• Informacje na temat:

  bette davis

Artykuły na temat: bette davis
 • "Konflikt: Bette i Joan" w kwietniu

  ...tygodnie przed emisją w Polsce. Pierwszy sezon opowiada o jednym z najsłynniejszych konfliktów w dziejach Ameryki pomiędzy aktorkami, gwiazdami złotej ery Hollywood, Bette Davis i Joan Crawford, który(...) główne role przypadły zdobywczyniom Oskarów - Jessice Lange (serial "American Horror Story") jako Joan Crawford oraz Susan Sarandon ("Thelma i Louise", "Atlas chmur") w roli Bette Davis. Dodatkowo na...

 • Słynni laureaci i oscarowi rekordziści

  Vivien Leigh, Clark Gable, Marlon Brando, John Wayne oraz Meryl Streep i Jack Nicholson - m.in. ci aktorzy są na listach nagrodzonych złotymi statuetkami lub nominowanych do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej na przestrzeni lat.

 • "Feud: Bette and Joan": Pierwszy zwiastun nowego serialu z Susan Sarandon

  FX udostępnił pierwszy zwiastun nowej serialowej antologii autorstwa Ryana Murphy'ego zatytułowanej "Feud: Bette and Joan" z Susan Sarandon i Jessicą Lange w rolach głównych.

 • Porwany pisarz, aresztowany bankier, bezlitosny agent

  Dramat "Witamy w Nowym Jorku", western "Pewnego razu na dzikim wschodzie", thriller "Bez litości", komedia "Spódnice w górę!", stylizowane na dokument "Porwanie Michela Houellebecqa" oraz nowa, kinowa wersja "Pszczółki Mai" to najgłośniejsze premiery filmowe tego tygodnia.

 • "Konflikt: Bette i Joan": "Joan była wariatką" - wywiad z Catherine Zeta-Jones

  Catherine Zeta-Jones ("Chicago", "Terminal", "Panaceum") wciela się w postać Olivii de Havilland, amerykańskiej aktorki oraz dwukrotnej laureatki Oscara w serialu Ryana Murphy'ego "Konflikt: Bette i Joan".

 • DVD: Kolekcje Doris Day, Bette Davis i Joan Crawford

  Od piątku 23 września nie lada gratka dla fanów klasyki kina i pięknych kobiet. 5 płytowa kolekcja filmów Doris Day, 4 DVD z filmami Bette Davis oraz 3 filmy z główną rolą Joan Crawford to szansa na przypomnienie sobie, że klasyczne kino hollywoodzkie to nie tylko Marlena Dietrich i Greta Garbo.

 • Tajemnice Smallville

  Pierwszy dzień pracy Clarka w Daily Planet. Kent i Lane przygotowują wspólny materiał, kiedy przed wieżowcem gazety wybucha autobus. Clark ratuje Bette,...

 • Spielberg ratuje Oscara

  Podczas zorganizowanej niedawno przez sieć restauracji Planet Hollywood aukcji pamiątek filmowych, pod młotek trafiła statuetka Oscara, którą Amerykańska Akademia Filmowa w 1936 roku uhonorowała aktorkę Bette Davis, za jej kreację w obrazie "Dangerous". Cenna nagroda znalazła anonimowego nabywcę, który zdecydował się zapłacić za nią aż 207 tysięcy 500 dolarów.

 • "Feud": Nowy serial od Ryana Murphy'ego. W roli głównej wystąpi Susan Sarandon

  ...i Bette Davis, na planie filmu "Co się zdarzyło Baby Jane?". W rolach głównych w miniserialu wystąpią Jessica Lange (Crawford) oraz Susan Sarandon (Davis). Oprócz tych dwóch wielkich gwiazd, w obsadzie znaleźli się również Alfred Molina (zagra reżysera Roberta Aldricha), Stanley Tucci (aktor wcieli się w postać producenta Jacka Warnera), Judy Davis (Hedda Hopper) i Dominic Burgess (Victor Buono).

 • Courtney Love z nowym kontraktem

  Courtney Love podpisała solowy kontrakt z wytwórnią płytową Virgin Records. Umowa dotyczy rynku amerykańskiego. W Wielkiej Brytanii byłą wokalistką zespołu Hole opiekuje się firma Poptones/Telstar.

Wideo na temat: bette davis
 • Co jest grane, Davis?

  Przenoszący się z jednej kanapy na drugą, z podrzędnego nowojorskiego baru do kolejnego, muzyk Davis (Oscar Isaac), próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie, a także wciąż uciekającego mu kota. Po drodze marzy o zrobieniu wielkiej kariery muzycznej. Gra co prawda z Justinem Timberlake'em, ale nie da się ukryć, że muzycy mijają się w doborze repertuaru. Davis na pewno nie jest mistrzem w podejmowaniu właściwych decyzji. Nieustająco zostawia i zabiera rzeczy od dziewczyny przyjaciela, z którą...

 • Będzie głośno

  Rzadko pojawia się film pokazujący więcej niż oszałamiającą powierzchowność legend rocka. "Będzie głośno" przedstawia osobiste, opowiedziane własnymi słowami historie trzech pokoleń wirtuozów gitary elektrycznej, którymi są The Edge (U2), Jimmy Page (Led Zeppelin) i Jack White (The White Stripes). Ukazuje, jak każdy z nich wypracował swoje wyjątkowe brzmienie i styl gry na ulubionych instrumentach, gitarach-odkryciach i gitarach-wynalazkach. Film, skupiając się na muzycznym buncie artystów,...

 • Babadook

  Amelia zmaga się z nieprzewidywalnym zachowaniem syna, który twierdzi, że w domu czyha potwór.