• Informacje na temat:

  bracia skolimowscy role

Artykuły na temat: bracia skolimowscy role
 • "Karino": Zmarł operator Jan Laskowski

  ...zaczęła się polska Nowa Fala.   Jan Laskowski był operatorem i współreżyserem tego pięknego studium psychologicznego. Jego siostra Irena i Jan Machulski grali główne role, a brat Jerzy był...

 • Zmarł operator Jan Laskowski

  Jan Laskowski, wybitny autor zdjęć filmowych, który współpracował z reżyserami tej rangi, co Jerzy Kawalerowicz, Tadeusz Konwicki, Janusz Morgenstern czy Jerzy Skolimowski, zmarł 8 grudnia w Warszawie. Miał 86 lat.

 • Gwiazdy na premierze filmu "Ixjana"

  ...misternie utkanej intrygi z zaskakującym finałem... Na uroczystej premierze "Ixjany", oprócz grających główne role w filmie braci Skolimowskich Sambora Czarnoty i Borysa Szyca, pojawiło się...

 • Borys Szyc u braci Skolimowskich

  Trwają zdjęcia do filmu "Ixjana. Z piekła rodem" - pełnometrażowego debiutu Józefa i Michała Skolimowskich - synów twórcy "Essental killing". W głównych rolach zobaczymy Borysa Szyca i Sambora Czarnotę.

 • Powrót Skolimowskiego!

  Jerzy Skolimowski ( "Ferdydurke" ), ceniony polski twórca od lat żyjący i tworzący za granicą, po ponad 10-letniej przerwie zamierza zrealizować kolejny film. Zdjęcia do obrazu zatytułowanego "The System" rozpoczną się jesienią w stanie Nevadzie, w USA. Budżet wynosi 12 mln dolarów, a produkcją zajmie się Jeremy Thomas ( "Sexy beast" .

 • Kolejna szansa Skolimowskiego

  Obraz Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing" ma szansę na tegoroczną nagrodę Lux Prize, którą przyznaje Parlament Europejski. Listę filmów walczących o to wyróżnienie ogłoszono na festiwalu w czeskich Karlowych Warach.

 • "Ixjana": Zabić najlepszego przyjaciela

  Dramat metafizyczny "Ixjana" w reżyserii braci Michała i Józefa Skolimowskich, z Borysem Szycem i Magdaleną Boczarską w obsadzie, trafi 23 listopada do kin. Bohater, dręczony poczuciem winy pisarz, sądzi, że zabił najlepszego przyjaciela.

 • Maserak tańczy na balu!

  Rafał Maserak wystąpił w drugoplanowej roli ślepca w filmie "Ixjana" braci Józefa i Michała Skolimowskich (synów Jerzego Skolimowskiego). Tancerza zobaczyć będziemy mogli w scenie balu przypominającego klimatem pamiętne przyjęcie z filmu "Oczy szeroko zamknięte" Stanleya Kubricka.

 • Szyc: Będzie trochę spokojniej

  Borys Szyc zagrał jedną z głównych ról w najnowszym filmie Michała i Józefa Skolimowskich "Ixjana".

 • Jan Nowicki kończy 65 lat

  Jan Nowicki, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, odtwórca ponad stu ról filmowych, tytułowy Wielki Szu w filmie Sylwestra Chęcińskiego i Kettling w "Panu Wołodyjowskim" Jerzego Hoffmana , a także felietonista i wielki kibic piłki nożnej, w piątek, 5 listopada, kończy 65 lat.

Wideo na temat: bracia skolimowscy role
 • Bracia

  Film "Bracia" to historia miłosnego trójkąta, który połączył Natalie Portman, Tobeya Maguire'a i Jake'a Gyllenhaala, trzy hollywoodzkie gwiazdy młodego pokolenia w kreacjach na miarę Oscara. Przejmująca, trzymająca w napięciu opowieść o pułapkach miłości, trudnych wyborach, pożądaniu i wielkiej namiętności. "Bracia", długo oczekiwany film Jima Sheridana, reżysera sześciokrotnie nominowanego do Oscara, to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. W filmie usłyszymy muzykę grupy U2. Pewnego dnia...

 • Mój brat jest jedynakiem

  Dwaj bracia dorastają w latach 60-tych i 70-tych XX wieku, w małym miasteczku, na południe od Rzymu. Przystojny i nieco próżny Manrico podejmuje pracę w fabryce, zostaje przewodniczącym związków zawodowych i marzy o rewolucji. Jego młodszy brat Accio ma poglądy są skrajnie prawicowe. W życiu obu braci pojawia się Francesca, studentka pochodząca z arystokratycznej rodziny. Połączeni miłością i przyjaźnią, Manrico, Accio i Francesca, próbują stawić czoła wyzwaniom, jakie niosą ze sobą: rodzina,...

 • Brat

  Opowieść o dwóch utalentowanych braciach, stojących u progu piłkarskiej kariery i ich rywalizacji. Obaj usiłują wydostać się z biedy i ze świata przemocy. Film dostał nagrodę Złotego Jerzego na festiwalu w Moskwie.