• Informacje na temat:

  co z szymborska

Artykuły na temat: co z szymborska
 • Magda Gessler i Wisława Szymborska były przyjaciółkami?!

  ...poetkę w swojej warszawskiej restauracji. Celebrytka docenia każdą chwilę, jaką mogła spędzić z tak wyjątkową i mądrą osobą. Według niej to właśnie Szymborska miała duży wpływ na jej osobowość...

 • 42,5 tys. widzów obejrzało wystawę "Stanley Kubrick" w Muzeum Narodowym

  42,5 tys. widzów obejrzało trwającą od maja do ostatniej niedzieli wystawę prezentującą życie i dorobek reżysera Stanleya Kubricka w Muzeum Narodowym w Krakowie. Ekspozycja znalazła się wśród wystaw cieszących się największym powodzeniem w historii placówki.

 • Michał Rusinek zdradza, jaka była Szymborska! "Nic zwyczajnego"

  Michał Rusinek (43 l.) od 1996 roku był sekretarzem Wisławy Szymborskiej (†89 l.). Towarzyszył jej we wszystkich podróżach i był powiernikiem największych sekretów noblistki. Teraz Rusinek zdecydował się wydać książkę, w której wspomina znaną poetkę. Ciekawe, czy Szymborska, która zaciekle broniła swojej prywatności i stroniła od wywiadów, byłaby zadowolona z tego faktu?

 • Ogłoszenie tytułów polskich filmów na 55. KFF

  13 kwietnia zostały ogłoszone tytuły wszystkich polskich filmów, które zostaną pokazane w czasie 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Będą one brały udział w trzech konkursach: międzynarodowych dla filmów krótkometrażowych i dokumentalnych oraz konkursie polskim. Odbędą się także pokazy pozakonkursowe zatytułowane "Panorama filmu polskiego".

 • Aktorki w hołdzie Wisławie Szymborskiej

  ...z przedstawicielami mediów zaproszonymi na pokaz fragmentów widowiska. Wisława Szymborska (1923 - 2012), nagrodzona w 1996 roku literacką Nagrodą Nobla poetka, założycielka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członkini...

 • Arkadiusz Jakubik: Miłość po przejściach i jaja ze śmierci (wywiad)

  Arkadiusz Jakubik to nie tylko świetny aktor, jeden z ulubieńców Wojciecha Smarzowskiego, ale także wokalista rockowego zespołu Dr Misio, który właśnie wydał swoją drugą płytę. O czym śpiewa Jakubik? M.in. o miłości widzianej oczami 40-latka, miłości "po przejściach, wypalonej, beznadziejnej, do dupy".

 • Wellman chce spotkać się z Szymborską

  ..."Bardzo bym chciała spotkać się z nią, ale ona nie spotyka się z dziennikarzami. Poza tym miałabym pewną trudność, ponieważ Wisława Szymborska strasznie dużo pali, a ja nie znoszę dymu papierosowego(...), wyjątkowej noblistki. Niestety, Wisława Szymborska nie lubi takich rozmów i takiego grzebania w swoim twórczym życiu. A szkoda. Mogłabym nawet naprawdę stać się biernym palaczem, byle tylko to się udało...

 • Natalia Kukulska: Bateria wysiada w najgorszych momentach (wywiad)

  Natalia Kukulska doskonale zdaje sobie sprawę, jak często postrzegana jest przez pryzmat małej Natalki śpiewającej "Puszka Okruszka", większej Natalki z hitem "Im więcej ciebie tym mniej", a także rodziców - Jarosława Kukulskiego i Anny Jantar. Spomiędzy tych perspektyw wychyla się ambitna i mająca wiele do powiedzenia wokalistka, która właśnie wydała nową płytę "Ósmy plan".

 • Jakub Kornhauser zdobył prestiżową nagrodę!

  O Jakubie Kornhauserze zrobiło się głośno kilka dni temu za sprawą mocnego wywiadu dla "Dużego Formatu", w którym nie zostawił suchej nitki na prezydenturze swojego szwagra. "Nie zdziwię się, jeśli Duda stanie przed Trybunałem Stanu" - oznajmił młody poeta. "Jestem rozczarowany jego prezydenturą. Uważałem, że to jest samodzielny, racjonalnie myślący człowiek" - dodał w dalszej części rozmowy. Środowiska prawicowe od razu zaczęły krytykować mężczyznę, zarzucają mu, że chce się wylansować na...

 • Woody Allen o Szymborskiej

  Wybitny amerykański reżyser Woody Allen w wypowiedzi dla PAP podkreślił połączenie tragizmu z humorem w twórczości zmarłej w środę, 1 lutego, poetki Wisławy Szymborskiej.

Wideo na temat: co z szymborska
 • Wisława Szymborska we wspomnieniach Michała Rusinka. Jaka była?

  Michał Rusinek (43 l.) był sekretarzem Wisławy Szymborskiej (†89 l). Jak udało mu się dostać taką pracę? W "Dzień Dobry TVN" zdradził, jak poetka pozbywała się z domu swoich gości. Dlaczego zdecydował się na napisanie książki "Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej"? (Dzień Dobry TVN/x-news)

 • Monika Zamachowska oznajmia: Zbyszek i Szymborska mieliby ze sobą wiele wspólnego!

  , że noblistka bardzo przypomina jej ukochanego. Dowód? "Zbyszek i Wisława Szymborska mieliby wiele wspólnego. Spotkaliście się kilka razy, ale może nie mieliście szansy odkryć tego powinowactwa dusz... Wisława Szymborska mówiła, że lubi spotkanie towarzyskie do 12 osób i Zbyszek jest z tej samej parafii, prawda?" - zwróciła się do swojego "gapcia". Nie sądzicie, że Monikę nieco poniosło?

 • Michał Rusinek zdradza sekrety Szymborskiej w śniadaniówce!

  Michał Rusinek (43 l.) był sekretarzem Wisławy Szymborskiej (†89 l.). Jak udało mu się dostać taką pracę? W "Dzień Dobry TVN" zdradził, jak poetka pozbywała się z domu swoich gości. Dlaczego zdecydował się na napisanie książki "Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej"? (Dzień Dobry TVN/x-news)

Dyskusje na temat: co z szymborska
 • Re: "O mnie się nie martw": Paweł Domagała świętuje 35. urodziny

  Kiedy umarł człek bogaty były wieńce były kwiaty. Był Różaniec od Papieża był też order bo mu się należał. Oj cenzura była wielka jakiej Stalin nie pamięta. A gdy umarł nasz Prezydent było szczucie było wycie. Znicze gasły bo sikali krzyż ukradli kundle mali. Wawel im się nie POdobał bo kartofel nie zasłużył. Dzisiaj Budyń sPOczął godnie i nikt mu nawet nie ubliżył......

 • Re: "Szaleństwo Majki Skoworn": Aktorzy po latach. Co porabia serialowa Majka?

  Jedynym kapitałem kobiety jest powab. Jakże drogocennym i jakże ulotnym...

 • Re: 35 lat od premiery "Niewolnicy Isaury"

  to ta Szymborska, która pisała wiersze na cześć Stalina, gloryfikowała komunizm i żądała zamordowania księży z kurii krakowskiej po sfingowanym przez towarzyszy komunistów procesie sądowym?

 • Re: Oto prawdziwe nazwiska polskich gwiazd

  Gdybym miała wybierać miedzy Kapusta a Szechter (prawdziwe nazwisko Michnika) albo Rottermund (czyli Wiesława Szymborska) to zdecydowanie wolałabym polską nazwę.

 • Re: ​"Na dobre i na złe": Ostra rozmowa z siostrą!

  Jak widać, trudno jest powiedzieć mężczyźnie, z którym się nawet "nie chodziło", nie stanowiło pary, jest powiedzieć o dziecku. Jak mawiała Szymborska :) "tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". Jeżeli nie byliśmy w takiej sytuacji (ja nie byłam i nie jestem), to nie mamy prawa oceniać. Mam nadzieję, że scenarzyści w końcu rozstrzygną ten wątek :)