• Informacje na temat:

  billie holiday piosenkarka

Artykuły na temat: billie holiday piosenkarka
 • Billie Holiday: "Robactwo wszelkich ekscesów przeżarło jej ciało"

  55 lat temu zmarła jazzowa wokalistka Billie Holiday. Jej śmierć była konsekwencją wielu lat sukcesów i idących za tym ekscesów: narkotykowych, alkoholowych i erotycznych.

 • Peggy Lee nie żyje

  Amerykańska piosenkarka i aktorka Peggy Lee, której nieśmiertelną sławę przyniósł utwór "Fever", zmarła w poniedziałek, 21 stycznia, w swoim domu w Bel Air, dzielnicy Los Angeles. Miała 81 lat. Przyczyną zgonu był atak serca.

 • Corinne Bailey Rae: Gwiazda od zaraz

  "Ta pani zaraz zostanie gwiazdą. I będzie to olbrzymia gwiazda" - ten cytat, pochodzący z brytyjskiej gazety "The Sun", odnosi się do debiutującej w 2006 roku Corinne Bailey Rae, której płyta w poniedziałek, 27 marca, trafi do polskich sklepów. Na stronach INTERIA.PL możecie obejrzeć klip do pierwszego przeboju piosenkarki "Put Your Records On" .

 • Taneczne utwory wszech czasów

  Przebój "Dacing Queen", pochodzący z repertuaru szwedzkiej grupy Abba, został uznany przez telewidzów stacji VH-1, najlepszym tanecznym utworem wszech czasów. Hit Szwedów wyprzedził nieznacznie Kylie Minogue, której przebój "Can't Get You Out Of My Head" niespodziewanie wprowadził australijską piosenkarkę do czołówki zestawienia.

 • Lady Gaga i różowe włosy łonowe

  W trakcie trasy koncertowej Monster Ball gwiazda pop wymagała od organizatorów jej występów manekina z... różowymi włosami łonowymi!

 • "Wychowałam się na bluesie"

  Carla Bruni pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny - jej ojciec jest znanym kompozytorem a matka pianistką. Mimo to świat poznał ją najpierw jako modelkę. Dopiero wiosną 2003 roku ukazała się jej pierwsza płyta "Quelqu'un m'a dit", która odniosła wielki sukces, najpierw we Francji, a potem w innych państwach europejskich (sprzedano półtora miliona egzemplarzy). Od października album dostępny jest również w Polsce. W jego nagrywaniu wokalistce pomagał znany francuski piosenkarz Julien Clerc....

 • Horrory, komedie, animacje

  Wakacje za pasem, w kinie powoli zaczynają dominować więc horrory, komedie romantyczne oraz animacje... W tym tygodniu debiutuje na naszych ekranach aż 6 produkcji.

Wideo na temat: billie holiday piosenkarka
 • Amália. Królowa fado

  "Amália. Królowa fado" to poruszająca historia życia Amálii da Piedade Rodrigues - jednej z największych indywidualności muzycznych wszech czasów. Dzięki swemu talentowi i charyzmie Amalia rozsławiła fado na całym świecie. Porównywano ją do Edith Piaf i Billie Holiday. Jej niezwykły magnetyzm i naturalny czar z jednakową siłą zachwycały na światowych scenach. Amálię - piosenkarkę jednak już znamy. Teraz pora na opowieść o niezwykłej kobiecie, która stała się legendą, wyprzedzając swój czas,...

 • Jeden dzień

  Pozornie trudno o mniej dobraną parę niż Emma i Dexter. Ona - niepoprawna idealistka i marzycielka, brak jej siły przebicia. On - pewny siebie przystojniak i prawdziwy król życia. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. On od razu dostaje to o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu. Spotykają się w noc po zakończeniu studiów. Jutro każde pójdzie własną drogą. Gdzie będą za rok, za dwa? I każdego następnego roku? Adaptacja światowego bestsellera Davida Nichollsa z udziałem nominowanej do...

 • Hannah Montana

  Kontynuacja ogromnie popularnego serial u telewizyjnego. Historia Miley Stewart, nastolatki, która na co dzień jest wzorową uczennicą w szkole średniej, a w tajemnicy przed większością przyjaciół odnosi sukcesy jako przebojowa piosenkarka o pseudonimie Hannah Montana. Popularność Hannah gwałtownie rośnie. Dziewczyna czuje się coraz bardziej zagubiona w światku showbiznesu, więc jej ojciec (a zarazem menedżer) postanawia dyskretnie interweniować. Aranżuje wyjazd Miley do rodzinnego miasteczka...