• Informacje na temat:

  clint walker

Artykuły na temat: clint walker
 • Genialny projektant, legendarny muzyk

  Filmy biograficzne, których bohaterami są muzyk James Brown i projektant mody Yves Saint Laurent wejdą na ekrany polskich kin w piątek, 12 grudnia. Pozostałe premierowe tytuły to: komedia "Mów mi Vincent", musical "Dziewczyny", thriller "9 mil" i dramat "Macondo".

 • Paul Walker w filmie Eastwooda

  Paul Walker, bohater filmów "Szybcy i wściekli" oraz "Sekta" , dołączył do obsady nowej produkcji Clinta Eastwooda ( "Za wszelką cenę" ), zatytułowanej "Flags of Our Fathers". Obraz będzie dramatem wojennym opowiadającym o jednej z najważniejszych bitew na Pacyfiku, które rozegrały się podczas drugiej wojny światowej.

 • Jamie Bell u Clinta Eastwooda

  Jamie Bell ( "Billy Elliot" , "King Kong" ) dołączył do imponującej obsady najnowszego filmu Clinta Eastwooda ( "Rzeka tajemnic" , "Za wszelką cenę" ), "Flags of Our Fathers". Młody aktor spotka się na planie opowieści między innymi z Ryanem Phillippem, Jesse Bradfordem, Adamem Beachem, Paulem Walkerem i Nealem McDonoughem.

 • Eastwood górą u krytyków

  Film "Rzeka tajemnic" w reżyserii Clinta Eastwooda otrzymał najwięcej nominacji do nagród Critics' Choice Awards, przyznawanych przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych (Broadcast Film Critics Association). Mroczny dramat opowiadający o zbrodni, która po latach łączy ponownie przyjaciół z dzieciństwa, uzyskał aż osiem nominacji. Drugie miejsce w tej rywalizacji przypadło filmowi "Nasza Ameryka

 • "Najlepszy z najlepszych": W hołdzie Paulowi Walkerowi

  "Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych" - ostatni film z kompletną rolą Paula Walkera - został dedykowany pamięci tego tragicznie zmarłego aktora. Przypominamy największe dokonania w jego karierze.

 • Od "Śpiewaka jazzbandu" po "Incepcję"

  Wydarzeniem czwartej edycji American Film Festival (22-27 października) będzie przegląd Arcydzieła amerykańskiego kina. 90 lat Warner Bros. W programie sekcji znalazło się 14 produkcji - od pierwszego filmu dźwiękowego "Śpiewak jazzbandu" Alana Croslanda z 1927 roku po perfekcyjne wizualnie widowisko Christophera Nolana "Incepcja" sprzed trzech lat.

 • "Szybcy i wściekli": Najlepsze sceny kaskaderskie 2001 roku!

  Już po raz trzeci kaskaderzy zrzeszeni w Światowej Akademii Kaskaderów przyznali swe doroczne nagrody World Stunt Awards. Aż pięć statutek otrzymał film "Szybcy i wściekli" , m.in. za najlepszą scenę samochodową i najlepszy wyczyn kaskadera-mężczyzny. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w niedzielę, 19 maja, wieczorem, w Los Angeles.

 • Bez nich nie ma wakacji

  Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłych latach, w wakacje polskie stacje telewizyjne raczą nas filmowymi powtórkami. Postanowiliśmy wybrać kilka produkcji, bez których nie wyobrażamy sobie lipcowo-sierpniowego odpoczynku.

 • Zdobywcy Oscarów

  W lutym stacja TCM zaprasza na cykl filmów nagrodzonych Oscarami. Można będzie zobaczyć m. in. takie perełki jak "Doktora Żywago", "2001: Odyseję kosmiczną", "Przeminęło z wiatrem" czy Parszywą dwunastkę".

 • Rusza festiwal w Berlinie

  Około 400 filmów, w tym tylko jeden polski, będzie prezentowanych na rozpoczynającym się w czwartek, 8 lutego, 57. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.