• Informacje na temat:

  bolesław urbański

Artykuły na temat: bolesław urbański
 • Natasza Urbańska: Jej córeczka też będzie gwiazdą?

  Natasza Urbańska (38 l.) zawsze podkreślała, jak wiele zawdzięcza swoim rodzicom. Ojciec Bolesław Urbański (†62 l.) i mama Zofia szybko dostrzegli w małej Nataszy potencjał, który mógł sprawić, że kiedyś zostanie gwiazdą sceny muzycznej. Natasza nie musiała ich długo prosić, by najpierw zapisali ją na gimnastykę artystyczną, a potem pomogli uczyć się śpiewu. - Dzięki nim mogłam śmiało sięgać po...

 • Natasza Urbańska: Zmiana w rodzinie

  Przez wiele lat bezskutecznie starała się nawiązać dobre relacje z dziećmi swego męża z poprzedniego związku. W końcu zwątpiła, że się to uda. Nie miała racji.

 • Urbańska wspiera mamę

  Bolesław Urbański zmarł nagle i niespodziewanie 18 stycznia w wieku zaledwie 62 lat. Był dyrektorem Centrum Informatyki Statystycznej Głównego Urzędu Statystycznego. Panie bardzo przeżywają jego śmierć. Jak dowiedział się tygodnik "Rewia", Urbańska chce zaproponować mamie, by zamieszkała z nią i Januszem w podwarszawskich Jajkowicach. "Uznała, że tak byłoby najlepiej. Jej mama będzie tam...

 • Hoffman na miarę "Potopu"

  28 czerwca ruszą zdjęcia do "Bitwy Warszawskiej 1920" Jerzego Hoffmana. Zostaną zrealizowane w technologii 3D. Piłsudskiego, który nie będzie głównym bohaterem filmu, zagra Daniel Olbrychski. W obsadzie znajdą się także Borys Szyc i Natasza Urbańska.

 • Urbańska odreagowuje śmierć ojca

  Bolesław Urbański był dyrektorem Centrum Informatyki Statystycznej Głównego Urzędu Statystycznego. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej. Zmarł nagle i niespodziewanie 18 stycznia w wieku zaledwie 62 lat. Pogrzeb odbył się na warszawskich Powązkach Wojskowych (27 stycznia). Jak pisze "Fakt", aby uporać się z bólem, gwiazda rzuciła się w wir pracy. "Wszyscy, łącznie z mężem, radzili jej, żeby...

 • Gdynia 2001: Lista filmów konkursowych

  Komitet Organizacyjny XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zakwalifikował do konkursu 32 filmy - poinformowała rzeczniczka Komitetu Ewa Zychowicz. Spośród filmów konkursowych, 12 tytułów to debiuty reżyserskie. Poza konkursem zostanie pokazany film "Quo Vadis" Jerzego Kawalerowicza. Festiwal potrwa od 10 do 15 września.

 • "Cześć Tereska" zwycięża w Gdyni

  W sobotę wieczorem, 15 września, w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się uroczysta ceremonia zakończenia XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej imprezy okazał się wstrząsający obraz Roberta Glińskiego "Cześć Tereska". Film otrzymał aż trzy nagrody, w tym: Złote Lwy za najlepszy film, nagrodę dziennikarzy akredytowanych przy festiwalu oraz zdobył największe uznanie wśród publiczności, która przyznała mu nagrodę Złotego Klakiera.

 • Aktor z odrobiną szaleństwa

  Najnowsza superprodukcja Jerzego Hoffmana, a przy tym pierwszy polski film fabularny w 3D - "1920 Bitwa Warszawska", pojawi się na ekranach kin już 30 września. Główną rolę, kawalerzysty i poety, zagrał Borys Szyc.

 • "1920 Bitwa Warszawska": Pierwszy pokaz

  Wojna, śmierć i miłość w 3D. W poniedziałek w stolicy odbył się pierwszy publiczny pokaz filmu Jerzego Hoffmana "1920 Bitwa Warszawska" . "Teoretycznie ten film nie powinien był powstać" - mówił reżyser. Premiera filmu o "cudzie nad Wisłą" - 30 września.

 • Kontrowersyjny dziennikarz w TVP

  W połowie marca zadebiutuje w TVP1 program publicystyczny prowadzony przez Andrzeja Kwiatkowskiego. Za rządów Leszka Millera uważano go za dziennikarza sprzyjającego SLD. Jego program zastąpi "Misję specjalną" Anity Gargas.

Wideo na temat: bolesław urbański
 • 1920 Bitwa Warszawska

  Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 roku do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 roku do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.

 • 1920 Bitwa Warszawska

  Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 roku do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 roku do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.

 • Operacja Dunaj

  Jest sierpień 1968 roku. Załoga polskiego czołgu T-34, wysłużonej już bardzo "Biedroneczki", uczestniczy w zbrojnej interwencji w Czechosłowacji. Polski czołg gubi jednak drogę, a co gorsze... wjeżdża do czeskiej gospody "U Krtka", gdzie utyka na dobre. Taki jest punkt wyjścia liryczno-komicznej historii, którą opowie film fabularny "Operacja Dunaj" w reżyserii Jacka Głomba. "Operacja Dunaj" opowiada historię załogi jednego polskiego czołgu, który gubi się podczas najazdu na Czechosłowację i...