• Informacje na temat:

  barbórka

Artykuły na temat: barbórka
 • Dariusz Michalczewski: zaskakujące wyznanie żony boksera

  ​Dariusz „Tiger” Michalczewski (48 l.) nie skąpi grosza na żonę. Ale czy to daje jej szczęście?

 • Barbórka według Pieprzycy

  Maciej Pieprzyca to twórca wcale nie taki już młody, jednak "Barbórka" to dopiero jego drugi film. Poprzedni - "Inferno" - reżyser zrealizował w ramach projektu "Pokolenie 2000". W telewizyjnej "Barbórce" Pieprzyca, wzorem Kazimierza Kutza, prezentuje śląskie spojrzenie na najbardziej śląski zawód - górnika. Reżyser opowiedział portalowi INTERIA.PL o pracy nad projektem.

 • Kalina Jędrusik: Kochały się w niej miliony, umierała w samotności otoczona kotami

  Byłaby wściekła, gdyby dowiedziała się, że powstaje o niej film - "Jesienna dziewczyna". Bo niby kto jest na tyle doskonały, żeby mógł ją zagrać?

 • Nagroda dla Fronczewskiego

  Spektakl Teatru TV "Rozmowy z katem" Macieja Englerta oraz film "Barbórka" Macieja Pieprzycy, wyprodukowany w cyklu "Święta polskie" w Agencji Filmowej TVP, zostaną nagrodzone na 12. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Telewizyjnych w miejscowości Bar w Czarnogórze (22-26 października).

 • Gwarę mam we krwi

  Unika noworocznych postanowień, bo nie lubi zwlekać z ich realizacją. – Nie wyznaczam sobie odległych dat, tylko zaczynam od razu – mówi Anna Guzik.

 • Polacy z bułgarskimi "Złotymi Szkatułkami"

  Dwa polskie filmy - "Barbórka" w reżyserii Macieja Pieprzycy i odcinek "Bracia" z serii "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki - zdobyły nagrody na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Programów Telewizyjnych "Złota Szkatułka" w Płowdiwie w Bułgarii - poinformowała w poniedziałek, 6 listopada, TVP SA, producent tych obrazów.

 • Triumf polskiego kina w Houston

  Aż dziesięć polskich produkcji zostało nagrodzonych na 39. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Houston. Wśród nich znalazły się nowelowy film "Solidarność, Solidarność", telewizyjna "Barbórka" Macieja Pieprzycy oraz nominowany do studenckiego Oscara krótkometrażowy "Melodramat" Filipa Marczewskiego. Festiwal odbył się w dniach 21-30 kwietnia.

 • Michał Wiśniewski: "Trochę żal..."

  Wokalista Michał Wiśniewski komentuje udział w sobotnim (7 grudnia) 51. Rajdzie Barbórki.

 • Gardias nauczy cię jeździć

  W grudniu telewizja TVN Turbo rozpocznie emisję nowego programu dla miłośników mocnych wrażeń - "Wydaje ci się, że umiesz jeździć?". Na szczęśliwca czeka m.in. udział w jednym z odcinków rajdu "Barbórka".

 • Dorociński z nagrodą im. Cybulskiego

  Aktor Marcin Dorociński został uhonorowany tegoroczną Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego, którą reaktywowano po 10-letniej przerwie. Dorociński został doceniony za rolę w filmie "PitBull" w reżyserii Patryka Vegi. Aktor wystąpił również w tym roku w telewizyjnym filmie Macieja Pieprzycy "Barbórka". Z okazji otrzymania nagrody, opowiedział portalowi INTERIA.PL o swoich odczuciach.

Dyskusje na temat: barbórka