• Informacje na temat:

  charlie kaufman

Artykuły na temat: charlie kaufman
 • "Zwierzęta" - nowy serial komediowy braci Duplass 7 lutego w HBO Comedy i HBO GO

  Oscara " Anomalisą" Charliego Kaufmana. "Zwierzęta" to kolejny rozdział owocnej, twórczej współpracy między HBO a braćmi Duplass. Drugi sezon ich serialu Bliskość pojawi się na antenie HBO...

 • "Pani z przedszkola" : Sztuczki Marcina Krzyształowicza

  Ciepłą, kolorową i miękką podróżą sentymentalną do lat 70. ubiegłego wieku jest nowy film Marcina Krzyształowicza "Pani z przedszkola". Podobnie wyważoną lekkością charakteryzowały się ostatnio w polskiej kinematografii jedynie "Sztuczki" Andrzeja Jakimowskiego.

 • Być jak Charlie Kaufman

  Debiutujący na reżyserskim fotelu scenarzysta Charlie Kaufman to jeden z najpoważniejszych kandydatów do tegorocznej Złotej Palmy. "Synecdoche, New York" porównywane jest w Cannes do "8 i 1/2" Federico Felliniego.

 • Kaufman pisze, Carrey gra

  Jim Carrey ( "Ja, Irena i ja" , "Człowiek z Księżyca" ) ma w najbliższych planach występ co najmniej w dwóch nowych filmach, a według ostatnich doniesień zakończył właśnie negocjacje w sprawie udziału w kolejnym projekcie. Aktor zagra w filmie "Eternal Sunshine Of The Spotless Mind", do którego scenariusz napisał Charlie Kaufman.

 • Być jak Kurt Vonnegut

  Jeden z najbardziej wpływowych amerykańskich scenarzystów, ma zamiar zekranizować klasyczną książkę Kurta Vonneguta. Charlie Kaufman, znany z takich filmów, jak "Adaptacja" czy "Być jak John Malkovich" podobno obrał na cel jedno z najbardziej znanych dzieł pisarza - "Rzeźnię numer pięć".

 • Horror twórców "Adaptacji"

  Spike Jonze i Charlie Kaufman, odpowiedzialni za sukcesy filmów "Być jak John Malkovich" i "Adaptacja" , przygotowują kolejny wspólny projekt. Tym razem reżyser i scenarzysta planują... film grozy. Nowy horror powstanie dla studia Columbia.

 • "8 i 1/2" Charliego Kaufmana

  Nazwisko Charliego Kaufmana nie powinno być obce miłośnikom filmów Spike'a Jonze'a i Michela Gondry'ego. To on - jako scenarzysta - stał bowiem za sukcesem takich filmów jak: "Być jak John Malkovich", czy "Zakochany bez pamięci". Pokazywany w 2008 roku na festiwalu w Cannes reżyserski debiut Kaufmana "Synekdocha, Nowy Jork" doczekał się właśnie spóźnionej premiery DVD.

 • Oscarowa obsada scenarzysty Spike'a Jonze'a

  Jeden ze współtwórców sukcesu nowego kina amerykańskiego, w skład którego wchodzą filmy takich twórców jak Michel Gondry ( "Zakochany bez pamięci" ) i Spike Jonze ( "Być jak John Malkovich" , "Adaptacja" ) - scenarzysta Charlie Kaufmann debiutuje jako reżyser. W "Synecdoche" wystąpią nominowani do tegorocznego Oscara Philip Seymour Hofman ( "Capote" ) i Michelle Williams ( "Tajemnica Brokeback

 • George Clooney: "Nigdy nie chciałem reżyserować"

  Na ekrany polskich kin zawitał właśnie film "Niebezpieczny umysł" , reżyserski debiut hollywoodzkiego gwiazdora George'a Clooney'a ( "Co z oczu, to z serca" , "Solaris" ). Aktor przyznał, że początkowo zamierzał jedynie wystąpić w tej niezwykłej opowieści o producencie telewizyjnym, który zostaje.. agentem CIA. Clooney zmienił jednak plany z powodu skryptu projektu i wkrótce przekonał się, że był to dobry wybór.

 • Zapracowany Ben Stiller

  "Confessions of a Dangerous Mind" - film oparty na wspomnieniach Chucka Barrisa, gospodarza komicznego programu "Gong Show" - to następny projekt, w którym najprawdopodobniej zobaczymy Bena Stillera. Z projektu wycofał się bowiem Mike Myers, który obecnie pracuje nad nową wersją "Różowej Pantery".

Wideo na temat: charlie kaufman
 • Charlie St. Cloud

  Oparty na znanej powieści film "Charlie St. Cloud" to historia pochodzącego z małego miasteczka młodego człowieka Charlie - (Zac Efron)który wychodzi cało z tragicznego wypadku i zaczyna postrzegać świat w inny, niezwykły sposób. W tej pełnej emocji opowieści, wyrusza on w romantyczną podróż, podczas której na nowo odkrywa sens życia i poznaje siłę miłości. Utalentowany żeglarz Charlie St. Cloud (Efron) mieszkający z matką Claire (zdobywczyni Oscara Kim Basigner, "Tajemnice Los Angeles") i...

 • Czworo do pary

  Ethan (Mark Duplass) i Sophie (Elisabeth Moss) przeżywają kryzys małżeński. Za radą terapeuty (Ted Danson), wynajmują dom za miastem, w którym mają spędzić weekend. Jak zapewnia psycholog, pary wracają stamtąd zupełnie odmienione. Początkowo zabawny i romantyczny pobyt zmienia się w obliczu pewnego odkrycia. Okazuje się, że Ethan i Sophie nie są jedynymi lokatorami posiadłości. Wobec niezwykłego spotkania, będą musieli spojrzeć na swój związek z zupełnie innej perspektywy i wyjaśnić, czy...

 • Hemingway i Gellhorn

  "Hemingway i Gellhorn" to najnowsza produkcja telewizji HBO opowiadająca o burzliwym związku wybitnego pisarza Ernesta Hemingwaya z amerykańską dziennikarką Marthą Gellhorn, która najpierw była jego kochanką, a później żoną. Obraz wyreżyserowany przez nominowanego do Oscara Philipa Kaufmana zdobył dwie nominacje do Złotych Globów oraz dwie nagrody Emmy, a przez widzów i krytyków został okrzyknięty jedną z najciekawszych produkcji telewizyjnych roku 2012. Hiszpania, rok 1937. Do pogrążonego w...