• Informacje na temat:

  dorota feldman

Artykuły na temat: dorota feldman
 • "Świat według Kiepskich": Najdłuższy sitcom świata!

  ..."Świata według Bundych", pojawiła się szansa na duże zlecenie - wspomina w wywiadzie dla "iwoman", współzałożycielka ATM GRUPA, Dorota Kurzewska. - My, jako firma producencka, czuliśmy się już dość(...) z ówczesnych Zasobów Wojskowych. Po 18 latach od pierwszej wizyty, na planie nowej serii ponownie pojawi się zespół Big Cyc. Podczas scen muzycy wykonali piosenkę czołówkową.   Krystyna Feldman mimo...

 • "Mój Nikifor": Ostatni klaps

  Zakończyły się zdjęcia do obrazu filmu "Mój Nikifor" w reżyserii Krzysztofa Krauzego, z Krystyną Feldman w tytułowej roli. Ostatni klaps padł we wtorek, 1 czerwca, na terenie warszawskiego Ogrodu Saskiego. Tego samego dnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem twórców filmu. "To największa przygoda mojego życia" - powiedziała Feldman podczas konferencji.

 • "Mój Nikifor" w Karlovych Varach

  "Mój Nikifor" to film wart nagrody Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlovych Varach, powiedział w sobotę, 13 lutego, reżyser obrazu Krzysztof Krauze . Jego zdaniem film, zakwalifikowany do tego konkursu, powinien zwrócić uwagę świata na polską kinematografię, która w ostatnich latach jest niedostrzegana.

 • Orły 2005: Nominowani

  W sobotę, 5 marca, wręczone zostaną Polskie Nagrody Filmowe Orły 2005. W tegorocznej, siódmej edycji, o tytuł najlepszego polskiego filmu 2004 roku rywalizują "Mój Nikifor", "Pręgi" i "Wesele".

 • Polskie Orły: Nominacje

  W czwartek, 3 lutego, w Warszawie ogłoszono nominacje do siódmej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2005. W kategorii najlepszy film nominowano obrazy: "Mój Nikifor" , "Pręgi" i "Wesele" . Listę nominowanych odczytali aktorzy Katarzyna Figura i Zbigniew Zamachowski .

 • Gdynia: "Pręgi" zachwyciły

  "Mam wrażenie, że ta projekcja rozwiała państwa obawy co do poziomu festiwalu. Jesteśmy świadkami wielkiego wydarzenia, jakim był pokaz filmu Pręgi " - powiedział Janusz Wróblewski rozpoczynając konferencję prasową po projekcji filmu. W przedostatni dzień festiwalu uwagę wszystkich skupiły pokazy obrazów "Pręgi" i "Mój Nikifor" .

 • Kto zdobędzie Orła?

  W poniedziałek, 23 kwietnia, już po raz trzeci zostaną przyznane Polskie Nagrody Filmowe - Orły 2001. Wieczorem, w Teatrze Wielkim w Warszawie, odbędzie uroczysta gala, podczas której poznamy laureatów tych wyróżnień. Nagrody otrzymają najlepsze produkcje i najwybitniejsi aktorzy 2000 roku. Od godziny 21.00 gośćmi CZATerii będą laureaci Polskich Nagród Filmowych. Prosto z Teatru Wielkiego rozmawiać będą z wami największe gwiazdy polskiego kina. Zapraszamy!!!

 • Jańcio Wodnik dla... Kolskiego

  Film "Wenecja" Jana Jakuba Kolskiego zdobył Jańcia Wodnika, główną nagrodę publiczności dla najlepszego filmu fabularnego na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia 2011, zakończonym w nocy z soboty na niedzielę we Wrześni (Wielkopolskie).

 • Prowincjonalna Maja Komorowska

  Maja Komorowska jest laureatką tegorocznej honorowej nagrody XV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia 2008", który odbędzie się we Wrześni (Wielkopolskie) od 6 do 9 lutego.

 • Rozpoczęły się Prowincjonalia

  Ponad 50 filmów polskich i zagranicznych zaprezentowanych zostanie podczas XV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia 2008, który rozpoczął się w środę we Wrześni (Wielkopolskie). Impreza potrwa 4 dni.

Wideo na temat: dorota feldman
 • Inny świat

  "Inny Świat" to filmowa opowieść o świecie, którego już nie ma. Danuta Szaflarska jest narratorką i przewodnikiem po historii i kulturze, które ukształtowały ją jako człowieka. Oszczędna forma i zdjęcia Arthura Reinharta utrzymane głównie w czarno-białej poetyce, przeplatane archiwaliami ze zbiorów aktorki, a także kadrami z filmowych produkcji z których słynie Danuta Szaflarska - "Zakazanych piosenek", "Skarbu", "Pożegnania z Marią" czy "Pora umierać", tworzą ramę dla pełnej dygresji,...

 • Jako w piekle, tak i na Ziemi

  Dwójka archeologów poszukuje zaginionego skarbu w katakumbach pod Paryżem.

 • Erratum

  Żona, syn, dobra posada - w życiu Michała wszystko jest poukładane. Pewnego dnia odwiedza swoje rodzinne miasto, żeby załatwić sprawę, o którą prosi go szef. Ma odebrać sprowadzone ze Stanów auto i od razu wracać. Sprawy przybierają jednak inny obrót... Michał musi pozostać kilka dni dłużej w miejscu, z którego kiedyś tak bardzo chciał uciec. Powracają wspomnienia, kumple z zespołu, marzenia, o których dawno zapomniał i zdarzenia z przeszłości, które zmieniły jego życie. A może są rzeczy,...

Dyskusje na temat: dorota feldman