• Informacje na temat:

  behemoth w usa gdzie i kiedy

Artykuły na temat: behemoth w usa gdzie i kiedy
 • Behemoth: Koncertowy rekord 2005 roku

  Cztery trasy po Ameryce Północnej, trzy w Europie, tournee po Polsce oraz występy na najważniejszych letnich festiwalach - tak przedstawia się imponujący, jeszcze nie zamknięty koncertowy bilans pomorskiej grupy Behemoth na rok 2005. Liczbą ponad 170 koncertów blackmetalowcy ustanowili swój kolejny rekord scenicznej aktywności. A odliczanie wciąż trwa!

 • Polski metal: Nieodkryty potencjał

  W popularnym serwisie internetowym "Metal Archives" jest aż 2277 polskich zespołów metalowych. 200-milionowa Brazylia czy 65-milionowa Francja w tej samej "Encyklopedii metalu" ma ich zaledwie o tysiąc więcej. Dlaczego zatem z tej chmary nadwiślańskich grup o uszy przeciętnego Kowalskiego, w najlepszym wypadku, obiła się tylko nazwa Behemoth?

 • "Olbrzymia chęć oporu"

  - Na jakimś etapie coraz wyżej się pniesz. Taki jest cel każdego artysty, żeby artystycznie podnosić sobie poprzeczkę - przekonuje Adam Darski, lepiej znany jako Nergal. Lider pomorskiej grupy Behemoth w dniu premiery płyty "The Apostasy" (2 lipca 2007 roku), na kilkanaście dni przed występami na słynnym festiwalu Ozzfest, spotkał się z Anną Grzegożek.

 • "Metal, który burzy domy"

  Choć w naszym kraju black metal nadal wydaje się być muzyką bardzo istotną, wciąż mało jest nad Wisłą zespołów, które potrafiłyby wybić się z gąszczu solidnych,...

 • "Kiedyś metal łączył ludzi"

  "Ten zespół znacie doskonale, lubicie go, i zaraz to pokażecie". Nie, nie pomyliłem się. Wiem, że te słowa otwierały najbardziej chyba kultową polską płytę koncertową - zespołu Kat, ale czy można lepiej określić Vader? Zespół który przez 25 lat walczy z przeciwnościami, zespół który ma na koncie sukces, którego może mu pozazdrościć 99% polskich gwiazd muzyki pop?

 • "Spacer po wiszącej linie"

  Polska scenie ekstremalnego grania zmienia się na naszych oczach. Dzięki takim formacjom jak Antigama, Blindead czy Nyia, krajowe podwórko coraz mniej przypomina deathmetalowe pobojowisko, na którym każdy próbuje na wszelką cenę rozszarpać schedę po Vader czy Behemoth.

 • "Ani Vader, ani Al-Kaida"

  Decapitated to z jednej strony ucieleśnienie marzenia tysięcy polskich muzyków, nie tylko wykonujących ekstremalny metal - podpisali długoterminowy kontrakt z poważaną angielską wytwórnią, uchodzą za pupilków brytyjskiej prasy, regularnie koncertują na Zachodzie, nakręcili teledysk w Hollywood, interesują się nimi amerykańskie brukowce. Z drugiej strony, dotychczasowe losy Decapitated to najlepszy dowód na to, że kariera na Zachodzie to nie szybkie i łatwe pieniądze, ale wręcz przeciwnie -...

 • Muzycy wspominają Vitka

  Z całego świata płyną wyrazy współczucia dla rodziny, przyjaciół i zespołu Witolda "Vitka" Kiełtyki, perkusisty Decapitated, zmarłego w piątek, 2 listopada, w szpitalu w Rosji. Za trzy miesiące Witek skończyłby 24 lata. Zostawił żonę i dziecko.

 • "Wybierając śmierć" po polsku!

  Przetłumaczona już na kilka języków książka "Wybierając śmierć - Niewiarygodna historia death metalu i grindcore'a", autorstwa cenionego amerykańskiego dziennikarza Alberta Mudriana doczeka się niebawem polskiej edycji.

 • Głos, talent czy muzyka?

  W ten weekend niemal równocześnie ruszają trzy telewizyjne show, w których dużą rolę odgrywa muzyka: "The Voice of Poland", "Must Be The Music. Tylko muzyka" i "Mam talent". Sprawdźcie, o co w tym wszystkim chodzi!