• Informacje na temat:

  cała sala śpiewa z nami

Artykuły na temat: cała sala śpiewa z nami
 • Jan Tadeusz Stanisławski: Jego przeboje śpiewała cała Polska, on klepał potworną biedę

  ..."Cała sala śpiewa z nami", "Orkiestry dęte", "Czterdzieści lat minęło" - to tylko niektóre przeboje napisane przez Jana Tadeusza Stanisławskiego. Choć śpiewała je cała Polska, artysta musiał mierzyć się w potworną biedą.

 • Jan Komasa: Nigdy wcześniej nie reżyserowałem serialu

  Na pewno trudno go nazwać dobrym mówcą. Za to doskonale wie, co chce powiedzieć i co czuje. Entuzjasta? Twórca przepełniony radością? Tytan pracy? Te trzy określenia pasują do Jana Komasy, reżysera 2. sezonu serialu "Krew z krwi". Premierowy odcinek już dziś o godz. 21.10 w TVP2.

 • Marlena Dietrich i Edith Piaf: o tym romansie plotkowało całe środowisko

  Cała na czarno, wydawała się jeszcze bardziej lodowata niż zazwyczaj. Bladą upudrowaną twarz, oprócz starannie schowanych za uszami taśm liftingujących, ściągał żal, chociaż wymalowane czarną(...) występowała w USA. To miał być oszałamiający sukces, ten sam program we Francji budził zachwyt przy pełnych salach. Amerykanie jednak wychodzili zawiedzeni. - Gdzie pióra? Gdzie cekiny? I czemu ta mała...

 • Top Trendy, czyli cała sala śpiewa z nami

  Recitale Bajmu i Maryli Rodowicz? Gdzieś już to widziałem... Rzecz o tym, dlaczego pierwszy dzień festiwalu Sopot Top Trendy na kolana nie rzucił.

 • Jerzy Połomski: Nigdy nie lubiłem się zwierzać!

  ...piosenkę „Woziwoda”. Pisali dla niego najlepsi, a takie hity, jak: „Nie zapomnisz nigdy”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Komu piosenkę?”, „Bo z dziewczynami”, „Moja miła, moja cicha” czy „Daj” nuciła cała(...)”, autorstwa Jerzego Haralda.  I przy śpiewaniu już pozostał, choć miał zadatki na niezłego aktora.  Sempoliński miał rację  Jerzy Pająk (bo tak naprawdę się nazywa) urodził się 18 września 1933 r. w Radomiu...

 • Srebrne gody Maanamu

  "Coś się odblokowało. Pojawiły się utwory trzy razy szybsze niż 'Cała sala śpiewa z nami', czuliśmy głód realności, normalności, tęsknoty za cieniem jakiejś swobody" - wspomina pierwsze występy grupy jej założyciel, Marek Jackowski. Maanam - jeden z pierwszych polskich zespołów rockowych - ma już 25 lat.

 • ...", "Gondolierzy znad Wisły", "Kawiarenki" i "Cała sala śpiewa z nami". Jesteśmy w Polsce, kraju "Stokrotki rosłej polnej" i "Świniopasa" oraz kolęd w harmonii "Lulajże Jezuniu", a nie "Amazing Grace(...) z piosenką i oglądałam ten koncert oczarowana i z wypiekami na twarzy! W Opolu zaśpiewałam raz w życiu w zeszłym roku, ale tylko dlatego, że było to 50-lecie Opola i zaproszeni artyści śpiewali wielkie...

 • Rozdano Fryderyki!

  W poniedziałek, 20 kwietnia, rozdano Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2009! Po trzy nagrody zdobyli Maria Peszek, Czesław Śpiewa i grupa Coma. Największą przegraną wieczoru została Ania Dąbrowska, która mimo ośmiu nominacji nie otrzymała żadnej statuetki.

 • Połomski myśli o samobójstwie

  Tak się kończy życie osób, które swoją całą egzystencję poświęcili na karierę, splendor i scenę. Jerzy Połomski był tak zaabsorbowany sławą, jaką przyniosły mu m.in. przeboje "Cała sala śpiewa z nami", "Bo z dziewczynami", że zaniedbał życie prywatne. Pochłonęły go występy. Teraz, kiedy pamiętają o nim jedynie starsi słuchacze, jego życie przerodziło się w jedną wielką pustkę i samotność, której...

 • Półwiecze z Jerzym Połomskim

  W piątek, 9 listopada, w Chełmnie odbędzie się niezwykły koncert Jerzego Połomskiego. Piosenkarz świętuje 50-lecie pracy twórczej.