• Informacje na temat:

  baltazar

Artykuły na temat: baltazar
 • Kto zgarnia nagrody?

  ...? W tej roli widziałabym znanego z książki pana Pagaczewskiego pt. "Porwanie Baltazara Gąbki", nadwornego kuchmistrza Bartoliniego Bartłomieja herbu Zielona Pietruszka. Jest to towarzysz wielu przygód...

 • Bolek i Lolek razem z Reksiem jadą do Indii

  Polskie kreskówki z Bolkiem i Lolkiem oraz Reksiem w rolach głównych obejrzą w marcu dzieci w Indiach. Będzie to możliwe dzięki polskiemu podróżnikowi Robertowi Maciągowi, który na skuterze z projektorem i składanym ekranem przejedzie 2500 km wzdłuż Gangesu, urządzając pokazy filmowe dla najmłodszych.

 • Wojciech Jerzy Has: Wizjoner kina. Pamiętajmy o nim!

  "Wizjoner", "magik", "oryginał polskiego kina" - tak o nim pisano. Gdyby Wojciech Jerzy Has żył, miałby 90 lat. Uznawany za jednego z najwybitniejszych reżyserów kina światowego, ostatnie lata swojego życia spędził samotnie, zapomniany przez widzów, chorując w mieszkaniu na łódzkim blokowisku.

 • Animacja o życiu Kopernika

  W Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, które zasłynęło realizacją m.in. przygód Bolka i Lolka, Koziołka Matołka czy "Podróży Baltazara Gąbki", zakończono właśnie produkcję opowieści o najsłynniejszym polskim astronomie Mikołaju Koperniku "Gwiazda Mikołaja".

 • "Księżniczka na ziarnku grochu" w kinie

  Właśnie zakończyły się prace nad dubbingiem do animowanej bajki "Księżniczka na ziarnku grochu" . W roli zakochanej pary wystąpili Karolina Gruszka i Mateusz Damięcki, którzy spotkali się już na planie "Przedwiośnia" . Ekranizacja jednej z najpiękniejszych bajek Hansa Christiana Andersena zagości w polskich kinach z okazji 200. rocznicy urodzin pisarza.

 • Polak z Ameryki na festiwalu w Gdyni

  Film "Kraina Snu" (tyt. org. "Sumberland"), w reżyserii Jarka Kupścia, polskiego emigranta przebywającego od 1987 roku w Stanach Zjednoczonych, został zakwalifikowany do konkursu Kina Niezależnego w ramach Polskiego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

 • "Dolina Issy": Kresy Miłosza i Konwickiego

  12 listopada (poniedziałek) w warszawskim kinie Kultura odbędzie się uroczysty pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu Tadeusza Konwickiego "Dolina Issy". Gośćmi premiery będą jego twórcy, a wśród nich autor zdjęć Jerzy Łukaszewicz, kompozytor Zygmunt Konieczny oraz aktorzy Maria Pakulnis, Danuta Szaflarska i Krzysztof Gosztyła.

 • NURT: Pierwsze projekcje

  "Polskie drogi do wolności" to pierwszy pokaz konkursowy XVII Festiwalu Form Dokumentalnych NURT, który rozpoczął się we wtorek w Kieleckim Centrum Kultury. Większość widzów stanowili uczniowie.

 • Zmarł Otokar Balcy

  Otokar Balcy, wybitny operator dźwięku związany ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, zmarł we wtorek w wieku 88 lat - poinformował w środę bielski magistrat. Był m.in. autorem udźwiękowienia najpopularniejszych produkcji Studia: "Reksia" oraz "Bolka i Lolka".

 • Choć nie prosisz, dam ci gwiazdkę z nieba

  "Listy do M." , reż. Mitja Okorn, Polska 2011, dystrybutor ITI Cinema, premiera kinowa 10 listopada 2011 roku.

Zdjęcia na temat: baltazar
 • "Porwanie Baltazara Gąbki"
Dyskusje na temat: baltazar