• Informacje na temat:

  bogdan królik

Artykuły na temat: bogdan królik
 • "Ranczo": Kusy jest załamany

  Malarz (Paweł Królikowski) nie radzi sobie z problemami. Najbardziej przygnębia go wyjazd Lucy (Ilona Ostrowska) oraz... nadopiekuńczość agentki (Emilia Komarnicka). Uciekając przed współpracownicą, Jakub schroni się u Tadeusza (Bogdan Kalus). Niestety, nie na długo. Zdeterminowana Monika wydobędzie z Celiny (Dorota Nowakowska) informację o miejscu jego pobytu. Zdrada Hadziukowej zaboli jej męża...

 • Wkrótce zakwitną tulipany odmiany "Maria Kaczyńska"

  ...prezydenta. Jak powiedział PAP Life Bogdan Królik, jedyny dystrybutor tulipanów "Maria Kaczyńska" w Polsce, od soboty w swojej firmie odbiera mnóstwo telefonów od osób zainteresowanych zdobyciem kwiatów(...). Stworzenie tej odmiany zajęło mu 18 lat. Tulipan odmiany "Lech Kaczyński" Jak zdradził Bogdan Królik, rozpoczęły się już rozmowy w sprawie stworzenia odmiany "Lech Kaczyński". Tulipan nazwany...

 • Wieko: Grzegorz Kupczyk z weteranami

  Doświadczeni muzycy znani z m.in. CETI, Budki Suflera, Perfectu czy De Mono utworzyli nowy zespół Wieko.

 • Złoty Lajkonik dla "Królika..."

  "Królik po berlińsku" w reżyserii Bartka Konopki zdobył Złotego Lajkonika na zakończonym w czwartek 49. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

 • Bogdan Łyszkiewicz: Wolność kocham i rozumiem

  7 listopada ukaże się książkowa biografia Bogusia Łyszkiewicza "Wolność kocham i rozumiem". To część projektu "Odnalezione piosenki" przypominającego twórczość nieżyjącego lidera grupy Chłopcy z Placu Broni.

 • Machulski i Marczewski w Radzie PISF

  Minister kultury Bogdan Zdrojewski powołał w piątek Radę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na lata 2011-2014 - poinformował rzecznik ministra Maciej Babczyński. W skład rady weszli m.in. reżyserzy Wojciech Marczewski i Juliusz Machulski.

 • Film polski w 2010 roku

  Pokazy "Katynia" Andrzeja Wajdy w telewizji rosyjskiej, oscarowa walka "Królika po berlińsku", sukces filmu Romana Polańskiego, nagroda w Wenecji dla Jerzego Skolimowskiego, zdjęcia do nowego obrazu Jerzego Hoffmana i opowieść o Grudniu'70 - są wśród najważniejszych wydarzeń w filmie polskim w 2010 roku.

 • Fryderyki: Artyści o nominacjach

  We wtorek, 8 lutego, ogłoszono nominacje do Fryderyków 2004. Najwięcej, bo aż 6 nominacji, otrzymali Ania Dąbrowska i Sidney Polak. Niewiele mniej, bo 5 szans na Fryderyki, ma grupa SiStars. Portal INTERIA.PL poprosił ich wszystkich o komentarz.

 • Złoty Jabberwocky dla animacji "Ojciec"

  Animacja "Ojciec" produkcji bułgarsko-chorwacko-niemieckiej otrzymała statuetkę Złotego Jabberwocky'ego. Konkurs odbył się w ramach 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima, który w czwartek dobiegł końca w Krakowie.