• Informacje na temat:

  braun rezyser

Artykuły na temat: braun rezyser
 • Szefowie TVP na planie "Komisarza Aleksa"

  Rzadko się zdarza, by szefowie TVP osobiście spotykali się z producentami i gwiazdami seriali na planie. Tymczasem podczas jednego z ostatnich dni zdjęciowych "Komisarza Aleksa" pojawił się w Łodzi Prezes Telewizji Publicznej Juliusz Braun, by na własne oczy zobaczyć, jak powstaje uwielbiany przez widzów serial.

 • Powstanie film i serial o okręcie ORP "Orzeł"

  W 2017 roku powstanie film fabularny i 13-odcinkowy serial o okręcie podwodnym ORP "Orzeł", który zaginął w nieznanych okolicznościach podczas II wojny światowej. Reżyserem obu produkcji będzie Jan Kidawa-Błoński ("Różyczka", "Skazany na bluesa"). Początek zdjęć zaplanowano na lato 2015 roku

 • Kolejna kobieta oskarża Romana Polańskiego o gwałt

  ...z innymi), ponownie zgwałcił ją w sypialni" - czytamy. "To miało wpływ na całe moje życie" - mówi Langer. Harland Braun, adwokat 84-letniego reżysera, odmówił komentarza.

 • Allan Starski i twórcy "Idy" w łódzkiej Alei Gwiazd

  Zdobywca Oscara, scenograf Allan Starski oraz twórcy oscarowej "Idy" zostaną uhonorowani gwiazdami w Alei Gwiazd w Łodzi. Dotąd na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej - wmurowano 65 gwiazd wybitnych postaci polskiego filmu.

 • Basia Kurdej-Szatan wygryzła Dodę ze spektaklu!

  ..." Agnieszka Krajewska z Teatru Variete. Dorota, kolejny raz, musiała obejść się smakiem! Kilka tygodni temu media obiegła informacja, że prezes Juliusz Braun "nie widzi uzasadnienia dla obecności...

 • Polska koprodukcja powalczy o Złotego Niedźwiedzia Berlinale

  Polsko-rosyjsko-ukraińska produkcja "Pod elektrycznymi chmurami" w reżyserii Aleksieja Germana zakwalifikowała się do konkursu głównego przyszłorocznego Berlinale - poinformowali organizatorzy imprezy. W jednej z ról zobaczymy w obrazie Piotra Gąsowskiego.

 • "Telefon 110": Krymianlny hit sprzed lat wraca na antenę

  ...w latach 70. i 80. Istotne jest, że z polskiej strony udało się pozyskać znakomitych, popularnych aktorów, co gwarantuje wysoki poziom artystyczny i zainteresowanie widzów - powiedział Juliusz Braun...

 • Zrekonstruowana "Kronika wypadków miłosnych"

  Cyfrowa premiera filmu "Kronika wypadków miłosnych" Andrzeja Wajdy na podstawie scenariusza Tadeusza Konwickiego odbyła się 2 lutego w warszawskim kinie Kultura. Gośćmi pokazu organizowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich byli twórcy i aktorzy zrekonstruowanego cyfrowo filmu.

 • „Klan”: 150 gwiazd na bankiecie!

  ..., a obecnie gromadzi codziennie przed ekranami ponad 3 miliony telewidzów, osobiście potwierdził Prezes TVP Juliusz Braun, który - dziękując za zaproszenie na jubileuszowy bankiet i gratulując twórcom "Klanu" ogromnego sukcesu - zapewnił, że serial jeszcze długo nie zniknie z anteny Jedynki! - Następnym razem spotkamy się z okazji emisji 2750. odcinka - powiedział Juliusz Braun, co wszyscy obecni...

 • Nowe Horyzonty: "Performer", Pasolini, dokument o Fassbinderze

  W Międzynarodowym Konkursie Filmy o Sztuce w ramach 15. edycji festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty o główną nagrodę będzie rywalizował "Performer" Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy - produkcja Wajda Studio, która miała swoją premierę światową na festiwalu w Rotterdamie. W programie imprezy znalazły się także: dokument o Rainerze Wernerze Fassbinderze oraz biograficzny "Pasolini" w reżyserii Abla Ferrary.

Wideo na temat: braun rezyser
 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.

 • Rio, I Love You

  Najnowszy film z cyklu "Miasta miłości" ("Zakochany Paryż", "Zakochany Nowy Jork"). Seria dziesięciu krótkich nowelek różnych reżyserów, które łączy miejsce rozgrywania akcji - brazylijskie Rio de Janeiro.

 • Restless

  Najnowszy projekt znakomitego reżysera Gusa Van Santa. Film opowiada o nieuleczalnie chorej dziewczynie, która zakochuje się w chłopcu lubiącym chodzić na pogrzeby. Niezwykłym wydarzeniem w ich życiu będzie spotkanie z duchem japońskiego kamikadze z czasów II wojny światowej…