• Informacje na temat:

  bogusław linda dramat

Artykuły na temat: bogusław linda dramat
 • Lidia Popiel i Bogusław Linda musieli na siebie czekać wiele lat

  ...l.). Uczyła się od niego spojrzenia na sztukę i fotografowania, które po latach stało się jej zawodem. Aż któregoś wieczoru na przyjęciu w Ambasadzie Indyjskiej w Warszawie ujrzał ją Bogusław Linda. Przez(...)On był pierwszym twardzielem polskiego kina. Miał w sobie to coś, co sprawiało, że bandytę mógł zagrać równie dobrze, jak amanta. Ponad trzydzieści ról przyniosło Bogusławowi Lindzie (65

 • Andrzej Wajda na finale projektu Kino Wolność

  Projekt społeczny Kino Wolność, realizowany w ramach obchodów 25-lecia polskiej wolności będzie miał swój finał w czwartek, 29 stycznia, w Krakowie. W uroczystym zamknięciu projektu swój udział potwierdził jego ambasador - Andrzej Wajda.

 • Tatry zafascynowały Lindę

  Bogusław Linda znowu w akcji! Poszukiwania zaginionych i walka o ocalenie rannych w Tatrach. Przyjaźń, intrygi i dramaty ludzi gór w nowym serialu TVP. Premiera "Ratowników" już 22 września.

 • Dariusz Kordek: Chłopiec z amerykańską urodą filmową

  Aktor, wokalista, konferansjer. W latach 90. gwiazda kultowego serialu "W labiryncie". Prywatnie ciepły mąż i kochający ojciec. 26 stycznia Dariusz Kordek kończy 50 lat.

 • Ekranowy twardziel był... pomocą domową!

  Czy jest szczęśliwy? - Myślę, że tak - odpowiada krótko. Bogusław Linda po 20 latach przerwy znów odnajduje się w wyuczonym zawodzie. A z wykształcenia jest reżyserem teatralnym!

 • "Dekalog" Kieślowskiego: Mija 25 lat od premiery

  Dokładnie 25 lat temu, 10 grudnia 1989 roku, telewizyjną premierę miał pierwszy odcinek "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego.

 • "Skazane": "Denerwowała mnie naiwność Marty"

  ...najsłynniejszego podręcznika w tej dziedzinie. Po wojnie, represjonowany przez ustrój, żył w skrajnej biedzie i umarł w zapomnieniu. W postać tę wciela się Bogusław Linda, ja pojawiam się w grupie(...)Najmłodsza, najmniej doświadczona, w dodatku w ciąży - to sprawia, że losy Marty z nowego serialu poruszają najmocniej pośród historii innych jego bohaterek? - Każda z nich ma swój dramat...

 • Bogusław Linda reżyseruje

  Już 5 maja rozpoczynają się zdjęcia do filmu "Jasne błękitne okna". Reżyserem film będzie Bogusław Linda. W rolach głównych zobaczymy Joannę Brodzik ( "Nigdy w życiu" , "Magda M") oraz Beatę Kawkę ("Samo życie"). Zdjęcia potrwają połowy czerwca. Producentem filmu jest SPI International Polska.

 • Zmarł Andrzej Wajda

  Obiecana" czy "Katyń". W tej produkcji Andrzej Wajda przedstawia historię malarza Władysława Strzemińskiego - pioniera polskiej awangardy. W roli głównej występuje Bogusław Linda. "Powidoki" to(...) "Brzezina", adaptacja prozy Jarosława Iwaszkiewicza. W 1973 r. reżyser przeniósł na ekran dramat Stanisława Wyspiańskiego "Wesele", a dwa lata później "Ziemię obiecaną" Reymonta, którą krytycy uznali...

 • Bogusław Linda zmiękczony

  Największy twardziel w historii polskiego kina? Czas zadać kłam stereotypowemu postrzeganiu Bogusława Lindy, na które aktor zapracował głównie występami w filmach Władysława Pasikowskiego. Z okazji 60. urodzin gwiazdora przypominamy jego bardziej zniuansowane role.