• Informacje na temat:

  dom kultury

Artykuły na temat: dom kultury
 • Kursy kultury osobistej

  ..."Kursy kultury osobistej Słusznie bądź nie, ale wizytówką Polski w Europie stał się hydraulik z plakatu i jest faktem, że tysiące przedstawicieli tej branży...

 • "Klub Jimmy'ego" : Za irlandzki dom kultury!

  Zaczyna się od archiwaliów. Ken Loach, brytyjski reżyser "kina społecznego", serwuje widzom przegląd kadrów rodem z Ameryki lat dwudziestych. Na fotografiach dominują robotnicy, także emigranci, zjednoczeni, także w czasach kryzysu, którzy walczą o lepszą przyszłość i swoje prawa. Jednym z nich był Jimmy Gralton (Barry Ward), Irlandczyk, który emigrował za ocean kilkukrotnie.

 • "Dom z papieru": Netflix nietypowo reklamuje serial na krakowskim Rynku

  W piątek, 19 lipca, na Rynku Głównym w Krakowie, obok rzeźby-głowy Igora Mitoraja, pojawiła się podobnej wielkości maska Salvadora Dalego. Budząca zainteresowanie rzeźba to reklama 3. sezonu serialu Netflix "Dom z papieru", o czym podobno nie wiedziały władze Krakowa.

 • Kukulska, Stenka i Pawlicki: Kultura Na Widoku

  W Polsce od lat trwają dyskusje na temat piractwa w internecie. Jak sobie z nim radzić? Projekt Kultura Na Widoku to nowa inicjatywa Fundacji Legalna Kultura. Akcję wspierają miedzy innymi Danuta Stenka, Natalia Kukulska i Antoni Pawlicki.

 • Marcin Gortat na koncercie Katarzyny Sadej w domu Heleny Kołodziej

  ...firmy Chanel ochrzczono ją "Panią Chanelową".  Ona i jej ukochany są znanymi w Ameryce propagatorami polskiej kultury, z tej okazji zostali nawet uhonorowani Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Mają ogromny dom, w którym nie brakuje odniesień do ojczyzny, np. wisi u nich wielki obraz Stanisława Augusta Poniatowskiego.  W "Żonach Hollywood" Helena Kołodziej oprowadzała po przybytku...

 • Anna Gornostaj: W teatrze jak w domu

  Anna Gornostaj dla każdego znajdzie ciepłe słowo. Aktorka zdradza, co fascynuje ją w podróżach i dlaczego jej bohaterka stanęła murem za wnukiem.

 • Artur i Paulina Żmijewscy: Wielka radość w ich domu!

  ...wyobraża sobie życia poza krajem - dodaje znajoma. Ewa już zaczęła występować w Polsce. Jeden z pierwszych koncertów dała 16 grudnia w domu kultury w rodzinnym mieście swoich rodziców, Legionowie. Po(...) para obchodzić będzie 25. rocznicę ślubu i od lat uchodzi za jedną z najszczęśliwszych wśród polskich artystów. - Ja pracuję na utrzymanie rodziny, ale to Paulina nadaje kształt domowi, tworzy jego...

 • "Naginając reguły" : Wplątani w kulturę i konflikt pokoleń

  W innym zakątku świata dziewczyna w podobnej sytuacji trzasnęłaby zapewne drzwiami i poszła robić swoje. Bohaterką "Naginając reguły" jest jednak młoda Iranka. Tu rzeczy są bardziej skomplikowane.

 • Tygodnik donosi: Hanna Lis i Tomasz Lis sprzedają dom w Konstancinie. "Nie chcą wynajmować"

  To zapewne spory cios dla Hanny Lis (47 l.). Szczególnie bliski jej sercu luksusowy dom w Konstancinie, w którym przez ostatnie dziesięć lat mieszkała z Tomaszem Lisem (52 l.), właśnie został wystawiony na sprzedaż.

 • Na zawsze w naszej pamięci. Wspominamy tych, którzy odeszli

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. W dniu, który skłania do refleksji, czyli 1 listopada, telewizyjna Dwójka wyemituje cykl felietonów "Zostawili swój ślad". Przypomnijmy tych ludzi kultury, kina i telewizji, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku.

Zdjęcia na temat: dom kultury
Wideo na temat: dom kultury
 • Nowy biznes Romy Gąsiorowskiej

  Sklep z rzeczami od młodych projektantów, klubokawiarnia i scena – to najbliższe plany Romy Gąsiorowskiej na rozszerzenie działalności w domu artystycznym Art-House, który jest jej autorskim projektem. Aktorka prowadzi tam już m.in. studio aktorskie aktoRstudio, warsztaty filmowe, zajęcia dla dzieci i spotkania z ludźmi kultury. Działalność ma na celu stworzenie własnej marki Romy Gąsiorowskiej.

 • Doda o incydencie z Dudą: Jestem bardzo dobrze wychowana. Chciałam być miła

  i kultury. - Ja jestem bardzo dobrze wychowana. Jeśli ten gest został wyolbrzymiony i odwrócony przeciwko mnie, to spoko, mogę to wziąć na siebie. Po prostu chciałam być miła. Nie umiem jeszcze chodzić(...) wspomnianą sytuację z tortem i prezydentem Dudą. Dochód z jej sprzedaży przekazany zostanie na pomoc dzieciom z domów dziecka.

Dyskusje na temat: dom kultury
 • Re: "M jak miłość": Marcjanna Lelek jest głodna świata

  zamiast wydawać odkładaj na emeryturę. Potem na starość będziesz jęczeć jak Majewska że kasy nie masz i trzeba dom sprzedać. Ludzie kultury i sztuki żyją ponad stan kiedy mają swoje 5 minut zamiast pomyśleć o starości.

 • Re: "M jak miłość": Mostowiakowie trafią na bruk? Ich dom nadaje się do rozbiórki!

  Ten serial to właśnie da się oglądać.Natomiast wszystkie nowe produkcje(kinowe) to same wulgaryzmy i bez żadnej treści.Są to filmy dla idiotów i tzw.,,znawców'' kultury.

 • Re: Darek z "Klanu" broni sagi rodu Lubiczów przed hejterami

  książka, dobry film, zwiedzenie wystawy czy pójście na spacer z dzieckiem i psem. Mieszkam w mieście takim sobie (65 tys. mieszkańców) kino, małe muzeum, dom kultury - nie zmienia się prawie nic od(...)". I zasada - jedzenie na stół czy gość w dom - wyłączamy telewizor (jeśli jest włączony) bez względu co "idzie".

 • Re: Ławeczka z "Rancza" to...

  Jaki sponsor taka laweczka czytaj wiejski dom kultury.

 • Re: Nowa radiolog w Leśnej Górze

  Byłem w szoku jak cie zobaczyłem przez przypadek w tym serialu :) szkoda ze cie zwolnili strracili nowego aczkolwiek juz bvylego fana :0 pozdrawiam monike serdecznie!!! Miło az powspominac nasz dom kultury.... ehhhh :*

 • Re: Płaszcz i szpada po polsku

  W tych socjalistycznych czasach umiano przemycić tematy patriotyczne. W chwili obecnej ludzie walczący o polskość są wyszydzani a wręcz tępieni. Zapomnieliśmy o ideałach. Szkoły na wioskach i w małych miasteczkach się likwiduje przecież taka szkoła do dom kultury w takich miejscowościach ale liczy się tylko kasa. Historie w szkołach chce się likwidować aby Polak zapomniał ze jest Polakiem