• Informacje na temat:

  david byrne muzyk

Artykuły na temat: david byrne muzyk
 • David Byrne chce walczyć z korporacjami

  David Byrne, były lider zespołu Talking Heads, żywi przekonanie, jakoby światem zawładnęły potężne korporacje nie dbające o przyszłość kontrolowanych przez siebie społeczeństw. Doceniając rolę artystów w dzisiejszych czasach, Byrne ufa sile sztuki i muzyki - potencjalnych broni w walce z zachłannymi molochami.

 • Muzycy przeciw Bushowi

  R.E.M., David Byrne, Tom Waits, grupy Blink 182 i Yeah Yeah Yeahs przeznaczą swoje niepublikowane utwory na potrzeby składanki popierającej organizacje demokratów. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży kompilacji "Future Soundtrack of America" trafią do demokratycznych organizacji non-profit, takich jak Music for America i MoveOn.

 • Talking Heads znów razem

  David Byrne, Jerry Harrison, Tina Weymouth i Chris Frantz, czyli muzycy tworzący znaną i cenioną niegdyś amerykańską formację Talking Heads, znów zagrają razem. Po ponad 10 latach od zawieszenia działalności, 18 marca pojawią się na ceremonii wprowadzenia zespołu do Rock And Rollowego Salonu Sławy, która odbędzie się w Nowym Jorku.

 • Muzycy przeciwko wojnie

  Powiększają się szeregi muzyków, którzy w zdecydowany sposób postanowili się wypowiedzieć przeciwko amerykańskiej interwencji w Iraku. Pod ogłoszeniem "War On Iraq Is Wrong And We Know It" ("Wojna w Iraku jest złem i dobrze o tym wiemy"), jakie ukazało się w środę, 26 lutego, w "The New York Times", podpisały się największy gwiazdy show biznesu.

 • Walka o klub "CBGB"

  Kolejni uznani muzycy przyłączają się do walki o utrzymanie słynnego nowojorskiego klubu "CBGB", któremu grozi zamknięcie. Do akcji dołączyli się słynni punkowi weterani z grup Misfits i Vandals. Przypomnijmy, że w sierpniu wygasa umowa najmu lokalu, który w dodatku jest jeszcze zadłużony.

 • Nowy projekt założyciela Faithless

  Jamie Catto, brytyjski muzyk i współzałożyciel formacji Faithless, wkrótce wyruszy w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Wspólnie z Duncanem Bridgemanem stworzył on dość nietypowy multimedialny projekt 1 Giant Leap.

 • Bojkot festiwalu w Toronto?

  Ken Loach, Jane Fonda, Danny Glover, Wallace Shawn i muzyk David Byrne napisali list do organizatorów festiwalu filmowego w Toronto. Artyści sprzeciwiają się izraelskiej propagandzie na imprezie, która odbędzie się w dniach 10-19 września.

 • Nazywają się... The Pieces Of Shit

  W jaki sposób młodzi muzycy szukają producenta? Albo czekają tak jak Lana del Ray, aż wytropią ich branżowe macki na Myspace czy You Tube. Albo wymyślają sobie bardzo "odjechaną" nazwę i podobnie jak jeden z bohaterów filmu "Wszystkie odloty Cheyenne'a" (w kinach od 16 marca), szturmują drzwi legendy rocka i z tupetem przekonują, że są świetni.

 • Sean Penn śpiewa Talking Heads

  Kiedy wchodzili na scenę, zaczynał się dziki szał. Piski. Negliże. Emocjonalne orgie! Na podium padały chusteczki, biustonosze i... nagie ciała. Tak publiczność rozpalały gwiazdy rocka - Stonesi, Talking Heads, Aerosmith, czy The Cure. Już 16 marca ich energia i muzyka rozgrzeje znowu - w filmie "Wszystkie odloty Cheyenne'a" .

 • KFF: Bogini fortepianu i potwór rocka

  Organizatorzy Krakowskiego Festiwalu Filmowego ogłosili listę filmów zakwalifikowanych do konkursu pełnometrażowych dokumentów muzycznych, DocFilmMusic. To pierwsza edycja konkursu, którego zwycięzca zostanie nagrodzony Złotym Hejnałem.

Wideo na temat: david byrne muzyk
 • David chce odlecieć

  "David chce odlecieć" to film o poszukiwaniu duchowości w świecie, który jest jej pozbawiony, a także o skutkach, jakie grożą każdemu, kto zdecyduje się obrać tego typu drogę. Mimo, że główną osią dokumentu Sievekinga jest odkrywanie prawdy o ruchu medytacji transcendentalnej i o naturze sekty jako takiej, to jednak film ten nie jest przeciwko poszukiwaniom duchowym. To raczej rodzaj skutecznego ostrzeżenia przed zbyt ambitnym i ślepym angażowaniem się w ten rodzaj działalności. Reżyser jest...

 • Wilgotne miejsca

  Lubi swój zapach intymny, a podczas masturbacji chętnie eksperymentuje z warzywami. Rzadko się myje, bo higiena intymna jest dla niej mocno przereklamowana. Otwarcie mówi o tematach, o których wielu z nas nawet nie śmie myśleć, a z przyjaciółką wymienia się tamponami. Najbardziej fascynują ją zabrudzone deski sedesowe, które znajduje w miejskich toaletach… To właśnie ona - nastolatka Helen Memel (Carla Juri), nie bez powodu nazywana Amelią 2.0. Helen nie chce pogodzić się z rozwodem rodziców...

 • Jezus mnie kocha

  Jezus Chrystus postanawia zejść na Ziemię i sprawdzić jak zareagują ludzie na rozpoczynającą się Apokalipsę.