• Informacje na temat:

  brat jimiego hendrixa

Artykuły na temat: brat jimiego hendrixa
 • "Była sobie dziewczynka" : Jej pierwsze samobójstwo

  Charleen chce się zabić. Kiedy filmowy bohater postanawia popełnić samobójstwo, zawsze coś staje mu na drodze. Piętnastolatce przeszkadza dzwonek telefonu. I dobrze, bo wszystko, co wydarzy się po feralnej próbie wyprawienia się na tamtej świat, przywróci młodej dziewczynie radość życia.

 • Skłócona rodzina Jimiego Hendrixa

  Leon Hendrix, brat Jimiego Hendrixa, i przyrodnia siostra gitarzysty Janie, toczą ze sobą walkę na sali sądowej. Każda ze stron uzurpuje sobie prawo do majątku oraz wizerunku największego gitarzysty wszech czasów.

 • Następca Jimiego Hendrixa?

  Leon Hendrix, brat legendarnego gitarzysty, do niedawna pracował nad swoją debiutancką płytą - ale kilka dni temu zniknął z pieniędzmi, nie dokończywszy nagrań.

 • Brat Jimiego Hendrixa na Thanks Jimi Festival

  Od 9 lat, na początku maja, gitarzyści z całej Polski spotykają się na wrocławskim Rynku, by wspólnie zagrać "Hey Joe" i uczcić pamięć zmarłego w 1970 roku Jimiego Hendriksa. W tym roku w jubileuszowej edycji Thanks Jimi Festival weźmie udział gość specjalny - brat Jimiego, gitarzysta i wokalista, Leon Hendrix.

 • Hendrix: Kłótnie w rodzinie

  Rodzina słynnego, nieżyjącego gitarzysty Jimiego Hendrixa, spiera się o spuściznę po muzyku. Brat Jimiego - Leon uważa, że jego siostra Janie źle zarządza dorobkiem najsłynniejszego z Hendrixów poprzez firmę Experience Hendrix LLC.

 • Leon Hendrix wycofał pozew

  Leon Hendrix, brat Jimiego Hendrixa, wycofał pozew sądowy przeciwko Janie Hendrix, przyrodniej siostrze gitarzysty, w którym oskarżał ją o zniesławienie. Janie twierdziła bowiem, iż Leon i Jimi są tylko przyrodnimi braćmi.

 • Jimi Hendrix wiecznie żywy

  Jimi Hendrix, który zmarł dokładnie 40 lat temu, wielkim gitarzystą był. I kropka. Sprawdzamy jednak, kto próbuje do jego spuścizny podejść nie na kolanach, lecz choć trochę szarpiąc rockową świętość.

 • Przewodnik rockowy: Steve Winwood. Człowiek-firma

  12 maja 65 lat kończy Steve Winwood, wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, producent, współpracownik m.in. Jimiego Hendrixa, Erica Claptona, Roda Stewarta. Jeden z najbardziej rozchwytywanych i najbardziej pracowitych artystów w historii rock and rolla.

 • Tarantino: Film o Jimi Hendrixie?

  Słynny amerykański reżyser Quentin Tarantino, twórca takich kinowych hitów, jak "Pulp Fiction" czy "Kill Bill", stanie za kamerą biograficznego filmu o Jimim Hendrixie, legendarnym wirtuozie gitary. Tarantino ponoć podjął rozmowy z Leonem, bratem tragicznie zmarłego w 1970 roku artysty. Obaj panowie mają ściśle współpracować nad biograficznym obrazem.

 • Brat Micka Jaggera na Thanks Jimi Festival we Wrocławiu

  Podczas 12. edycji Thanks Jimi Festival we Wrocławiu zaprezentuje się Chris Jagger, młodszy brat wokalisty The Rolling Stones.