• Informacje na temat:

  długołęcka

Artykuły na temat: długołęcka
 • Po roli w głośnym filmie musiała uciekać z Polski. Co się stało z Grażyną Długołęcką?

  ...studentek II roku była Grażyna Długołęcka (65 l.). Urodziwa blondynka, przyjmując rolę Ewy, nie miała pojęcia na co się porywa. Nie przypuszczała nawet, że drzemiące w niej kompleksy oraz wrażliwość(...) zagrała w żadnym polskim filmie. "Skoro mnie nie chcieli w aktorstwie, zajęłam się życiem rodzinnym" – opowiadała Długołęcka.  Wyszła za mąż za Zegirija Sahatgiu, studenta reżyserii i wyjechała do...

 • Niebezpieczna wyprawa Damięckiego

  Mateusz Damięcki (28 l.) oficjalnie ogłosił, iż jest gotów do wielkiej wyprawy na Syberię! Już 16 sierpnia sześcioosobowa ekipa wyrusza na tereny Rosji, aby pokonać 25 tysięcy kilometrów.

 • Damięcki wrócił z Syberii

  Po 63 dniach ciężkiej podróży, przez prawie 25 tysięcy kilometrów wrócili, cali i zdrowi z Syberii! Mateusz Damięcki, Dominik Kopczyński, Grzegorz Gos, Paweł Długołęcki, Marek Sudół i Tomasz Toruń. Tych sześciu śmiałków ponad dwa miesiące temu wyruszało, nie wiedząc czego spodziewać się po mrożących krew w żyłach syberyjskich trasach.

 • "Hala odlotów" w TVP Kultura

  W sobotę, 22 września, w TVP Kultura rusza talk-show "Hala odlotów", poświęcony tematyce kulturalnej, społecznej i psychologicznej. Prowadzący Katarzyna Janowska i Maks Cegielski będą poruszać w programie aktualne wydarzenia kulturalne, które wzbudzają emocje i kontrowersje.

 • "Zew morza" zrekonstruowany

  Niemy film "Zew morza" Henryka Szaro - zrekonstruowany cyfrowo przez Filmotekę Narodową - zostanie zaprezentowany w sobotę, 30 listopada, w warszawskim kinie Iluzjon. Pokazowi towarzyszyć będzie muzyka Krzesimira Dębskiego, lidera grupy String Connection. Orkiestrę poprowadzi sam kompozytor.

 • Wybierz Złote Kaczki

  Do 15 września można wybierać kandydatów do Złotych Kaczek, najstarszej polskiej nagrody filmowej. W tym roku uroczystość odbędzie się po raz 50., a zwycięzcy będą wyłonieni aż w 10 kategoriach.

 • Matylda Damięcka przerabia Davida Bowie (cover "Let's Dance")

  W polskim internecie spore zamieszanie zrobiła 28-letnia aktorka Matylda Damięcka (seriale "Na Wspólnej", "Na dobre i na złe"), która opublikowała własną wersję niezapomnianego przeboju "Let's Dance" Davida Bowie.

 • "Kingsajz": Najsłynniejsza erotyczna scena

  25 lat temu na ekrany kin weszła komedia Juliusza Machulskiego "Kingsajz". To z niej pochodzi najsłynniejsza erotyczna scena w historii polskiego kina.