiak na pierwszej konferencji prasowej Przystanku Woodstock 2007.

 • Odeszli od nas na zawsze

  Ostatni rok pełen był różnorodnych filmowych wydarzeń, zarówno tych wspaniałych, jak i tych smutnych. 1 listopada wspominamy twórców, aktorów i pozostałych ludzi związanych z kinem, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy odeszli od nas na zawsze. Są wśród nich m.in. Marek Perepeczko, Hanka Bielicka, Ewa Sałacka, Krzysztof Kołbasiuk, Igor Śmiałowski, Tomasz Zaliwski i Walerian Borowczyk.

 • "Muszę mieć nadzieję, że coś się zmieni..."

  Od wydania w 2001 roku albumu "Mrok" nie minęło wiele czasu, a w obozie O.N.A. wydarzyło się już sporo nowych rzeczy - Agnieszka Chylińska dostała "Paszport Polityki", ukazał się anglojęzyczny singel, a materiał z niego zespół zamierza zaprezentować lada dzień w Londynie przedstawicielom zachodnich wytwórni płytowych. Co z tego może wyniknąć? Jak do tego doszło? Jakie są najbliższe plany zespołu? Z Agnieszką Chylińską rozmawiał Jarosław Szubrycht.

Wideo na temat: bal czerwonego krzyża
 • Miód

  Yusuf jest jedynakiem, który mieszka z rodzicami w małej wiosce pośród gór. Jego ojciec, Yakup, zajmuje się tradycyjnym pszczelarstwem, niezwykle niebezpiecznym zajęciem, polegającym na umieszczaniu specjalnych leśnych uli na szczytach najwyższych drzew. Sześcioletni chłopiec często towarzyszy ojcu w wyprawach w głąb lasu, który staje się dla niego miejscem pełnym magii i przygód. Ojca i syna łączy niezwykle silna więź: Yusuf podziwia akrobatyczne umiejętności Yakupa, dzieli się z nim swymi...

 • Młyn i Krzyż

  "Młyn i Krzyż", to tytuł książki poświęconej obrazowi Petera Bruegela, Droga na Kalwarię. Napisał ją Michael Gibson, wieloletni krytyk sztuki w "Herald Tribune" i światowej sławy ekspert malarstwa flamandzkiego. Mieszkający w Paryżu Amerykanin zobaczył w paryskim kinie film "Angelus" Lecha Majewskiego, po czym odszukał rezysera i zaprosił do siebie, by wspólnie skonstruować scenariusz nowego filmu. Film, osadzony w roku 1564 - tym samym, w którym Bruegel namalował swoje arcydzieło - splata...

 • Nie bój się ciemności

  Sally (Bailee Madison) przyjeżdża do Rhode Island, zamieszkać ze swoim ojcem (Guy Pearce) i jego nową narzeczoną Kim (Katie Holmes). Ojciec pochłonięty jest remontem, a z macochą trudno jej się porozumieć. Mimo przestróg, dziewczynka sama zwiedza starą wiktoriańską willę. Ciekawość prowadzi ją w głąb posiadłości do ukrytej piwnicy. Ponad sto lat temu, w tajemniczych okolicznościach, zginął w niej pan domu. Sally słyszy głosy wołające o pomoc i nieświadoma zagrożenia uwalnia coś, co od wieków...