• Informacje na temat:

  chyra czarnobyl

Artykuły na temat: chyra czarnobyl
 • "Znieważona ziemia": O Czarnobylu

  "Znieważona ziemia" Michale Boganim od tygodnia gości na ekranach francuskich kin. Film ukazuje katastrofę w Czarnobylu z punktu widzenia mieszkańców Prypeci.

 • Międzynarodowa kariera Chyry?

  Andrzej Chyra ma 47 lat, a w jego życiu następuje kolejny przełom. Opuścił rodzimą kinematografię i wypłynął na szerokie wody światowego kina.

 • Chyra z "dziewczyną Bonda"

  Andrzej Chyra i ukraińska aktorka Olga Kurylenko, znana z filmu o Jamesie Bondzie "007 Quantum of Solace", zagrali główne role w "Znieważonej ziemi" francusko-izraelskiej reżyserki Michale Boganim. Obraz będzie pokazywany na tegorocznym festiwalu w Wenecji.

 • "Polski" film na festiwalu w Wenecji

  W programie tegorocznego festiwalu w Wenecji, jednej z najważniejszych imprez filmowych na świecie, znalazł się obraz "Znieważona ziemia" Michale Boganim, francusko-niemiecko-polsko-ukraińska koprodukcja z Andrzejem Chyrą w jednej z głównych ról.

 • Polskie filmy w Kanadzie

  W Toronto rozpoczyna się w czwartek, 8 września, 36. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. W programie jest wiele polskich akcentów. Publiczność zobaczy m.in nowe produkcje Agnieszki Holland, Małgorzaty Szumowskiej i Wojciecha Smarzowskiego.

 • Film na czworo aktorów i jedno wnętrze

  "Carnage" to czarna komedia i obraz w dorobku Polańskiego wyjątkowy - ocenił autor zdjęć do tego filmu, wybitny operator Paweł Edelman. Nowy film Polańskiego będzie walczył w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Wenecji, który rozpoczyna się w środę.

 • Wenecja: Polański o Złotego Lwa

  22 tytuły - wśród nich nowy obraz Romana Polańskiego "Carnage", z Kate Winslet i Jodie Foster - będą walczyć o Złotego Lwa na 68. festiwalu w Wenecji. Międzynarodowe święto kina rozpocznie się w środę 31 sierpnia. Potrwa 11 dni.

 • Wenecja: Wielki wstyd Steve'a McQueena

  Piski niezadowolenia i gwizdy pojawiają się na weneckim festiwalu od kilku dni najczęściej na samym początku projekcji, kiedy po raz kolejny publiczność jest zmuszona do oglądania do kuriozalnego spotu reklamowego festiwalu.

 • Konkurs Warszawskiego Festiwalu Filmowego

  Tegoroczny Konkurs Międzynarodowy WFF to z polskiej perspektywy przedpremierowe pokazy dwóch długo oczekiwanych polskich filmów: "Róży" Wojciecha Smarzowskiego i "Wymyku" Grega Zglińskiego. Po dość kontrowersyjnym gdyńskim werdykcie wszystkich zastanawia, czy i tym razem międzynarodowe jury będzie miało problemy z odnalezieniem się w tej "specyficznie polskiej atmosferze". Być może Gdynia była tylko wyjątkiem potwierdzającym zupełnie inną regułę?

 • Święto kina w Wenecji

  Thriller "Idy marcowe" w reżyserii George'a Clooneya otworzy w środę 68. edycję festiwalu w Wenecji. To jeden z 22 tytułów, które zmierzą się w rywalizacji o Złotego Lwa. Nagrodę przyzna jury pod przewodnictwem twórcy "Czarnego łabędzia", Darrena Aronofsky'ego.

Wideo na temat: chyra czarnobyl
 • Czarnobyl. Reaktor strachu

  Horror twórcy przełomowego "Paranormal Activity". Sześcioro młodych ludzi szukających ekstremalnych wrażeń wynajmuje przewodnika, który, mimo surowych zakazów, zabiera ich do owianego tajemnicą miasta-widmo. Tu mieszkali niegdyś pracownicy reaktora w Czarnobylu. Po tragicznym wybuchu, ponad 25 lat temu, w ciągu 48 godzin przeprowadzono ewakuację całego miasta. Pozostali w nim nieliczni ludzie, których już nigdy więcej nie widziano... Wkrótce bohaterowie filmu odkrywają, że choć nikt nie...

 • W imię...

  Nowy film Małgośki Szumowskiej, autorki wielokrotnie nagradzanych "33 scen z życia" i głośnego "Sponsoringu", to historia niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat. Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (w tej roli Mateusz...

 • Nieulotne

  "Nieulotne" to pulsująca emocjami historia miłości Michała (Jakub Gierszał) i Kariny (Magdalena Berus), pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują, pracując razem w słonecznej Hiszpanii. Beztroski wakacyjny romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów.