• Informacje na temat:

  denis law

Artykuły na temat: denis law
 • Polski film bez szans na Oscara

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła skróconą listę 9 produkcji, z których zostanie wybrana finałowa piątka walcząca o Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny". Niestety nie ma na tej liście filmu Jacka Borcucha "Wszystko co kocham".

 • Pociąg donikąd

  Berlin od kilkunastu lat sukcesywnie zamienia się w coraz bardziej kosmopolityczne miejsce. Odkąd runął mur dzielący Berlin Wschodni od Zachodniego, przeważająca część miejskiej społeczności neguje podziały kulturowo-terytorialne.

 • Złote Globy: Nominacje

  W Los Angeles, w poniedziałek, 13 grudnia, ogłoszono nominacje do Złotych Globów, prestiżowych nagród przyznawanych przez Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w Hollywood. Wybór członków organizacji często pokrywa się z głosami osób zrzeszonych w Amerykańskiej Akademii Filmowej, przyznającej najważniejsze nagrody światowego kina, Oscary.

 • Rozpoczyna się święto kina

  W środę, 11 maja, w Cannes rozpoczyna się najsłynniejszy festiwal filmowy świata. Święto kina na Lazurowym Wybrzeżu odbędzie się już po raz 64. W konkursie nie ma ani jednego polskiego filmu.

 • Przewodnik rockowy: Muse, ulubieńcy muz

  Będę mało oryginalny, ale porównanie samo ciśnie się pod palce. My, aby uświetnić nasze Euro, zdobyliśmy się na "Koko Euro spoko", a Anglicy, aby rozsławić swoją Olimpiadę, postawili na "Survival". No cóż, jak mówi puenta starego, ale wciąż aktualnego dowcipu - jaki kraj, taki terroryzm...