• Informacje na temat:

  dworki i pałace

Artykuły na temat: dworki i pałace
 • Beata Tyszkiewicz zszokowana decyzją córki! "Omal nie straciła przytomności"!

  ...pałacu Pacółtowo w Gierzwałdzie. Przeniosła tam już swoje konie i sama wyprowadziła się z rodzinnej posiadłości. "Mój dom nadal jest w Głuchach, ale z pałacem związałam moje plany życiowe i na dzień...

 • Andrzej i Agata Dudowie: zaskakujące zacisze prezydenckiej pary. Tajemnica Willi Promnik

  Willa Promnik to jedna z kilku nieruchomości, którą do dyspozycji od lat mają polscy prezydenci. Korzysta z niej także Andrzej Duda (45 l.) z małżonką Agatą (45 l.). Jak czytamy w jednym z tygodników, nie brakuje tam luksusów.

 • Polskie horrory na DVD

  "Lokis", "Wilczyca" i "Widziadło" - to trzy horrory, które w specjalnym boks DVD proponuje Telewizja Kino Polska. Premiera wydawnictwa - 24 marca.

 • Beata Tyszkiewicz w Łazienkach

  W ramach cyklu "Artyści w Łazienkach" znana aktorka Beata Tyszkiewicz spotkała się z publicznością. "Moja przygoda z kinem to przypadek, palcem nie kiwnęłam, żeby zagrać w jakimś filmie" - wyjawiła.

 • "Szatan z siódmej klasy" w TVP1

  Od 7 stycznia na antenie telewizyjnej Jedynki będzie można oglądać nową ekranizację "Szatana z siódmej klasy".

 • "Majka": Polubi wybrankę syna?

  Jako Lucyna, matka Michała w "Majce" , Katarzyna Gniewkowska tak zachwyciła widzów, że na stronach internetowych pojawiają się hasła: Rozbudować rolę pani Duszyńskiej! Elegancja i ciepło, jakim obdarzyła swoją bohaterkę, budzą podziw.

 • Skandale w reżyserii Łukasza Barczyka

  Gdyby słowo skandal nie zdewaluowało się w ostatnich latach, służąc już wyłącznie do opisu kolejnych wybryków coraz młodszych celebrytów, Łukasza Barczyka można byłoby nazwać największym skandalistą polskiego kina.

 • Beata Tyszkiewicz kończy 75 lat

  Polska aktorka filmowa i telewizyjna, nazywana "polską Sophią Loren", Beata Tyszkiewicz obchodzi w środę 75. urodziny. Aktorka wystąpiła m.in. w takich filmach jak: "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka" Wojciecha J. Hasa, a także "Seksmisja" Juliusza Machulskiego.

Wideo na temat: dworki i pałace
 • Niebo w gębie

  Film inspirowany prawdziwą, niezwykłą historią prezydenta Francji François Mitteranda i jego szefa kuchni w spódnicy. Hortense Laborie, mistrzyni kuchni z Dordonii, dostaje propozycję nie do odrzucenia. Obejmie stanowisko osobistego kucharza prezydenta i przejmie odpowiedzialność za menu w Pałacu Elizejskim. Pomimo zazdrości kolegów po fachu, którzy nie życzą nowej szefowej najlepiej, Hortense szybko zyskuje autorytet. Jej niezwykłe potrawy, trafiają nie tylko do podniebienia, ale i do serca...

 • Sekret afrykańskiego dziecka

  Cécile, młoda Francuzka, rozstaje się z narzeczonym, który nieoczekiwanie postanawia zerwać zaręczyny i wyjeżdża do Afryki. Dziewczyna wyjeżdża za nim, w nadziei, że może uda się wszystko naprawić. Trafia do północnego Beninu, gdzie Didier pracuje w misji humanitarnej. Nie podejrzewa, że zanim odzyska miłość, życie postawi przed nią zupełnie inne wyzwanie… W drodze do osady, w której znajduje się Didier, dziewczyna gubi się w afrykańskim buszu. Kiedy zatrzymuje samochód, podbiega do niej...

 • Wędrówka na Zachód

  Drobinki kurzu, wirujące w świetle słonecznym. Gwar ruchliwej ulicy. Szum morskich fal. Człowiek, który na coś czeka, samotnie paląc papierosa w pokoju. Dziecko, które - czymś zaintrygowane - zatrzymuje się na schodach w podziemnym przejściu. Mnich pogrążony w medytacji, idący przez miasto. Wszystko to dzieje się jednocześnie i obok siebie. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości. "Wędrówka na Zachód" w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai...

Dyskusje na temat: dworki i pałace
 • Re: "Daleko od szosy": Życie napisało scenariusz

  niestety, rzuceni na bajkowe ziemie odzyskane dewastowali, niszczyli dworki i pałace, zrywali parkiet, palili meble, obrazy w złoconych ramach, kryształowe żyrandole - bo dla chamstwa z kresów, które mieszkało na klepisku przy naftowym ogarku to były pańskie luksusy.