• Informacje na temat:

  douglas michel

Artykuły na temat: douglas michel
 • "Artysta": Niema magia

  "Artysta" ("The Artist"), reż. Michel Hazanavicius, Francja 2011, dystrybutor Forum Film, premiera kinowa 10 lutego 2012 roku.

 • Kino erotycznego skandalu

  Weźmy najsłynniejszą erotyczną scenę lat. 90. - w "Nagim instynkcie" Sharon Stone pokazuje Michaelowi Douglasowi, że nie ma bielizny - i porównajmy ją z fragmentem "Intymności" (2000) Patrice'a Chereau, w której Kerry Fox bierze do ust penisa ekranowego partnera, a zrozumiemy, jak zmienił się sposób eksploatacji przez współczesne kino granic obyczajowej poprawności.

 • Plebiscyt Klapsy'2000: wydarzenia

  W zorganizowanym przez INTERIA.PL plebiscycie Klapsy'2000, mającym wyłonić największe wydarzenia światowego i polskiego rynku filmowego, mieliście wskazać m.in. najważniejsze wydarzenia ub. roku. Jak się okazuje, spośród wydarzeń światowych najżywsze emocje wciąż wzbudza ceremonia wręczania najpopularniejszych nagród światowego kina, czyli Oscarów. W ubiegłym roku zainteresowanie tym wydarzeniem było ogromne - spowodowała to także zuchwała kradzież statuetek na kilka dni przed galą, a także...

 • Dujardin pokochał nieme kino

  Jean Dujardin, najlepszy aktor według członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, triumfator oscarowej gali, zapowiedział, że nie wyklucza ponownego pojawienia się na planie niemego filmu. - Mam kilka pomysłów, które chciałbym rozwinąć - wyznał.

 • Król Max pierwszy

  "Gdzie mieszkają dzikie stwory" Spike'a Jonze'a to najlepszy film w reżyserskim dorobku twórcy "Być jak John Malkovich" i "Adaptacji". To także, mimo pominięcia kinowej dystrybucji, jedna z najważniejszych premier 2010 roku.

 • "Śnieżka" w szponach postmodernistów

  Niema, czarno-biała "Śnieżka" - wariacja na temat dobrze znanej bajki dla dzieci - to w rękach Pablo Bergera wielogatunkowa fabuła głęboko zakorzeniona w hiszpańskiej kulturze oraz wielowymiarowa historia o kobiecej inicjacji.

 • Ostatni dzień Berlinale

  Jak branżowy magazyn "Variety" rozpoczyna recenzje festiwalowych filmów? Nie mniej miejsca niż ich artystycznej ocenie poświęca szansom produkcji na światowym rynku filmowym.

Wideo na temat: douglas michel
 • Porwanie Michela Houellebecqa

  Punktem wyjścia filmu jest tajemnicze zaginięcie Houellebecqa w czasie trasy promocyjnej "Mapy i terytorium", kiedy nie pojawił się na spotkaniach z belgijskimi czytelnikami. Film Guillaume’a Niclouxa podaje inną wersję wydarzeń: pisarz został zapakowany do wielkiej metalowej skrzyni i wywieziony do wiejskiego domu przez trzech braci polskiego pochodzenia.

 • Jak ona to robi?

  Czterokrotnie nagradzana Złotym Globem Sarah Jessica Parker - odtwórczyni roli Carrie Bradshaw, najsłynniejszej singielki świata - powraca na ekrany kin, aby udowodnić milionom kobiet, że seks to tylko jedna z wielu atrakcji w wielkim mieście! W długo oczekiwanej adaptacji światowego bestselleru Allison Pearson, gwiazda "Seksu w wielkim mieście" wciela się w ambitną menadżer Kate Reddy, która budzi podziw przyjaciół i kolegów z pracy, sprawnie godząc bogate życie rodzinne z zawrotną karierą...

 • Dziewczyna z lilią

  Nowy film Michela Gondry'ego to ekranizacja międzynarodowego bestsellera "Piana złudzeń" autorstwa Borisa Viana - francuskiego pisarza słynącego z niezwykłej wyobraźni i nieprzeciętnego poczucia humoru. Colin - młody i bogaty wynalazca - ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Za sprawą przyjaciół poznaje piękną Chloe. Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie udają się w podróż. Po powrocie Chloe...