• Informacje na temat:

  burt lancaster zdjęcia

Artykuły na temat: burt lancaster zdjęcia
 • Gwiazdy, które odeszły w 2014 roku

  ...telewizyjnych, prowadziła też autorski show. W 1969 roku otrzymała pierwszą rolę filmową, w dramacie "Pływak" ("The Swimmer") z Burtem Lancasterem w roli głównej. Pisała scenariusze, reżyserowała...

 • Kurz i pleśń

  "Lampart" , reż. Luchino Visconti, Włochy, Francja 1963, dystrybutor: Vivarto, premiera kinowa: 18 lutego 2011

 • Wystawa zdjęć Marilyn Monroe

  Wystawa zdjęć "Hollywood Marilyn Monroe" autorstwa przyjaciela aktorki i fotografa Miltona H. Greene'a to nowa propozycja Starej Galerii ZPAF. Kolekcja z Monroe i innymi gwiazdami kina trafi wkrótce na aukcję. Wartość fotografii to ponad 380 tys. dolarów.

 • Jan Paweł II inspiracją filmowców

  Życie i twórczość papieża Jana Pawła II od dawna inspirowały filmowców. Do najbardziej znanych obrazów poświęconych papieżowi-Polakowi należą filmy fabularne Włocha Giacomo Battiato z Piotrem Adamczykiem w roli głównej.

Wideo na temat: burt lancaster zdjęcia
 • 1920 Bitwa Warszawska

  Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 roku do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 roku do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.

 • Strefa X

  W Meksyku rozbija się sonda kosmiczna badająca pozaziemskie formy życia. Andrew robi zdjęcia na miejscu katastrofy, kiedy dostaje polecenie - zorganizować Sam bezpieczny powrót do domu. Jedyna droga prowadzi przez skażoną, odizolowaną strefę. Od tej pory ci dwoje zdani są tylko na siebie. Jeśli chcą przeżyć, będą musieli poznać prawdziwe zagrożenie.

 • Antychryst

  Willem Dafoe ("Ostatnie kuszenie Chrystusa", "Spiderman") i Charlotte Gainsbourg ("21 gram") w horrorze twórcy kultowego "Królestwa" i "Przełamując fale" Larsa von Triera. Niesamowite zdjęcia Anthonego Dod Mantle, nagrodzonego Oscarem za film "Slumdog. Milioner z ulicy". To wszystko zapowiada rewolucyjny film grozy na miarę "Dziecka Rosemary" Polańskiego i "Lśnienia" Kubricka. Światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, wyjeżdżają do domu na...