• Informacje na temat:

  bonifacy

Artykuły na temat: bonifacy
 • Bohaterowie kultowych bajek Se-ma-fora dostaną... zimowe ubranka

  W Łodzi jest osiem minirzeźb bohaterów kultowych bajek Se-ma-fora - jest Miś Uszatek, Pingwin Pik-Pok, Koty Filemon i Bonifacy, bohaterowie "Zaczarowanego ołówka", Plastuś i jego pamiętnik, Trzy misie, Wróbel Ćwirek oraz Maurycy i Hawranek. Wszystkie ubrane zostaną w czwartek z okazji zbliżających się Mikołajek w kolorowe czapki i szaliki. To wspólna akcja magistratu i Galerii Łódzkiej...

 • Filemon i Bonifacy z brązu

  Rzeźby kotów: Filemona i Bonifacego, bohaterów opowiadań i filmów animowanych, odsłonięto w środę przed wejściem do Muzeum Kinematografii w Łodzi. To kolejne - po Misiu Uszatku i pingwinie Pik-Poku - kultowe postaci z bajek Se-ma-fora, które mają w Łodzi swoje mini pomniki.

 • Ulubione kreskówki Polaków

  Ciekawski piesek Reksio, psotny kotek Filemon czy miła pszczółka Maja mieszkają w naszej wyobraźni od lat. Kochamy ich, bo choć nie istnieją naprawdę, pozwalają na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

 • Nowe odcinki "Gliny"

  5 czerwca ruszą prace na planie nowych odcinków serial u sensacyjnego "Glina". To właśnie ten serial zainspirował innych twórców do prac nad przeróżnymi kryminalnymi seriami w Polsce.

 • Kultowe bajki w polskiej telewizji

  W marcu na antenie Telewizji Kino Polska pojawią się bohaterowie kultowych bajek. Stacja pokaże przygody gwiazd dawnych dobranocek - kota Filemona, Misia Uszatka i rozbójnika Rumcajsa.

 • Miś Uszatek będzie promował Łódź. Podobizna najpopularniejszego polskiego misia z klapniętym uszkiem znalazła się na rewersach dukatów lokalnych, które dla Łodzi wybiła Mennica Polska. Ich emisja rozpocznie się 24 października. Tego samego dnia na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej - odsłonięty zostanie pomnik Misia Uszatka.

 • To już koniec "Wieczorynki"! Jednak żal...

  Telewizja Polska zdecydowała o zakończeniu nadawania "Wieczorynki". Od września w TVP1 nie zobaczymy "Kubusia Puchatka", "Gumisiów" czy "Pszczółki Mai". Bajki dla dzieci wieczorem mają być nadawane tylko w weekendy. Kończy się pewna epoka. Szkoda...

 • "Zaczarowany ołówek" w Łodzi

  Chyba każde polskie dziecko o nim marzyło, a teraz będzie miał swój pomnik. Mowa o tytułowym "Zaczarowanym ołówku" z jednej z kultowych bajek łódzkiego Se-ma-fora.

 • Odsłonięto pomnik Plastusia

  W Łodzi odsłonięto w środę pomnik Plastusia - głównego bohatera książki "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej, na podstawie której w 1980 roku łódzki Se-Ma-For zrealizował serial dla dzieci. To już piąty miniaturowy pomnik, który powstaje na szlaku turystycznym "Łódź bajkowa".

 • "Zaczarowany ołówek" w Łodzi

  W Łodzi odsłonięto w niedzielę, 25 września, pomnik bohaterów animowanego serialu dla dzieci "Zaczarowany ołówek". To kolejna miniaturowa rzeźba, która powstała na szlaku turystycznym "Łódź bajkowa" ze znanymi postaciami Studia Małych Form Filmowych Se-Ma-For.

Zdjęcia na temat: bonifacy
Dyskusje na temat: bonifacy