• Informacje na temat:

  bugajski piotr

Artykuły na temat: bugajski piotr
 • Gdynia 2014: Bóg, honor, ojczyzna?

  Dosyć niespodziewanie to "Bogowie" Łukasza Palkowskiego urośli do rangi faworyta do zdobycia tegorocznych Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni, usuwając w cień "Miasto 44" Jana Komasy, "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego i "Obywatela" Jerzego Stuhra.

 • Gdynia 2014: Złote Lwy dla filmu "Bogowie"

  Film Łukasza Palkowskiego "Bogowie" został nagrodzony Złotymi Lwami dla najlepszego polskiego filmu na zakończonym 39. festiwalu w Gdyni. Za najlepszych aktorów uznano Zofię Wichłacz i Tomasza Kota, za reżysera - Władysława Pasikowskiego za film "Jack Strong".

 • Bugajski jurorem w Koszalinie

  Ryszard Bugajski, twórca głośnego filmu "Przesłuchanie" , został przewodniczącym jury 23. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Impreza odbędzie się w dniach 21-25 czerwca.

 • "Policjant. Potwór z karabinem!"

  Informacje o tym, że powstaje film oparty na prawdziwych wydarzeniach, w które zamieszane są prokuratura i Urząd Skarbowy, wywołały lekką panikę w tych organach państwa. "Układ zamknięty" pokazuje anomalie naszej demokracji, którymi trzeba się pilnie zająć" - tak o swoim najnowszym filmie mówi Ryszard Bugajski.

 • Janusz Gajos prokuratorem

  Jednym z filmów realizowanych w 2011 roku, które wejdą do kin po nowym roku, będzie "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego. Główną rolę, jak przed laty w słynnym "Przesłuchaniu", gra Janusz Gajos.

 • "Układ zamknięty": To wydarzyło się naprawdę

  Oklaskami zakończył się w czwartek pokaz prasowy filmu "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego. Obraz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami z 2003 roku, kiedy to niesłusznie oskarżono trzech przedsiębiorców. Film trafi do kin 5 kwietnia.

 • Uroczysta premiera "Układu zamkniętego"

  "To jest film, który powinni obejrzeć wszyscy, którzy kiedykolwiek mogą decydować o cudzym życiu" - powiedział Bronisław Komorowski. Prezydent wziął udział w czwartek, 4 kwietnia, w uroczystej premierze filmu "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego.

 • "Układ zamknięty": Ładna sztuczka

  Na plakacie do "Układu zamkniętego", najnowszego filmu Ryszarda Bugajskiego, niewinnych widzów atakuje tylko jedno, ale jakże znaczące zdanie: "Jutro mogą przyjść po ciebie!". Atmosfera strachu i napięcia ma prawdopodobnie przyciągnąć do kina tych, którzy marzą, żeby nareszcie wyjść poza nasz ubogi, polski Matrix.

 • Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska i Piotr Fronczewski znaleźli się wśród laureatów VII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2007".

 • Gajos w "Układzie zamkniętym"

  Sensacyjny film Ryszarda Bugajskiego "Układ zamknięty", opowiadający o wszechwładzy prokuratury i fiskusa niszczących przedsiębiorców w majestacie prawa, jest już na ukończeniu, informuje "Rzeczpospolita", pod której patronatem obraz powstaje.