• Informacje na temat:

  bright star

Artykuły na temat: bright star
 • "Stumptown", "Prodigal Son", "Evil". Jakie nowości zadebiutują jesienią?

  ..., wliczając w to hazard i opiekę nad bratem. Od kiedy opuściła wojsko stara się współpracować z policją; jednak częściej sama staje się celem przestępców. Obsada: Cobie Smulders, Michael Ealy, Camryn(...) dla CBS, w którym starają się odkryć źródła zła. Psycholog sądowa wraz z księdzem oraz cieślą próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczych cudów, egzorcyzmów oraz obłąkań przez diabła. W jednej z głównych...

 • Gwiazda wraca do formy

  "Jaśniejsza od gwiazd" ("Bright Star), USA 2009, , reż. Jane Campion, dystrybutor Best Film, premiera kinowa 14 maja 2010 roku.

 • Serialowy przewodnik

  ...jest załamany i szuka pocieszenia u przyjaciół z ławeczki. Hadziukowa i Więcławska są zazdrosne, gdy dowiadują się o planach Doroty, choć do tej pory wspierały ją w staraniach o zdobycie matury. Kusy(...) i doprowadzi do upadku. Między kobietami wybucha kłótnia, którą przerywa nadejście Ridge’a. odc.5625 Do biura Stephanie przychodzi Dorothy Bright i proponuje jej udział w akcji charytatywnej. Chce, by clou...

 • Reżyserka "Fortepianu" o XIX-wiecznym poecie

  Jane Campion ( "Fortepian" , "Święty dym" , "Tatuaż" ) przygotowuje film opowiadający o legendarnym XIX-wiecznym poecie Johnie Keatsie. "Bright Star" opowiadać ma o trwającym trzy lata romansie poety z Fanny Brawne, który przerwała przedwczesna śmierć Keatsa. Na razie brak jednak informacji dotyczących szczegółów obsady.

 • Gwiazda "Pachnidła" poetą

  Ben Whishaw, który zagrał słynnego mordercę w "Pachnidle" Toma Tykwera, już wkrótce wcieli się w XIX-wiecznego poetę Johna Keatsa,

 • Oscary: 9 nominacji dla "Avatara"

  "Avatar" Jamesa Camerona i "The Hurt Locker" w reżyserii jego byłej małżonki - Kathryn Bigelow z 9 nominacjami przewodzą stawce kandydatów do tegorocznych Oscarów. O nagrodę Akademii powalczy też polski dokument Bartka Konopki "Królik po berlińsku" .

 • Nowy film autorki "Fortepianu"

  Jane Campion, która ma na swym koncie takie filmowe dzieła, jak "Fortepian" czy "Anioł przy moim stole", rozpoczęła w Wielkiej Brytanii zdjęcia do nowej produkcji.

 • "Katyń" filmem roku?

  Londyńskie Koło Krytyków Filmowych (London Film Critics' Circle Awards), najstarsza na świecie organizacja zrzeszająca krytyków filmowych, ogłosiła nominacje do swych dorocznych nagród. W kategorii "najlepszy film zagraniczny" szansę na wyróżnienie ma m.in. "Katyń" Andrzeja Wajdy.

 • Daniel Day-Lewis za całokształt

  Daniel Day-Lewis otrzyma Nagrodę Richarda Harrisa w uznaniu wkładu w brytyjską kinematografię w ramach gali British Independent Film Awards, która odbędzie się 6 grudnia w Londynie.

 • Seks-skandal w Indiach?

  Australijska reżyserka Jane Campion zaprzeczyła medialnym rewelacjom, jakoby była molestowana przez męża dyrektorki indyjskiego festiwalu filmowego.