• Informacje na temat:

  dan futterman

Artykuły na temat: dan futterman
 • Oscary 2015: Znamy nominowanych! "Ida" powalczy o statuetkę

  "Ida" Pawła Pawlikowskiego znalazła się wśród pięciu filmów nieanglojęzycznych nominowanych do Oscara. Jej operatorzy: Ryszard Lenczewski i Łukasz Żal mają szansę na Oscara za najlepsze zdjęcia. Anna Biedrzycka Sheppard została wyróżniona za najlepsze kostiumy ("Czarownica"). Z kolei w kategorii najlepszy dokument krótkometrażowy doceniono "Joannę" Anety Kopacz" i "Naszą klątwę" Tomasza Śliwińskiego. Najwięcej nominacji - dziewięć - otrzymały "Birdman" i "Grand Budapest Hotel".

 • Capote zmienia gwiazdy

  Catherine Keener ( "Być jak John Malkovich" , "Wszystko na wierzchu" ) prowadzi rozmowy w sprawie zastąpienia Samanthy Morton ( "Raport mniejszości" ) w roli w roli powieściopisarki Harper Lee w niezatytułowanej jeszcze produkcji studia United Artists, opowiadającej o Trumanie Capote.

 • Scenariuszowe perypetie "Syriany"

  Film "Syriana" , w reżyserii Stephena Gaghana, nie miał najszczęśliwszego tygodnia. W środę, 18 stycznia, film z Mattem Damonem i Georgem Clooney'em przegrał z obrazem "Capote" rywalizację o nagrodę USC Scripter Award dla najlepszego scenariusza adaptowanego. Chwilę potem okazało się, że nominująca do Oscarów Amerykańska Akademia Filmowa nie traktuje scenariusza filmu Gaghana jako adaptacji.

 • Brad i Angelina kręcą w Indiach

  Angelina Jolie ( "Lara Croft: Tomb Raider" ) i Brad Pitt ( "Troja" ) rozpoczęli w Indiach zdjęcia do najnowszego filmu "A Mighty Heart". Angelina gra główną rolę Mariane Pearl, żony porwanego i zabitego w Pakistanie dziennikarza "The Wall Street Journal", a Brad produkuje. Za kamerą stanął Michael Winterbottom ( "Kodeks 46" , "9 songs" ).

 • Gwiazdy w biografii Capote'a

  Philip Seymour Hoffman ( "Wzgórze nadziei" ), Samantha Morton ( "Raport mniejszości" ) i Chris Cooper ( "Niepokonany Seabiscuit" ) wystąpią w filmowej biografii wybitnego amerykańskiego pisarza, Trumana Capote'a. To już druga, po "Every Word is True", biografia autora powieści "Z zimną krwią" przygotowywana obecnie w Hollywood.

 • Nominacje do nagrody BAFTA

  Poznaliśmy nominacje do najważniejszej brytyjskiej nagrody przemysłu kinowego BAFTA (British Academy of film and Television Art). Aż 10 nominacji otrzymał film Fernando Meirellesa "Wierny ogrodnik" . Nominację w kategorii "film animowany" otrzymał Tomasz Bagiński za "Sztukę spadania" .

 • Ogłoszono oscarowe nominacje!

  W Los Angeles, o godzinie 14.38 czasu polskiego, ogłoszono nominacje do 78. edycji najważniejszych nagród światowego kina - Oscarów. Sid Ganis, prezes Amerykańskiej Akademii Filmowej i Mira Sorvino, laureatka wyróżnienia Amerykańskiej Akademii Filmowej za rolę w filmie "Jej wysokość Afrodyta" , ogłosili nominowanych w dziesięciu z 24. kategorii.

Wideo na temat: dan futterman
 • Ja cię kocham, a ty z nim

  Komedia romantyczna, która wejdzie do kanonu nieśmiertelnych opowieści o miłości, obok takich evergreenów, jak "Bezsenność w Seattle", "To właśnie miłość!" czy "Ja cię kocham, a ty śpisz" - nic dziwnego, skoro jego autorem jest scenarzysta takich przebojów kinowych, jak "Był sobie chłopiec" i "Co gryzie Gilberta Grape'a?" Steve Carell, godny następca Jima Carrey'a, swoją kreacją wnosi do filmu energetyzującą dawkę humoru. Życie wdowca, Dana Burnsa (Carell), jest całkowicie poświęcone...

 • Z dala od zgiełku

  Anglia, połowa XIX stulecia. Młoda i piękna Bathsheba Everdene dziedziczy wielką farmę i postanawia walczyć o jej utrzymanie i swą niezależność w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Trzech z nich rywalizuje o jej względy, co prowadzi do nieuchronnego konfliktu.

 • Wyborcze jaja

  Will Ferrell i Zach Galifianakis, dwaj mistrzowie współczesnej komedii, stworzyli niezapomniany duet na planie filmu "Wyborcze jaja" - błyskotliwej satyry na współczesną politykę, w której dobre wrażenie i gładkie słówka znaczą więcej niż faktyczne dokonania i poglądy. Obraz w reżyserii Jaya Roacha, twórcy m.in. serii filmów o przygodach Austina Powersa, trafia na płyty DVD i Blu-ray25 stycznia 2013. Demokratyczny kongresmen Cam Brady (Will Ferrell) jest polityczną gwiazdą. Od 20 lat zasiada...