• Informacje na temat:

  dennis hopper reżyser

Artykuły na temat: dennis hopper reżyser
 • Legendy TV: 51 lat "Bonanzy"

  Gdy w marcu 1959 roku Lorne Greene, Pernell Roberts, Dan Blocker i Michael Landon zgodzili się zagrać Cartwrightów, nie podejrzewali, że będą tworzyć historię amerykańskiej telewizji. Pomogli im w tym: niezwykła sekretarka, mądra żona scenarzysty i… polski reżyser.

 • Dennis Hopper znów stanie za kamerą

  Dennis Hopper, słynny hollywoodzki aktor, reżyser i producent, planuje realizację filmu "The Night Job". Jak podał branżowy amerykański magazyn Variety , obraz będzie opowiadał o byłym szulerze, którego nieuczciwy gliniarz zmusza do powrotu do podziemnego świata, aby przy jego pomocy złapać szajkę przemytników dzieł sztuki.

 • Tajemnice kultowych seriali

  ...finałowego czternastego sezonu - 250 tysięcy dol. Na planie "Bonanzy" swoje umiejętności szlifowali m.in. Telly Savalas, Dennis Hopper i Jodie Foster . Występowały też prawdziwe gwiazdy kina tego(...) Żbik". Z zatrudnieniem Bronisława Cieślaka do roli porucznika Borewicza wiąże się "historia jak z chińskiej opery" - jak opisał to reżyser serialu, Krzysztof Szmagier. Co miał na myśli, używając takiego...

 • Dennis Hopper u Skolimowskiego

  Amerykański aktor Dennis Hopper ( "Swobodny jeździec" ) wystąpi w filmowej ekranizacji głośnej powieści Susan Sontag "W Ameryce". Nad produkcją pracuje Jerzy Skolimowski ( "Ferdydurke" ), polski reżyser od lat mieszkający i tworzący za granicą.

 • Zmarł aktor Dennis Hopper

  Amerykański aktor i reżyser Dennis Hopper zmarł w sobotę (29 maja) w wieku 74 lat - poinformował przyjaciel rodziny zmarłego Alex Hitz. Hopper był autorem scenariusza, reżyserem i odtwórcą jednej z głównych ról w kultowym filmie "Swobodny jeździec" (Easy Rider) z 1969 r.

 • Dennis Hopper jako Frank Sinatra

  Dennis Hopper ("Blue Velvet") pokonał Seana Penna ( "I Am Sam" ) i Kevina Bacona ( "Ludzie honoru" ) w batalii o szansę wcielenia się w postać Franka Sinatry. Prace na planie filmu, opowiadającego o pewnym epizodzie z życia słynnego artysty, rozpoczną się w październiku tego roku.

 • Dennis Hopper w szpitalu

  Amerykański aktor Dennis Hopper trafił do szpitala z objawami grypy - poinformował jego rzeczni

 • Dennis Hopper zamachowcem

  Dennis Hopper ("Czas Apokalipsy", "Swobodny jeździec" , "Blue Velvet", "Ed TV" , "Prawdziwy romans") będzie gwiazdą serial u "24", nominowanego w tym roku do Złotego Globu. U boku aktora wystąpi Kiefer Sutherland ("Trzej muszkieterowie", "Linia życia", "Twin Peaks: Ogniu krocz za mną").

 • Dennis Hopper w serialu

  Powstanie serial oparty na oscarowym filmie "Miasto gniewu". Jedną z głównych ról zagra Dennis Hopper, znany z filmu "Swobodny jeździec", w którym pełnił rolę reżysera, scenarzysty i aktora.

 • Nowy film Richarda Attenborough

  Richard Attenborough ( "Szara sowa" ) przygotowuje dwunasty film w swojej karierze. Reżyser legendarnego "Gandhiego" nakręci romans, którego akcja toczyć się będzie w dwu planach czasowych i na dwu kontynentach. "Closing the Ring" opowie o dziejach pewnego pierścionka i losach jego posiadaczy.

Wideo na temat: dennis hopper reżyser
 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.

 • Spotkanie w Palermo

  "Spotkanie w Palermo" to najnowszy film Wima Wendersa (Niebo nad Berlinem, Buenavista Social Club), w którym razem z bohaterem, podobnie jak miało to miejsce w Lisbon Story, poznajemy niezwykłe miasto na południu Włoch, w rytm fantastycznej muzyki Nicka Cave'a, Lou Reeda, Toma Waitsa, Portishead i wielu innych. Finn (Campino) współpracuje z największymi domami mody i najpiękniejszymi modelkami. W jego życiu nie brakuje intensywnych wrażeń, luksusu i sławy, powoli jednak zaczyna tęsknić za...

 • Restless

  Najnowszy projekt znakomitego reżysera Gusa Van Santa. Film opowiada o nieuleczalnie chorej dziewczynie, która zakochuje się w chłopcu lubiącym chodzić na pogrzeby. Niezwykłym wydarzeniem w ich życiu będzie spotkanie z duchem japońskiego kamikadze z czasów II wojny światowej…