• Informacje na temat:

  cesarii evory

Artykuły na temat: cesarii evory
 • Tysiące osób na pogrzebie Cesarii Evory

  Tysiące ludzi - anonimowi wielbiciele i przedstawiciele najwyższych władz Republiki Zielonego Przylądka - wzięło udział w państwowym pogrzebie Cesarii Evory, który odbył się we wtorek (20 grudnia) w Mindelo na wyspie Sao Vicente. Evora zmarła w sobotę (17 grudnia) w wieku lat 70.

 • Cesaria Evora na DVD

  We wtorek, 2 listopada, premierę ma DVD będące zapisem koncertu promującego ostatni studyjny album Cesarii Evory, "Voz D'Amor". Widowisko zostało zarejestrowane w kwietniu 2004 roku, w hali The Grand Rex w Paryżu.

 • Cesaria Evora później

  Nieprzewidziany zabieg lekarski Cesarii Evory sprawił, że planowane na początek czerwca dwa koncerty w Polsce zostały przełożone na późniejszy termin. Wokalistka z Wysp Zielonego Przylądka wystąpi w Szczecinie i Sopocie prawdopodobnie na początku października.

 • Cesaria Evora: Nowy termin

  Planowany na początek czerwca koncert Cesarii Evory w Szczecinie odbędzie się 6 października. Zmiana daty występu została spowodowana zabiegiem lekarskim wokalistki z Wysp Zielonego Przylądka. Wznowienie sprzedaży biletów na ten koncert planowane jest na przyszłą środę, 1 czerwca.

 • Cesaria Evora: Czuła matka

  "Wiosną 2013 r. pojawi się na rynku niedokończony album Cesarii Evory. Nowa płyta zmarłej przed rokiem piosenkarki powstawała ku czci matki afrykańskiej gwiazdy" - poinformowała portugalska prasa.

 • W sobotę, 26 maja, w Sali Kongresowej w Warszawie odbył się występ Cesarii Evory, wokalistki pochodzącej z Wysp Zielonego Przylądka, która odwiedziła nasz kraj, aby promować swe najnowsze dzieło zatytułowane "Sao Vicente di Longe". Gościem specjalnym koncertu była Kayah.

 • Cesaria Evora znów w Polsce

  W czwartek, 14 kwietnia, w poznańskiej "Arenie" odbędzie się pierwszy z dwóch koncertów Cesarii Evory. Bosonoga wokalistka z Wysp Zielonego Przylądka następnego dnia odbierze trzy wyróżnienia Złotych płyt i zaśpiewa w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Jak się okazuje, nie będą to ostatnie występy Evory w Polsce w tym roku.

 • "Bosa diwa" powraca!

  26 października ukaże się nowy album Cesarii Evory zatytułowany "Nha Sentimento" ("Moje uczucia").

 • Cesaria Evora zaśpiewa w Zabrzu

  Cesaria Evora, słynna wokalistka z Wysp Zielonego Przylądka, po raz kolejny zaśpiewa w Polsce. Gwiazda wystąpi 20 kwietnia w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca.

 • Cesaria Evora z Dorotą Miśkiewicz

  Pochodząca z Wysp Zielonego Przylądka słynna wokalistka Cesaria Evora ponownie zaśpiewała w duecie z polską piosenkarką. Po Kayah tym razem ten zaszczyt spotkał Dorotę Miśkiewicz, która niedawno wydała jazzującą płytę "Pod rzęsami". Utwór "Um Pincelada" ("Muśnięcie pędzlem") ukaże się na kolejnym albumie Evory "Rogamar", który ukaże się 6 marca.