• Informacje na temat:

  ciekawostki ze świata

Artykuły na temat: ciekawostki ze świata
 • Najdłuższe seriale świata

  Serialowym tasiemcem nazywamy w Polsce "Klan", jednak daleko mu jeszcze do najdłuższej produkcji, jaka dotychczas była emitowana w Stanach Zjednoczonych. Rekordzista nadawany był nieprzerwanie przez... 57 lat i wychowało się na nim kilka pokoleń. Sprawdźcie, które opery mydlane mogą pretendować do miana najdłuższego serialu świata!

 • "Hiszpanka": Bitwy, tajne gabinety oraz wirujące stoliki

  W styczniu 2015 na ekrany kin trafi polska superprodukcja "Hiszpanka". - Sceny na ulicach Londynu, Berlina, Poznania i Warszawy AD 1918, kilka tysięcy statystów, dwa lata pracy - mówi o projekcie reżyser Łukasz Barczyk.

 • Jakimi dziećmi byli aktorzy "M jak miłość"?

  Kalendarz podpowiada, że nadszedł 1 czerwca, więc w prezencie mamy dla was ciekawostki o serialowych gwiazdach!

 • Dokumenty na 15. Festiwalu Filmu Niemego

  W dniach 4-7 grudnia w Kinie Pod Baranami odbędzie się 15. jubileuszowa edycja Festiwalu Filmu Niemego pod hasłem "Obrazy rzeczywistości". Krakowska impreza to niecodzienne wydarzenie muzyczno-filmowe, które przypomina lata świetności kina niemego i dowodzi, że współczesna publiczność chce je odkrywać na nowo.

 • Największy teatr świata

  Teatr Telewizji to scena, której zazdroszczą Polsce największe telewizje świata. Powstał 58 lat temu i do dziś zaprezentował swoim wiernym widzom ponad 4 tysiące spektakli. Grali w nich najwybitniejsi aktorzy i najwspanialsze aktorki. W sezonie 2011/2012 Teatr Telewizji znowu zamierza zaskoczyć publiczność.

 • Co słychać u byłych wokalistek Varius Manx?

  Premiera nowej, znakomitej płyty Kasi Stankiewicz oraz całkiem nowej odsłony Anny Józefiny Lubienieckiej sprawiły, że postanowiliśmy się przyjrzeć, co obecnie porabiają byłe wokalistki grupy Varius Manx.

 • "Gra o tron": Niezbędnik fana

  ...prezentujemy listę najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić. Dzięki nim przeniesiesz się do fantastycznego świata Westeros. ISLANDIA Prawie cała wyspa jest wielkim planem(...). Uwielbiam zakładać perukę. Pomaga mi wejść do świata Dany. Myślałam nawet o przefarbowaniu swoich włosów, ale mam straszne wspomnienia z eksperymentów z czasów szkolnych. Byłaś zaskoczona ilością...

 • "Ziemia obiecana": Reymont, Łódź i seks w karocy

  W sobotę, 21 lutego 2015, mija dokładnie 40 lat od premiery "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy. Nominowana do Oscara ekranizacja powieści Władysława Reymonta nie tylko zaliczana jest do najlepszych dzieł reżysera, dodatkowo zawiera jedną z najbardziej sugestywnych scen erotycznych w historii polskiego kina.

 • Nowy numer Świata Seriali

  Nowy numer Świata Seriali od 15 lutego w kioskach. Zobacz o czym będzie można przeczytać.

 • Kate Moss: Ciekawostki z życia skandalistki

  Jedna z najsłynniejszych modelek świata, Kate Moss, w czwartek obchodzi 40. urodziny. Biografia Brytyjki obfituje nie tylko w sukcesy zawodowe, ale również w skandale. O Kate napisano wiele, z morza informacji wybraliśmy kilka ciekawostek.

Wideo na temat: ciekawostki ze świata
 • Everest - poza krańcem świata

  "Everest - poza krańcem świata" to niepowtarzalny dokument o pierwszym w historii wejściu na Mount Everest, łączący archiwalne materiały z legendarnej wyprawy, jej fabularyzowaną rekonstrukcję oraz rewelacyjne ujęcia samego szczytu w technologii 3D. To opowieść o jednej z najbardziej heroicznych wypraw w dziejach i historycznym zwycięstwie Sir Edmunda Hillary'ego i szerpy Tenzinga Norgaya nad najwyższą górą na Ziemi.

 • Przyjaciel do końca świata

  Czołowy komik Hollywood Steve Carell i Keira Knightley w komedii o końcu świata. Gdy ludzie dowiadują się, że w kierunku Ziemi zmierza asteroida, która zniszczy całą planetę, wpadają w panikę. Dodge (Carell) ma podwójnego pecha: nie dość, że świat stoi w obliczu zagłady, to na dodatek właśnie teraz opuszcza go żona. Kiedy wydaje się, że nic nie ma już sensu, mieszkająca obok Penny (Knightley) przynosi mu list, który trafił do niej przez pomyłkę. Napisała go licealna sympatia Dodge’a, która...

 • Żółwik Sammy w 50 lat dookoła świata

  Tylko jeden na tysiąc żółwi morskich osiąga dojrzałość. Dla Sammy'ego te szanse są jeszcze mniejsze. Urodził się tak malutki, że z trudem wyszedł z gniazda. Żółwie dorastają przez 30 do 50 lat, a następnie powracają na plażę, na której przyszły na świat, aby mieć własne potomstwo. Ta pełna ciepła i humoru opowieść rozpoczyna się w 1959 roku, w dniu narodzin Sammy'ego. Przez pierwsze 10 lat swojego życia dryfuje on w wodach oceanu wraz ze swoim przyjacielem Rayem. Potem przez przypadek trafia...

Dyskusje na temat: ciekawostki ze świata
 • Re: "Na dobre i na złe": Blanka namiesza w życiu Wiktorii

  ...a ja nie wiem za co płacę abonament - nie ma czego oglądać. Człowiek wróci z pracy zmęczony chce się odprężyć, zobaczyć jakieś ciekawostki ze świata (programy techniczne, naukowe itp) a tu same pierdoły na każdym programie typu: Barwy nieszczęścia, T jak Traktor, Pierwsze Miłostki, Dzień który rozwalił mi życie, Klon. Dalej: Szkółka, Lekarzyny, Pielęgniareczki, Ukryta NIeprawda itp. Aż się

 • Re: Nowy numer "Świata Seriali"

  Cześć czytam to czasopismo bo jest jedynym które jest poświęcone serialom i to nie tylko polskim. Szkoda że nie ma jak na razie opisu i ciekawostek o serialu Komisarz Rex nie wspomnę o plakacie dotyczy to również serialu Bonanza. wielkie dzięki za artykuł i ciekawostki o tym serialu. Czy ktoś wie jak potoczą się dalsze losy Mody na sukces chyba najwyższy czas żeby Ridz i Brook zeszli się na