• Informacje na temat:

  dariusz marczewski

Artykuły na temat: dariusz marczewski
 • Ludzie Chudego

  ...w. Cezary Żak(Tadeusz "Chudy" Chudziszewski), Anna Samusionek(Inka Rużyłło), Maciej Marczewski(Dariusz Rataj), Jacek Braciak("Kaczor"), Piotr Zelt("Krzywy"),...

 • "Młodzi i film": Najlepsze debiuty

  Znani są już szefowie jury tegorocznego 27. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów "Młodzi i Film". Funkcję przewodniczącego jury filmów pełnometrażowych obejmie Wojciech Marczewski ("Weiser"). Pracami jury krótkiego metrażu pokieruje Dariusz Gajewski ("Warszawa").

 • "Barwy szczęścia": Premierowe odcinki od 27 sierpnia

  Zwierzyńska). Do obsady "Barw szczęścia" - oprócz wspomnianego powyżej Mateusza Banasiuka - dołączą znani i lubiani aktorzy: Dariusz Kordek, Maciej Marczewski, Mariusz Drężek i Marcel Borowiec...

 • Nagrody "Filmowych Zwierciadeł" rozdane

  W Ostrołęce zakończył się w niedzielę, 10 grudnia, VIII Festiwal Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła". Przyznano dwie pierwsze nagrody. Jury w składzie Filip Marczewski - przewodniczący, Marcin(...) bohaterów i prostą, szczerą historię - oraz Dariusza Nojmana, autora filmu "Studia upadku", za przekonywującą radosną twórczość.

 • Pierwsze filmy w ramach "Programu 30 minut"

  Już niedługo będziemy mogli zobaczyć efekty rozpoczętego w grudniu 2005 roku programu "30 minut", wspierającego działania młodych filmowców. Z ośmiu skierowanych do produkcji filmów, zdjęcia do swoich obrazów ukończyli już: Mateusz Dymek, Bartosz Konopka i Dariusz Glazer. W ramach programu "30 minut" ma powstawać 10 filmów rocznie.

 • Młodzi filmowcy debiutują

  W Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy rozpoczęła się produkcja trzech półgodzinnych filmów fabularnych w ramach programu "30 minut". Reżyserują je filmowcy u progu swojej kariery zawodowej: Bartek Konopka, Dariusz Glazer i Dorota Lamparska, a występują m.in. Borys Szyc, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Grażyna Barszczewska i Jacek Braciak.

 • Krzysztof Pieczyński w "Generale"

  Krzysztof Pieczyński ("Jasminum") i Kamilla Baar ("Vinci") zagrają w fabularyzowanym serial u dokumentalnym "Generał".

 • Jury składa się z autorytetów

  Znany są już pełne składy Jury dwóch konkursów 27. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".

 • Warsztaty scenariuszowe w Krakowie

  Już po raz 13. w Krakowie odbędę się Wiosenne Warsztaty Scenariuszowe. W tym roku wykłady poprowadzą m.in. Jerzy Stuhr ( "Duże zwierzę" ), Maciej Dejczer ("Bandyta"), Filip Bajon ( "Przedwiośnie" ), Waldemar Dziki ( "Pierwszy milion" ). Zajęcia będą trwały od 20 kwietnia do 26 maja w każdą sobotę i niedzielę.

 • Gdynia 2001: Lista filmów konkursowych

  Komitet Organizacyjny XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zakwalifikował do konkursu 32 filmy - poinformowała rzeczniczka Komitetu Ewa Zychowicz. Spośród filmów konkursowych, 12 tytułów to debiuty reżyserskie. Poza konkursem zostanie pokazany film "Quo Vadis" Jerzego Kawalerowicza. Festiwal potrwa od 10 do 15 września.

Wideo na temat: dariusz marczewski
 • Bez wstydu

  "Bez wstydu" to film o zakazanej, przekraczającej granice kulturowego tabu miłości. Główni bohaterowie - dziewiętnastoletni Tadek (Mateusz Kościukiewicz) i starsza od niego Anka (Agnieszka Grochowska) - to rodzeństwo połączone intensywnym uczuciem oraz głęboko skrywaną tajemnicą pewnego grzesznego zdarzenia z przeszłości. Po niespodziewanym powrocie do rodzinnego miasta, Tadek wprowadza się do mieszkania siostry. Odkrywa, że podczas jego nieobecności Anka zdążyła ułożyć sobie życie z...

 • Wino truskawkowe

  To nie jest film o miłości, chociaż miłość jest w nim obecna. To nie jest komedia, chociaż bohaterowie mówią śmieszne rzeczy. To nie jest kryminał, chociaż główny bohater docieka, kto zabił.... To nie film obyczajowy, chociaż prowincja urzeka tu swoimi kolorami. To nie jest też musical, chociaż namiętna Lubica tańcem wyraża swoją tęsknotę. To także nie jest film o duchach, chociaż duch prowadzi pogawędki z bohaterem. Kilka łyków "Wina truskawkowego" wprowadza nas w magiczny świat prawdziwego...