• Informacje na temat:

  brandon lee aktor

Artykuły na temat: brandon lee aktor
 • "Słoneczny patrol": Zmarnowany potencjał

  Zamykamy listę najbardziej popularnych aktorów „Słonecznego patrolu”. Jak czas pokazał, zdecydowana większość z nich była gwiazdami jednej roli. Mieli wszystko – urodę, dobry start, sympatię publiczności. Niestety, zabrakło szczęścia lub... dobrych decyzji.

 • Alan Rickman na Camerimage

  W trakcie 22. edycji Camerimage brytyjski aktor Alan Rickman odbierze osobiście Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego.

 • Chloë Grace Moretz: 17 lat i 50 ról na koncie

  Ma dopiero 17 lat i wszyscy wróżą jej zawrotną karierę. Chloë Grace Moretz dla roli jest w stanie zamknąć się na kilka tygodni w ośrodku odwykowym dla narkomanów, nauczyć się podstaw gry na wiolonczeli albo przyjeżdżać o 4 rano na plan filmowy, by poddać się wielogodzinnej charakteryzacji.

 • Gdyby Bruce Lee żył, obchodziłby dzisiaj, 27 listopada, 60 urodziny. Gwiazdor jest do dzisiaj uważany za największego artystę wschodnich sztuk walki XX wieku. Jak doniosły agencje, w niedzielę 26 listopada, wdowa po słynnym aktorze, Linda Lee Cadwell, wezwała rząd Hongkongu do wzniesienia pomnika na część człowieka, który "zmienił wizerunek kung fu w światowym kinie".

 • Mija 40 lat od śmierci Bruce'a Lee

  W sobotę, 20 lipca mija 40 lat od śmierci Bruce'a Lee. "Ludzie wciąż wspominają Bruce'a i żałują, że nie miał szansy nakręcić więcej filmów" - mówi Mateusz Rakowski ze szkoły Jeet Kune Do Warszawa.

 • Bradley Cooper w remake'u "Kruka"

  Gwiazdor Hollywood, Bradley Cooper, ma ponoć zagrać w remake'u thrillera fantasy "Kruk". Na planie oryginalnej wersji tego filmu w 1993 roku zmarł tragicznie aktor Brandon Lee, syn legendarnego Brucea Lee.

 • Queer: Nie tylko dla gejów

  Co mamy na myśli mówiąc o kinie "queer"? Czym jest tajemniczy akronim LGBT? Wreszcie - co oznacza przejażdżka "krótkim autobusem"?

 • Kruk powróci?

  Prawie rok temu informowaliśmy o rozpoczęciu prac nad czwartą częścią filmowej opowieści o Kruku. Po wielu miesiącach projekt nadal jest w przygotowaniu i według ostatnich doniesień, nastąpiły poważne zmiany wśród realizatorów obrazu.

 • Luke Evans: Pogromca smoka

  Można śmiało stwierdzić, że Luke Evans specjalizuje się w "uczłowieczaniu" nadludzkich postaci. Tak było z greckimi bogami, których grał w "Starciu Tytanów" i "Immortals: Bogach i herosach", wcielając się odpowiednio w Apollona i Zeusa. Tak też zapewne będzie z Bardem, kluczowym bohaterem dwóch kolejnych części trylogii "Hobbit" w reżyserii Petera Jacksona - "Pustkowie Smauga" oraz "Tam i z powrotem".

 • Filmowe adaptacje komiksów

  Co łączy tak różne filmy, jak "Historia przemocy", "Droga do zatracenia", "Old-boy", "Immortal - Kobieta pułapka", "Asteriks i Obeliks" czy "Sin City - Miasto grzechu"? Wszystkie są ekranizacjami mniej lub bardziej popularnych komiksów. W ostatnich latach bohaterowie z rysunkowych kart zdominowali bowiem kino, a opowiadające o nich filmy osiągają zyski, z którymi rywalizować mogą obecnie jedynie trójwymiarowe produkcje.