• Informacje na temat:

  cannes festival 2013

Artykuły na temat: cannes festival 2013
 • Bodo Kox z nagrodą w Cannes!

  Sukces polskiego twórcy w Cannes! Bodo Kox otrzymał na festiwalu specjalne wyróżnienie za scenariusz "Człowiek z magicznym pudełkiem". Główna nagroda trafiła do autorów bułgarskiego projektu "Nanook".

 • Pierwsi kandydaci do Oscarów

  Mówienie o kandydatach do przyszłorocznych Oscarów wydaje się być wyjątkowo przedwczesne, ale już teraz pojawiło się kilka tytułów, na które krytycy zwracają uwagę. Wydawać się może, że z każdym rokiem giełda tytułów rusza coraz szybciej.

 • Gdynia Film Festival jesienią

  Gdynia Film Festival wraca w 2013 roku do starego, wrześniowego terminu. Powodem zmiany terminu imprezy z letni na jesienny jest przedłużający się remont Teatru Muzycznego.

 • Trwa Sopot Film Festival 2013

  Projekcje ponad stu filmów - pełnometrażowych i krótkometrażowych, fabularnych i dokumentalnych, spotkania z twórcami, koncerty do filmów kina niemego - te m.in. wydarzenia złożą się na rozpoczęty w sobotę, 13 lipca, 13. Sopot Film Festival. Impreza potrwa do 21 lipca.

 • Nowy Jarmusch zainauguruje American Film Festival

  Pokaz najnowszego filmu Jima Jarmuscha "Tylko kochankowie przeżyją" zainauguruje 4. edycję American Film Festival (22-27 października).

 • Rok 2013 w polskim kinie

  Pokazy filmów "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej i "Wenus w futrze" Romana Polańskiego w konkursach głównych Berlinale i Cannes, festiwalowe zwycięstwa "Idy" Pawła Pawlikowskiego oraz premiera "Wałęsy" w reż. Andrzeja Wajdy to główne wydarzenia w kinie polskim w 2013 roku.

 • "Przechowalnia numer 12" wygrała AFF

  Czwarta edycja American Film Festival dobiegła końca. Wrocławski festiwal jest jedynym wydarzeniem kulturalnym w Polsce, poświęconym amerykańskiemu kinu niezależnemu.

 • W imię bejbi blues

  Od jakiegoś czasu mówi się o renesansie polskiego kina. Zwykle robią to dziennikarze spotykający się corocznie na Gdynia Film Festival. Moim zdaniem, swoista odnowa - postawy i myślenia filmowców w Polsce - przejawia się jednak w ich celowaniu w premiery na międzynarodowych festiwalach filmowych.

 • Letnie festiwale filmowe w Polsce

  Wrocławskie T-Mobile Nowe Horyzonty, "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą, "Transatlantyk" w Poznaniu i festiwal w Gdyni - m.in. te filmowe imprezy, od lat dobrze znane miłośnikom kina, odbywać się będą w Polsce w okresie od lipca do września.

 • "We mgle": Wojenny los

  Po przerażającym i okrutnym "Szczęście ty moje" Siergiej Łoźnica mierzy się z zupełnie inną "epoką historyczną". Drugi pełnometrażowy film fabularny reżysera pod tytułem "We mgle" to adaptacja powieści wojennej pióra białoruskiego pisarza Wasyla Bykaua pod tym samym tytułem.

Wideo na temat: cannes festival 2013
 • Wielkie piękno

  Jep Gamberdella (Toni Servillo) - przystojny, czarujący mężczyzna, pomimo pierwszych oznak starzenia - w pełni korzysta z życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu nagrodę literacką i reputację sfrustrowanego pisarza. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których "ludzka aparatura" - jak brzmiał tytuł jego...

 • Pragnienie miłości

  Głośny film jednego z najbardziej obiecujących reżyserów młodego pokolenia w Meksyku. Nastoletnia Alejandra przeprowadza się z ojcem do Mexico City, gdzie obydwoje rozpoczynają nowe życie. Wydaje się, ze dziewczyna dobrze sobie radzi w nowej szkole i w krótkim czasie zyskuje grono przyjaciół. Sytuacja zmienia się dramatycznie, kiedy nagranie seksu Alejandry z jej nowym chłopakiem trafia do Internetu. Okazuje się, ze nowi "przyjaciele" od początku prowadza z nią okrutna grę. Pragnienie miłości...

 • Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

  Filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będącej wstępem do słynnego "Władcy pierścieni", to opowieść pełna niesamowitych wydarzeń i magicznych postaci. Przedstawia odwieczną walkę dobra ze złem. Po wielkim sukcesie pierwszych dwóch części trylogii – "Hobbit: Niezwykła podróż" (2012) oraz "Hobbit: Pustkowie Smauga" (2013), nadszedł czas na film zamykający niezwykłe dzieło Petera Jacksona: "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii". Drużyna dowodzona przez Thorina Dębową Tarczę dotarła do Samotnej Góry,...