• Informacje na temat:

  bluszcz

Artykuły na temat: bluszcz
 • "M jak miłość": Przemysław Bluszcz świętuje 20-lecie pracy artystycznej

  Mija dokładnie 20 lat od chwili, kiedy Przemysław Bluszcz, czyli Rafał Gołębiewski z "M jak miłość", po raz pierwszy stanął na profesjonalnej scenie - 26 maja 1995 roku zadebiutował w roli Atosa w "Trzech muszkieterach" w Teatrze Dramatycznym w Legnicy.

 • Przemysław Bluszcz jako Nikodem Dyzma

  Na deski Teatru Syrena przeniesiono liczącą sobie ponad 80 lat powieść autorstwa Tadeusza Dołęgi - Mostowicza. Jej ekranizacja z Romanem Wilhelmin w roli głównej okazała się niebywałym sukcesem. Do dziś, mimo upływającego czasu, jest chętnie oglądana przez kolejne pokolenia fanów zaskakujących przygód Nikodema.

 • Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Urodził się 13 marca 1970 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył Wydział Lalkarski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 2009 roku jest aktorem Teatru Ateneum w Warszawie.

 • Przemysław Bluszcz: Nie tylko "ten zły"

  Ma w sobie coś, co sprawia, że idealnie pasuje do ról czarnych charakterów. "Ten zły" to przecież Wąsacz ("Krew z krwi"), kierownik sklepu ("Supermarket"), alfons ("Kac Wawa") i gestapowiec Rappke ("Czas honoru"). Czy zagra kiedyś dobrego człowieka?

 • Krystyna Prońko: Nigdy nie byłam kobietą bluszczem

  ...nie była pani kobietą bluszczem? - Nie, ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji. Poza tym mój zawód wymaga ode mnie bycia w ruchu, zaś od osoby, która ze mną jest, niesłychanej elastyczności...

 • Przemysław Bluszcz w "M jak miłość"

  Pojawienie się w Grabinie Rafała wzbudzi popłoch wśród mieszkańców. Były kryminalista jest kolejnym niejednoznacznym charakterem w aktorskim dorobku Przemysława Bluszcza, który zagości w serialu "M jak miłość" na dłużej.

 • "Na dobre i na złe": Emilia Komarnicka i Przemysław Bluszcz w "Karierze Nikodema Dyzmy"

  Wyreżyserowania spektaklu podjął się Wojciech Kościelniak, który powiedział: - Moim zdaniem Przemek Bluszcz to wprost urodzony Dyzma - w sensie aparycji i możliwości aktorskich. Przemek nie dał(...) Serafińska. W głównej roli zobaczymy Przemysława Bluszcza, czyli Scharfuhrera Uwe Rappke z "Czasu honoru", zaś w postać pięknej Niny Ponimirskiej wcieli się Emilia Komarnicka, czyli Agata Woźnicka z "Na...

 • Oświadczyny w "M jak miłość"

  Marcin Chodakowski wreszcie dojrzeje do decyzji o małżeństwie i padnie przed Kasią na kolana. Czy kobieta przyjmie jego oświadczyny?

 • Przemysław Bluszcz trafił do... cyrku!

  Przemysław Bluszcz, czyli naczelnik z "Paradoksu", już w najbliższą sobotę zadebiutuje w roli... cyrkowca. W roli siłacza nie wystąpi jednak na arenie, ale na małej scenie stołecznego Teatru Ateneum, gdzie zagra w sztuce "Siła przyzwyczajenia".

 • "M jak miłość": Afera w rodzinie

  Matka Darka za wszelka cenę będzie chciała rozdzielić syna i Natalię. Zasugeruje nawet, że to nie on jest ojcem dziecka!

Zdjęcia na temat: bluszcz
Wideo na temat: bluszcz
 • Być jak Kazimierz Deyna

  Kazik rodzi się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzela swojego słynnego gola w meczu z Portugalią w 1977 roku. Jego ojciec bierze to za znak: postanawia, że syn zostanie następcą słynnego piłkarza. Wspólne treningi nie przynoszą wprawdzie specjalnych rezultatów, jednak ojciec uparcie wierzy we wrodzony piłkarski talent syna. Również szkolenie pod okiem profesjonalnego trenera - miejscowego rolnika zdradza, że futbol nie jest powołaniem chłopaka. Kazik dorasta i coraz lepiej rozumie, że musi...

 • Made in Poland

  "Made in Poland" - dwa dni z życia chorego z nienawiści chłopaka z bloków o imieniu Boguś (Piotr Wawer), który porzuca ministranturę i z napisem "fuck off" wytatuowanym na czole rusza przez osiedle, nawołując do buntu. Nikt jednak nie jest zainteresowany rewolucją, a demolowanie budek telefonicznych i samochodów nie przynosi ulgi, tylko kłopoty. Na swojej drodze konfrontuje się ze swoimi dawnymi mistrzami: księdzem, którego do pracy na blokowisku zesłał podczas widzenia sam Jezus Chrystus...

 • Kołysanka

  Najnowsza komedia mistrza gatunku - Juliusza Machulskiego ("Seksmisja", "Kiler", "Ile waży koń trojański"), który tym razem postanowił stworzyć przewrotną mieszankę: połączyć humor z elementami grozy. "Kołysanka" będzie inteligentną i nietypową komedią, która proponuje widzom oryginalną zabawę konwencjami. W zagadkowych okolicznościach znikają kolejno mieszkańcy i goście pewnej malowniczej miejscowości. Atmosfera, jak w najlepszych filmach sensacyjnych, gęstnieje ze sceny na scenę, a motorem...

Dyskusje na temat: bluszcz