• Informacje na temat:

  david mesjaszem

Artykuły na temat: david mesjaszem
 • "John Wick" : Bezlitosny madafaka

  "John Wick" Chada Stahelskiego i Davida Leitcha jest dla Keanu Reevesa tym samym, czym seria "Niezniszczalni" dla Sylvestra Stallone'a i jego świty: okazją do zabawy i wygłupów, jak za starych dobrych czasów.

 • Mesjasz, buntownik, łowca wampirów

  Życie Jezusa Chrystusa od wieków inspirowało artystów. I choć powstały wspaniałe obrazy czy rzeźby przedstawiające Syna Bożego, to dopiero w filmach postać Zbawiciela nabrała pełnego wymiaru. Kino sprawiło, że Mesjasz stał się bardziej... "ludzki".

 • "Atlas chmur": Kolejny raz o mesjaszu!

  Kolejne wielkie, filmowe widowisko, o którym można pisać wyliczając po kolei zera w budżecie i nazwiska gwiazd z obsady i listy samych twórców. Na dokładkę "Atlas chmur" powstał na podstawie bestsellerowej powieści Davida Mitchella, która była nominowana do nagrody Bookera i została uznana za jedną ze stu książek dekady według dwóch brytyjskich krytyków literackich: Richarda Madeleya i Judy

 • Zielone światło dla sequela "Diuny"

  Zapadła już decyzja o nakręceniu dalszego ciągu dwuczęściowego filmu "Diuna" , według powieści Franka Herberta. Produkcja będzie realizowana w Pradze, stolicy naszych południowych sąsiadów, a budżet zapewnią firmy produkcyjne z kilku krajów. "Diuna" , amerykańsko - kanadyjsko - niemiecka superprodukcja, która swoją premierę telewizyjną miała w grudniu 2000 roku, była wielką sensacją sezonu. Producenci "Children of Dune" ("Dzieci Diuny") liczą, że planowane dzieło powtórzy finansowy sukces...

 • Jak dać na imię dziecku w Hollywood?

  Brooklyn, Moxie Crimefighter, Bluebell Madonna, Suri, Phinneaus, Apple. Jeśli wydaje ci się, że hollywoodzkie gwiazdy obdarzają swe nowo narodzone dzieci tradycyjnymi imionami w rodzaju Billa czy Johna, to jesteś w błędzie. Wystarczy rzut oka na listę imion urodzonych w ostatnich tygodniach dzieci gwiazd, by zrozumieć, że Frank Zappa, który był pionierem nadawania swych potomkom ekstrawaganckich imion (syn Dweezil), wreszcie pośmiertnie triumfuje.

 • "Oz Wielki i Potężny": Deus ex machina

  Czas znowu opuścić Kansas: wchodzący właśnie na polskie ekrany "Oz Wielki i Potężny" to prequel klasycznego musicalu "Czarnoksiężnik z Oz" z 1939 roku, opartego na powieści L. Franka Bauma. Za jego kamerą stanął Sam Raimi, będący niegdyś mistrzem komediowego gore (trylogia "Martwego zła"), a obecnie znany przede wszystkim jako twórca adaptacji przygód Spider-Mana.

 • Ken Russell nie żyje

  Słynny brytyjski reżyser Ken Russell zmarł w niedzielę w wieku 84 lat - poinformowali w poniedziałek jego syn i przyjaciel.

 • Celuloidowe kuku na muniu

  Choroba psychiczna to jeden z ulubionych tematów amerykańskiego przemysłu filmowego. Bo życie to sen wariata. Hollywood śni go od lat i jak widać raczej nie zamierza się z niego budzić.

 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in. Andrzej Łapicki, Adam Hanuszkiewicz oraz wybitny prezenter telewizyjny Jan Suzin. Filmowy świat pożegnał również: Tony'ego Scotta, Theo Angelopoulosa i Michaela Clarke'a Duncana. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

Wideo na temat: david mesjaszem
 • David chce odlecieć

  "David chce odlecieć" to film o poszukiwaniu duchowości w świecie, który jest jej pozbawiony, a także o skutkach, jakie grożą każdemu, kto zdecyduje się obrać tego typu drogę. Mimo, że główną osią dokumentu Sievekinga jest odkrywanie prawdy o ruchu medytacji transcendentalnej i o naturze sekty jako takiej, to jednak film ten nie jest przeciwko poszukiwaniom duchowym. To raczej rodzaj skutecznego ostrzeżenia przed zbyt ambitnym i ślepym angażowaniem się w ten rodzaj działalności. Reżyser jest...

 • Jezus mnie kocha

  Jezus Chrystus postanawia zejść na Ziemię i sprawdzić jak zareagują ludzie na rozpoczynającą się Apokalipsę.

 • Dziewczyna z tatuażem

  David Fincher ekranizuje bestsellerowy thriller Stiega Larssona, znany w Polsce pod tytułem "Millennium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". W rolach głównych Daniel Craig jako Mikael Blomkvist i Rooney Mara jako Lisbeth Salander.