• Informacje na temat:

  bohdan stupka o polsce

Artykuły na temat: bohdan stupka o polsce
 • Żebrowski i Stupka o "Starej baśni"

  Michał Żebrowski , odtwórca roli Ziemka w "Starej baśni" Jerzego Hoffmana, wyznał, że czuje się wyróżniony zaproszeniem do pracy przy tym filmie. Z kolei ukraiński aktor Bohdan Stupka, grający Popiela, uważa, że jego udział w filmach Jerzego Hoffmana pomaga przełamywać lody w wymianie kulturalnej między Ukrainą a Polską. Zdjęcia na planie "Starej baśni" potrwają do końca października.

 • Kolejny antypolski film z Rosji?

  Adaptacja powieści Gogola - "Taras Bulba" w reżyserii Władimira Bortko, której premiera odbyła się w Moskwie, może wywołać spore kontrowersje. Miał jednoczyć, może podzielić.

 • Stupka nagrodzony w Rzymie

  Odtwórca głównej roli w polskim filmie "Serce na dłoni" Bohdan Stupka otrzymał główną nagrodę aktorską na zakończonym w piątek Rzymskim Festiwalu Filmowym. Najlepszym filmem imprezy został afgański "Opium War" Siddiqa Barmaka.

 • "Stara Baśń" i polska kultura

  Pokaz filmu "Stara Baśń. Kiedy słońce było bogiem" zakończył w środę, 17 września, drugi dzień XXVIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po projekcji z dziennikarzami spotkała się ekipa opowieści, z reżyserem, Jerzym Hoffmanem, na czele. Obecni byli aktorzy: Ewa Wiśniewska, Bohdan Stupka, Michał Żebrowski , Małgorzta Foremniak , Marina Aleksandrowa. Spotkanie z dziennikarzami

 • Krzysztof Zanussi kończy 70 lat

  Krzysztof Zanussi, uznawany za jednego z najwybitniejszych reżyserów filmowych w Polsce, artysta o międzynarodowej sławie, laureat nagród na festiwalach w Wenecji i Cannes, skończy w środę 70 lat.

 • "Kogo kręci kino historyczne?"

  Polskie i zagraniczne filmy fabularne, dokumentalne i archiwalne, związane tematycznie z II wojną światową - będzie można zobaczyć podczas drugiej edycji cyklu "Kogo kręci kino historyczne?", który odbędzie się w dniach 7-13 marca w stołecznym Kinie Luna.

 • Pani Doda u Pana Zanussiego

  "Z wielką przyjemnością potwierdzamy doniesienia mediów dotyczące występu Dody w najnowszym filmie Pana Krzysztofa Zanussiego Serce na dłoni " - czytamy na oficjalnej stronie wokalistki.

 • Mija 15 lat od premiery "Ogniem i mieczem"

  15 lat temu, 8 lutego 1999 roku, na ekrany polskich kin trafiła ekranizacja "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Pamiętacie, kto wcielił się w bohaterów Sienkiewicza?

 • Zanussi doktorem honoris causa

  Krzysztof Zanussi otrzyma 28 stycznia tytuł doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu im. Petera Pazmany'a w Budapeszcie - poinformowało w środę Studio Filmowe TOR z Warszawy, którego dyrektorem jest reżyser.

Wideo na temat: bohdan stupka o polsce
 • Polski film

  Czterej znani czescy aktorzy, koledzy ze szkoły filmowej, Matonoha (Tomáš Matonoha), Liška (Pavel Liška), Daniel (Marek Daniel) i Polášek (Josef Polášek) postanawiają spełnić dawne marzenie i wspólnie nakręcić film. Udaje im się wkrótce namówić kolejne osoby do wsparcia projektu, dzięki czemu prace mogą się rozpocząć. Mimo entuzjazmu i zaangażowania członków ekipy, produkcja napotyka na całe mnóstwo przeszkód. W końcu prace nad zdjęciami zmieniają się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

 • Mój nauczyciel

  "Mój nauczyciel" Bohdana Slámy (Dzikie pszczoły, Szczęście) to wzruszająca opowieść o ludziach, którzy pragną miłości, ale są zbyt wystraszeni lub niepewni, by ją dostrzec, gdy pojawia się w ich życiu. Petr uczy swoich młodych podopiecznych, że aby poznać siebie trzeba dostrzegać i rozumieć różnorodność natury. Jednak nie zdaje sobie sprawy, jak wiele musi dowiedzieć się jeszcze o samym sobie. Zostawiając rodziców i wszystkie niespełnione miłości w Pradze, jedzie do wiejskiej szkoły. Tam...

 • Cztery słońca

  Jára (Jaroslav Plesl) to ojciec rodziny, który mając już czterdzieści lat, wciąż jest jeszcze niezbyt dojrzały. Nie potrafi wyciągać wniosków ze swoich błędów, a jego częste wpadki są wręcz komiczne. Wraz ze swoją partnerką Janą (Anna Geislerová) wychowują dwoje dzieci. Starszy z nich to Véna (Marek Šácha), dojrzewający syn Járy z pierwszego małżeństwa. Odgrywa on w tej historii kluczową rolę wraz ze swym przyjacielem, punkiem Jerrym (Jiří Mádl). Jana nie jest szczęśliwa w tym związku....