• Informacje na temat:

  beksiński tomasz

Artykuły na temat: beksiński tomasz
 • Marta Nieradkiewicz i Dawid Ogrodnik: Czy zdecydują się na ślub?

  W głośnym filmie "Ostatnia rodzina", opowiadającym o życiu malarza Zdzisława Beksińskiego, zagrał jego syna Tomasza, który nigdy nie znalazł miłości. Na szczęście prywatnie Dawid Ogrodnik (30 l.) jest w udanym związku z Martą Nieradkiewicz (33 l.), znaną z roli Julii w "Barwach szczęścia".

 • "Tomasz Beksiński - In Memoriam"

  2 lutego ukaże się wydawnictwo "Tomasz Beksiński - In Memoriam" z utworami, które lubił i grał w Programie 3 ten niezapomniany dziennikarz muzyczny i tłumacz.

 • "Na Wspólnej": Aleksandra Konieczna najlepszą polską aktorką!

  Jury 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni nie miało żadnych wątpliwości, która z aktorek grających w zaprezentowanych w Konkursie Głównym filmach zasługuje na najwyższe wyróżnienie. Nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą - rolę Zofii Beksińskiej w "Ostatniej rodzinie" - powędrowała do Aleksandry Koniecznej, czyli Honoraty Hoffer z "Na Wspólnej".

 • Seweryn i Ogrodnik zagrają Zdzisława i Tomasza Beksińskich

  Znamy już oficjalnie doborową obsadę filmu fabularnego, opowiadającego poruszające losy rodziny Beksińskich - "Ostatnia Rodzina" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, autora nagradzanego na świecie dokumentu "Deep Love".

 • "Rojst": Na planie serialu. Podróż do przeszłości

  ..." była ponownym spotkaniem z Andrzejem Sewerynem. Artyści wcześniej kreowali postaci Tomasza i Zdzisława Beksińskiego w filmie "Ostatnia Rodzina" Jana P. Matuszyńskiego. Andrzej Seweryn bardzo cieszył się...

 • "Ostatnia Rodzina": Powstanie film o Beksińskich

  Producenci "Carte blanche" rozpoczynają zdjęcia do filmu o rodzinie Beksińskich. "Ostatnia Rodzina" trafi do kin w 2016 roku.

 • OME: Pamięci Tomka Beksińskiego

  17 października ukaże się płyta, która powstała w wyniku współpracy grupy OMNI i Macieja Januszko z zespołu Mech. Album zatytułowany "tOMEk Beksiński", sygnowany nazwą OME, zawierać będzie 10 kompozycji, w tym osiem do tekstów Tomka Beksińskiego.

 • Collage dla Tomka Beksińskiego!

  Grupa Collage znów zagra! Po ponad pięciu latach nieobecności muzycy znów staną razem na scenie. Wystąpią 14 grudnia w ramach "Spotkania fanów muzyki Tomasza Beksińskiego", imprezy ku czci zmarłego w 1999 roku wybitnego dziennikarza muzycznego.

 • Quidam i Collage na "Obrazach z przeszłości"

  W sobotę, 14 grudnia, w Klubie Studenckim "Kwadraty" w Katowicach-Ligocie, odbył się festiwal "Obrazy z przeszłości", poświęcony pamięci przedwcześnie zmarłego Tomasza Beksińskiego, jednego z najpopularniejszych dziennikarzy radio wych w naszym kraju. Pojawiło się blisko tysiąc wielbicieli jego audycji i muzyki, którą w nich prezentował, aby wspólnie uczcić jego pamięć, słuchając przy okazji

 • "Wewnętrzna infrastruktura wrażliwości"

  Kiedy w grudniu 2002 roku Polskę obiegła wiadomość, że zespół Collage zagra w Katowicach koncert na imprezie poświęconej pamięci Tomasza Beksińskiego odżyły nadzieje fanów na powrót na scenę twórców(...) powstania materiału, o możliwości powrotu Collage na scenę, z Wojtkiem Szadkowskim rozmawiał Lesław Dutkowski. Nie zabrakło również krótkiego wspomnienia o Tomku Beksińskim.

Wideo na temat: beksiński tomasz
 • Tomasz Ossoliński. Before the show

  "Tomasz Ossoliński. Before the Show" to dokument o polskim projektancie i modzie. Po raz pierwszy w filmie pokazana zostanie kolekcja, której nie prezentowano nigdy szerokiej publiczności. Efektowny pokaz, w strugach deszczu, odbył się bez udziału fotoreporterów i kamer. Tego dnia najważniejsza była moda. Ten film to przede wszystkim historia trzytygodniowych przygotowań do pokazu, który niczym spektakl dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach. To godzinna wyprawa w świat pełen pasji i...

 • Płynące wieżowce

  "Płynące wieżowce" to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o bardzo mocnym ładunku emocjonalnym. Porusza temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje. Główny bohater - Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody chłopak, który mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na...

 • Huśtawka

  Karolina Gorczyca, Joanna Orleańska i Wojciech Zieliński w filmowej historii o niejednej miłości. Pełen namiętności film podszyty zmysłowym erotyzmem i psychologicznym realizmem, w którym niepowtarzalny klimat tworzy dynamiczna muzyka i aksamitna filmowa fotografia. 35-letni Michał (Wojciech Zieliński) ma piękną żonę Annę (Joanna Orleańska) i córeczkę Justynę. Nie przeszkadza mu to jednak zakochać się w zmysłowej i niepokornej Karolinie (Karolina Gorczyca). Mężczyzna nie chce rozwodu, ale nie...