• Informacje na temat:

  błaszczyk henryk

Artykuły na temat: błaszczyk henryk
 • "Dekalog" Kieślowskiego: Mija 25 lat od premiery

  Dokładnie 25 lat temu, 10 grudnia 1989 roku, telewizyjną premierę miał pierwszy odcinek "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego.

 • Ewa Błaszczyk nagrodzona

  Aktorce Ewie Błaszczyk przyznano nagrodę im. Stefana Treugutta za rolę w spektaklu TV "Więź" - poinformowała we wtorek Elżbieta Wrotnowska z Teatru Studio w Warszawie.

 • Ogólnopolska premiera filmu "Kameleon"

  Najnowszy fabularny film Janusza Kijowskiego "Kameleon" to kryminał, nawiązujący do kina moralnego niepokoju. Ogólnopolska premiera obrazu odbyła się w poniedziałek, 19 listopada, w Olsztynie. W roli Kameleona występuje Piotr Machalica. W filmie grają także: Artur Steranko, Ewa Błaszczyk, Jerzy Bończak, Magdalena Wójcik, Krzysztof Stroiński, Henryk Talar, Karol Strasburger i Marcin Troński.

 • Nagroda Feniksa dla Piwowskiego

  Znanemu reżyserowi Markowi Piwowskiemu ( "Rejs" ," Przepraszam, czy tu biją? ") przyznano Nagrodę Feniksa. Otrzymał ją "za ukazanie szczególnych wartości moralnych" w filmie "Oskar", który powstał na podstawie książki "Oskar i pani Róża" Erica-Emmanuela Schmitta. Nagrodę przyznał Suwerenny Rycerski Zakon Kawalerów Maltańskich oraz Arcybiskup Metropolita Gdański - Tadeusz Gocłowski.

 • Gugała już nie jest szefem "Wydarzeń"

  Jarosław Gugała, dotychczasowy szef "Wydarzeń" w Polsacie, od 1 lutego będzie dyrektorem całego Pionu Informacji i Publicystyki w tej stacji. Jednocześnie redakcja "Wydarzeń" zostanie połączona z informacyjnym kanałem Polsat News - zapowiedział w środę Polsat.

 • Dwa polskie filmy - "Epilog norymberski" Jerzego Antczaka z 1971 r. i "Bezmiar sprawiedliwości" Wiesława Saniewskiego z 2006 r., zostały nagrodzone podczas zakończonego w niedzielę 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Houston.

 • Reżyser filmowy Marek Piwowski ( "Rejs" , "Przepraszam, czy tu biją?" ) odebrał w sobotę, 5 listopada, na Wawelu nagrodę Feniksa za szczególne wartości moralne prezentowane w filmie "Oskar". Nagrodę przyznał mu Związek Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Arcybiskup Metropolita Gdański - Tadeusz Gocłowski. 

 • Najważniejszy komplement

  O tym, jak trudno rozmawia się z ojcem. Zwłaszcza, jeśli to Wojciech Młynarski.

Zdjęcia na temat: błaszczyk henryk
Wideo na temat: błaszczyk henryk
 • Sąsiady

  Z pozoru zwyczajna kamienica może w sobie kryć wiele tajemnic. Pewnego dnia ksiądz o pokaźnej muskulaturze (Mariusz Pudzianowski) odwiedza mieszkańców po kolędzie. Wśród lokatorów jest obdarzona niezwykłą urodą kobieta (Anna Mucha), zmuszona przez los do uprawiania "najstarszego zawodu świata". W czasie rozmowy duchowny dowiaduje się, że kobieta jest w ciąży. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze.

 • Mistyfikacja

  Jest rok 1968. Wydalony z uczelni tuż przed obroną pracy magisterskiej Łazowski, wpada na sensacyjny trop, który może zmienić oblicze historii. Z jego dochodzenia wynika, że Witkacy nie popełnił samobójstwa w 1939 roku. Rzeczywistość podsuwa kolejne dowody zadziwiającej mistyfikacji. Kochanka Witkacego przynosi do Desy swoje nieznane portrety, jedna z jego dawnych kobiet przechowuje kartki, które dostała od artysty już po jego rzekomej śmierci. Wszystko wskazuje na to, że wielki mistrz,...

 • Hel

  Hel

  Debiut Kingi Dębskiej to mocna i poruszająca historia psychiatry skrywającego przed najbliższymi mroczny sekret. W roli głównej występuje Paweł Królikowski, który po pokazie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zebrał za swoją kreację świetne recenzje. Królikowskiego wspierają: gwiazda czeskiego kina Anna Geislerova ("Szczęście", "Powrót idioty", "Piękność w opałach"), zrywający w "Helu" z wizerunkiem grzecznego chłopca Leszek Żurek ("Mała Moskwa", "Randka w ciemno") oraz Henryk...